Jel valja???

MasinacCcC

Primećen član
Poruka
946
Kupio sam kompjuter preko ove akcije sto je bila u ComTradeu i Telekomu i sad me zanima koliko sam se zezno?KOnfiguracija je sledeca:
Intel Celeron 2.8 GHz (pre je ugradjivan 1.8GHz)
Intel 945G cipset
512 DDR2 memorije,radi na 6** i nesto MHz (mislim da je 660,al nisam siguran)
graf. integrisana (to mi se ne svidja)
HDD 80 GB
AC 97 7.1
modem 56k
mis,tastatura
i ekran ACER AL1916Was ( e da da li mi neko moze reci kako da podesim taj ekran jer su boje previse jake i osvetljenje je jako,a ja ne bi da nesto s***em jer je nov.

Garancija na komp je 2God. a na monitor 3 God.

I sta bi tu bilo najbolje jos dodati,do 100 evrica?
Placen 34800 din
 
MasinacCcC:
Kupio sam kompjuter preko ove akcije sto je bila u ComTradeu i Telekomu i sad me zanima koliko sam se zezno?KOnfiguracija je sledeca:
Intel Celeron 2.8 GHz (pre je ugradjivan 1.8GHz)
Intel 945G cipset
512 DDR2 memorije,radi na 6** i nesto MHz (mislim da je 660,al nisam siguran)
graf. integrisana (to mi se ne svidja)
HDD 80 GB
AC 97 7.1
modem 56k
mis,tastatura
i ekran ACER AL1916Was ( e da da li mi neko moze reci kako da podesim taj ekran jer su boje previse jake i osvetljenje je jako,a ja ne bi da nesto s***em jer je nov.

Garancija na komp je 2God. a na monitor 3 God.

I sta bi tu bilo najbolje jos dodati,do 100 evrica?
Placen 34800 din


graficku obavezno i jos 1gb memorije a to prelazi 100evrica
 
Privuko me monitor i bolja konfiruracija od moje stare,a kad sam pitao za graficku oni su mi rekli da je integrisana i da je otprilike u rangu nVidia 6100.Tek kad sam dosao kuci videh da graficka ima 64 mb i odma mi je pao mrak na oci,hteo sam sve da polupam.Ne kontam kako moze toliko da slaze.Mislim rezlike u grafickoj nema ama bas nikakve sem toga sto sa ovom ne mogu ni swena da pokrenem a sa onom bi vecina igrica isla normalno.
 
Sve integrisane grafike su za rad sa osnovnim aplikacijama,jedine koje malo odskacu su Ati X1250 i Intel 3000 ali ni one nisu predvidjene za igranje.Ko je proizvodjac maticne koja je u kompu?Masa prodavaca nezna sta prodaje,bitno im je da prodaju a sta prodaju bas ih briga.
Ako budes radio nadogradnju kompa sam ili u nekoj drugoj firmi mozes da izgubis garanciju na komp od firme koja ga je prodala.
 
spinx:
Sve integrisane grafike su za rad sa osnovnim aplikacijama,jedine koje malo odskacu su Ati X1250 i Intel 3000 ali ni one nisu predvidjene za igranje.Ko je proizvodjac maticne koja je u kompu?Masa prodavaca nezna sta prodaje,bitno im je da prodaju a sta prodaju bas ih briga.
Ako budes radio nadogradnju kompa sam ili u nekoj drugoj firmi mozes da izgubis garanciju na komp od firme koja ga je prodala.
Pa ja mislim da je intel jer je ploca Intel 945G.Ako budem kupovao kupujem kod njih.
 
MasinacCcC:
Kupio sam kompjuter preko ove akcije sto je bila u ComTradeu i Telekomu i sad me zanima koliko sam se zezno?KOnfiguracija je sledeca:
Intel Celeron 2.8 GHz (pre je ugradjivan 1.8GHz)
Intel 945G cipset
512 DDR2 memorije,radi na 6** i nesto MHz (mislim da je 660,al nisam siguran)
graf. integrisana (to mi se ne svidja)
HDD 80 GB
AC 97 7.1
modem 56k
mis,tastatura
i ekran ACER AL1916Was ( e da da li mi neko moze reci kako da podesim taj ekran jer su boje previse jake i osvetljenje je jako,a ja ne bi da nesto s***em jer je nov.

Garancija na komp je 2God. a na monitor 3 God.

I sta bi tu bilo najbolje jos dodati,do 100 evrica?
Placen 34800 din

Kako su ljudi neobaveshteni..... :roll:
Vidi ovako: Ako si kupio TFT monitor od 19 incha ( to je wide koliko mi se chini po oznaci ili greshim ? ) on ima rezoluciju od 1440 x 990 i sve igre koje igrash morash da igrash u toj rezoluciji da te nebi bolele ochi i da igra nebi bila mutna.... Sa tom integrisanom grafichkom necesh moci ni u 640*480 da pokrenesh recimo COD2

Evo juche sam sastavio drugaru najjeftiniju mogucu konfiguraciju a da neshto valja:
MoBo: Biostar TA690G - integrisana X1250 grafichka ( ima VGA / DVI / TV-Out i tera FarCry u 1024*768 sa medium detaljima :!: :!: i GPU joj radi na 450 MHz :!: :!: ) - AMD690G chipset ( RAID / Audio 7.1 / GLAN itd ) - NAJBOLJI AMD-ov CHIPSET + OVA BIOSTAR TA690G je NAJBOLJA microATX OVERCLOCKERSKA plocha ! ! ! ni ASUS ni MSI nema bolju :!: cena 70 €
CPU: Semprom 3000+ s.AM2 1.6 GHz cena 30 €
RAM: Transcend 1GB DDR2 @ 667 MHz - ima ukupno 896 MB sistemske memorije poshto grafichka uzima 128 MB cena 40 €
HDD: Seagate baracuda10 160 GB 16MB SATA2 cena 45 €
CASE + PSU = Monarch Black 400 W = 25 €
OPT = LG DVD + RW ATA cena 27 €
Ukupno ~ 240 € = 19200 din
Ostaje josh 15600 ~ 195 € ( razlika od cene koju si ti platio )
moze da se josh uzme:
Monitor: TFT 17" sa 5 ms ~ 150 €
Mis + tastaura ~ 15 €
Ostaje josh 30 i onih 100 shto zelish da dodash i mogao si da uzmesh Gainward 7600 GS GLH 256 MB DDR3 ~ 80 i umesto semproma shto sam ja ubo drugaru mogao si da stavish AMD X2 4000 + 2x 2.2 GHz ~ 70 € ( 50 shto je ostalo + 30 od semproma ) :!: :!:

Rekao sam ti nemoj da uzimash a ti si hteo INTEL-a.... Semprom jo uvek Brzi od Celerona u igrama ! ! !
 
*P*A*B*L*O*:
Kako su ljudi neobaveshteni..... :roll:
Vidi ovako: Ako si kupio TFT monitor od 19 incha ( to je wide koliko mi se chini po oznaci ili greshim ? ) on ima rezoluciju od 1440 x 990 i sve igre koje igrash morash da igrash u toj rezoluciji da te nebi bolele ochi i da igra nebi bila mutna.... Sa tom integrisanom grafichkom necesh moci ni u 640*480 da pokrenesh recimo COD2

Evo juche sam sastavio drugaru najjeftiniju mogucu konfiguraciju a da neshto valja:
MoBo: Biostar TA690G - integrisana X1250 grafichka ( ima VGA / DVI / TV-Out i tera FarCry u 1024*768 sa medium detaljima :!: :!: i GPU joj radi na 450 MHz :!: :!: ) - AMD690G chipset ( RAID / Audio 7.1 / GLAN itd ) - NAJBOLJI AMD-ov CHIPSET + OVA BIOSTAR TA690G je NAJBOLJA microATX OVERCLOCKERSKA plocha ! ! ! ni ASUS ni MSI nema bolju :!: cena 70 €
CPU: Semprom 3000+ s.AM2 1.6 GHz cena 30 €
RAM: Transcend 1GB DDR2 @ 667 MHz - ima ukupno 896 MB sistemske memorije poshto grafichka uzima 128 MB cena 40 €
HDD: Seagate baracuda10 160 GB 16MB SATA2 cena 45 €
CASE + PSU = Monarch Black 400 W = 25 €
OPT = LG DVD + RW ATA cena 27 €
Ukupno ~ 240 € = 19200 din
Ostaje josh 15600 ~ 195 € ( razlika od cene koju si ti platio )
moze da se josh uzme:
Monitor: TFT 17" sa 5 ms ~ 150 €
Mis + tastaura ~ 15 €
Ostaje josh 30 i onih 100 shto zelish da dodash i mogao si da uzmesh Gainward 7600 GS GLH 256 MB DDR3 ~ 80 i umesto semproma shto sam ja ubo drugaru mogao si da stavish AMD X2 4000 + 2x 2.2 GHz ~ 70 € ( 50 shto je ostalo + 30 od semproma ) :!: :!:

Rekao sam ti nemoj da uzimash a ti si hteo INTEL-a.... Semprom jo uvek Brzi od Celerona u igrama ! ! !
E da si mi pre lepo to sve napisao verovatno bi uzeo tu tvoju konfiguraciju,ali sta je tu je.Danas sam kupio graficku ATI Radeon 1550 (nisam hteo nesto najjace jer ne igram bas puno igrice,a ova zadovoljava sve potrebe) i jos 512 mb DDR2 memorije.
 
MasinacCcC:
E da si mi pre lepo to sve napisao verovatno bi uzeo tu tvoju konfiguraciju,ali sta je tu je.Danas sam kupio graficku ATI Radeon 1550 (nisam hteo nesto najjace jer ne igram bas puno igrice,a ova zadovoljava sve potrebe) i jos 512 mb DDR2 memorije.

A lepo su ti ljudi rekli medju njima i ja da neuzimash plochu sa integrisanom grafichkom....
 
spinx:
Salim se,stavi jos memorije i miran si.A pre ploce promeni procesor,tvoja ce da gura Intel C2D npr 2160 koji nije skup.
Ok bio si me uplasio da cu jos morati i maticnu da menjam,pa reko bolje da sam ostavio onu starudiju i cutao.Nego,na integrisanoj grafickoj nisam pre imao neki DVI ulaz (mislim da se tako zove) ,ali na ovoj grafickoj imam pa me zanima da li je bolje monitor prikljuciti na taj DVI ili ostaviti na ovom analognom ulazu.Valja li ova moja graficka nesto?
 
MasinacCcC:
Kupio sam kompjuter preko ove akcije sto je bila u ComTradeu i Telekomu i sad me zanima koliko sam se zezno?KOnfiguracija je sledeca:
Intel Celeron 2.8 GHz (pre je ugradjivan 1.8GHz)
Intel 945G cipset
512 DDR2 memorije,radi na 6** i nesto MHz (mislim da je 660,al nisam siguran)
graf. integrisana (to mi se ne svidja)
HDD 80 GB
AC 97 7.1
modem 56k
mis,tastatura
i ekran ACER AL1916Was ( e da da li mi neko moze reci kako da podesim taj ekran jer su boje previse jake i osvetljenje je jako,a ja ne bi da nesto s***em jer je nov.

Garancija na komp je 2God. a na monitor 3 God.

I sta bi tu bilo najbolje jos dodati,do 100 evrica?
Placen 34800 din
sto se mene tice mnogo si se sjebo...trabo si da dodas jos neke male pare i kupis neki core 2 duo i da uzivas....al sta sad da se radi,....
 
ivam91:
sto se mene tice mnogo si se sjebo...trabo si da dodas jos neke male pare i kupis neki core 2 duo i da uzivas....al sta sad da se radi,....
Ma doce bolja vremena pa cu kupiti neki dual core al za sada to vreme se ni ne nazire :D
Meni je dobar,radi ko sat a sad mogu da poteram i neke teze igrice. :-D
 
Teze igrice ? :roll: Ajde instaliraj Rainbow Six:Vegas / F.E.A.R. / T.D.U. / S.T.A.L.K.E.R. / Oblivion pa da vidish shta je seckanje.... Za te pare si mogao da uzmesh AMD dual core i 7600 GS grafichku i 1 GB rama i TFT monitor od 17" incha.....
 
Kad sam dobio taj oglas uz racun za telefon, videh 19" LCD monitor, pa da se malo informisem. Razgovor izmedju mene i "tehnicke podrske je trajao ovako:
Ja - Dobar dan, bla, bla, kompjuter.
TP: Procesor Celeron 1.8GHz, Intelova ploca sa integrisanom grafikom, 512MB memorije
Ja upadam u rec: Je li DDR ili DDR2?
TP: NE znam ovde ne pise nista pretpostavljam da je DDR2.
TP: dalje, kuciste, mis, tastatura, AC97 zvucnu karticu, zvucnike, monitor 19" LCD.
Ja: Ko je proizvodjac tog monitra?
TP: Pa znas sta, svuda ce ti pisati Comtrade, ali pretpostavljam da je neki strani proizvodjac.
Ja na to spustim slusalicu od muke.
 
Кулиража:
Kad sam dobio taj oglas uz racun za telefon, videh 19" LCD monitor, pa da se malo informisem. Razgovor izmedju mene i "tehnicke podrske je trajao ovako:
Ja - Dobar dan, bla, bla, kompjuter.
TP: Procesor Celeron 1.8GHz, Intelova ploca sa integrisanom grafikom, 512MB memorije
Ja upadam u rec: Je li DDR ili DDR2?
TP: NE znam ovde ne pise nista pretpostavljam da je DDR2.
TP: dalje, kuciste, mis, tastatura, AC97 zvucnu karticu, zvucnike, monitor 19" LCD.
Ja: Ko je proizvodjac tog monitra?
TP: Pa znas sta, svuda ce ti pisati Comtrade, ali pretpostavljam da je neki strani proizvodjac.
Ja na to spustim slusalicu od muke.
Kad sam ih ja zvao rekli su mi gotovo sve o kompjuteru.Mermorija je DDR2,procesor je Intel celeron 2.8GHZ (u pocetku su ugradjivali taj 1.8 al su kasnije presli na ovaj),chip set 945G i sve mi napricali o njemu,samo mi za graficku nisu nista rekli jer je to najslabija tacka komputera,Monitor je ACER AL1916W-odziv 5ms,kontrast 700:1,max res. 1440x900 i celo vreme su bili ljubazni.
 

Back
Top