Kosovo ili Republika Srpska

  • Začetnik teme Aaleksandar
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

Aaleksandar

Gost
s obzirom na trenutnu situaciju, da li ste da se Kosovo podijeli na Srpski i Siptarski dio, da se srpski prikljuci Srbiji a albanski definitivno odvoji od Srbije a da za sve to Srbija dobije pripojenje Republike Srpske!!! Vase misljenje o ovoj soluciji, koju je inace prije nekoiko dana predvidio kao jednu od mogucnosti i pomocnik diektora CIA-e. da li je moguca, prihvaljiva za nas, ko bi bio na gubitku na Balkanu i eventualne posljedice ovog na Balkanu...
 
Aaleksandar:
s obzirom na trenutnu situaciju, da li ste da se Kosovo podijeli na Srpski i Siptarski dio, da se srpski prikljuci Srbiji a albanski definitivno odvoji od Srbije a da za sve to Srbija dobije pripojenje Republike Srpske!!! Vase misljenje o ovoj soluciji, koju je inace prije nekoiko dana predvidio kao jednu od mogucnosti i pomocnik diektora CIA-e. da li je moguca, prihvaljiva za nas, ko bi bio na gubitku na Balkanu i eventualne posljedice ovog na Balkanu...


DESETKA ZA TAKAV PRIJEDLOG!!!!! :D :D :D :wink:
 
Pa Bosnjaci - muslimani su ratovali 4 godine u BiH i nisu dali da se podijeli i pripoji ni pedalj Bosanske drzave, zemlje, nekoj drugoj drzavi, znaci ratovali su i ginuli za to i nisu dali to u ratu a sta ti mislis, da ce dati u miru ?

heh, smjesno, smjesno, ali to su samo snovi puki, a i sam entitet tzv. "rs" se uskoro ukida :)
 
Abdurrahman:
Pa Bosnjaci - muslimani su ratovali 4 godine u BiH i nisu dali da se podijeli i pripoji ni pedalj Bosanske drzave, zemlje, nekoj drugoj drzavi, znaci ratovali su i ginuli za to i nisu dali to u ratu a sta ti mislis, da ce dati u miru ?

heh, smjesno, smjesno, ali to su samo snovi puki, a i sam entitet tzv. "rs" se uskoro ukida :)

Vidi,vidi sad istoricar!Ebiga i Srbi ratovase 4 godine za Republiku Srpsku. :wink:
 
limunada:
Abdurrahman:
Pa Bosnjaci - muslimani su ratovali 4 godine u BiH i nisu dali da se podijeli i pripoji ni pedalj Bosanske drzave, zemlje, nekoj drugoj drzavi, znaci ratovali su i ginuli za to i nisu dali to u ratu a sta ti mislis, da ce dati u miru ?

heh, smjesno, smjesno, ali to su samo snovi puki, a i sam entitet tzv. "rs" se uskoro ukida :)

Vidi,vidi sad istoricar!Ebiga i Srbi ratovase 4 godine za Republiku Srpsku. :wink:

...kako ih mudzahedini ne bi maltretirali i ubijali...
 
Citava Bosna i Hercegovina ce biti kad-tad u sastavu Srbije (zajedno sa Kosovom i sa Metohijom)! To je neminovnost! To ce sprovesti Amerika i ostale sile! Ovo nije pretnja nikome. To je u interesu svih, pa i muslimana u Bosni!
 
Anonymous:
Citava Bosna i Hercegovina ce biti kad-tad u sastavu Srbije (zajedno sa Kosovom i sa Metohijom)! To je neminovnost! To ce sprovesti Amerika i ostale sile! Ovo nije pretnja nikome. To je u interesu svih, pa i muslimana u Bosni!

KAO STO JE POZNATO SRBIMA JE JOS JEDINA UTJEHA ZA SVOJE ILUZIJE OSATO FORUM I INTERNET. NARAVNO BICE SRBIJA DO TOKIJA!

FAKAT STE BOLESNICI KAKVE NIKAD NIKO NECE PREVAZICI

ZENICA - CELIK
 
Abdurrahman:
Pa Bosnjaci - muslimani su ratovali 4 godine u BiH i nisu dali da se podijeli i pripoji ni pedalj Bosanske drzave, zemlje, nekoj drugoj drzavi, znaci ratovali su i ginuli za to i nisu dali to u ratu a sta ti mislis, da ce dati u miru ?

heh, smjesno, smjesno, ali to su samo snovi puki, a i sam entitet tzv. "rs" se uskoro ukida :)

Abdi,kada slijedeći put budeš došao u Bosnu iz USA plaćaćeš ISKLJUČIVO dinarima!!!!!Čak i u Sarajevu..... :D :D :wink:
 
Abdurrahman:
Pa Bosnjaci - muslimani su ratovali 4 godine u BiH i nisu dali da se podijeli i pripoji ni pedalj Bosanske drzave, zemlje, nekoj drugoj drzavi, znaci ratovali su i ginuli za to i nisu dali to u ratu a sta ti mislis, da ce dati u miru ?

heh, smjesno, smjesno, ali to su samo snovi puki, a i sam entitet tzv. "rs" se uskoro ukida :)
pa mozda nece dati ali ko ce ih pitati. mi imamo RS, hrvati Herceg-Bosnu a vi preostali dio i onako nikad niste imali nista vise a i to sto ste imali mi smo vam dali, zar ne? a to za ratovcanje: Srbi su malo duze ratovali protiv raspada Jugoslavije a i malo vise za BiH u 2. Svjetskom ratu pa prema tome i tiu vrstu prava imamo.
 
Мислим да се унутар српских граница треба наћи цело Косово као и Црна Гора,док би граница са Хрватском требала да се врати на ону(тада административну) из 1939. тј да се Србији врате Сарајево,Дубровник,Бања Лука,Тузла,Зеница...а Хрватској Мостар,Ливно,Дувно,Брчко и Бихаћ.

Наравно,Срби и Хрвати требају да живе као ДОБРЕ комшије(бар привремено,а онда у Југу :D ),без верских предрасуда и непријатељске пропаганде као сада.
 
...и наравно,за неупућене,"бошњаци" су једна хибридна назовинација коју је Тито СИЛОМ створио да би смањио колкотолко српски утицај у Југославији.Муслимани су се пре 1945 одувек сматрали Србима(Алија Изедбеговић се на попису 1948 исјаснио као СРБИН),само што нису били толики националисти као православни Срби.Они су једноставно више пажње посвећивали свом муслиманству него свом Српству што им се ипак не сме узети за зло.
 
...слична ствар се десила и са "црногорском" назовинацијом само што су они као и ми Србијанци били националисти па се сада хвала богу полако али сигурно враћају Српству и питање је времена када ће се исто догодити и са муслиманима...уствари већ се и догађа(...већ има појединаца који размишљају својом главом и који су се изјаснили као мусл. Срби).
 
ЦарДушан:
...и наравно,за неупућене,"бошњаци" су једна хибридна назовинација коју је Тито СИЛОМ створио да би смањио колкотолко српски утицај у Југославији.Муслимани су се пре 1945 одувек сматрали Србима(Алија Изедбеговић се на попису 1948 исјаснио као СРБИН),само што нису били толики националисти као православни Срби.Они су једноставно више пажње посвећивали свом муслиманству него свом Српству што им се ипак не сме узети за зло.
Neinformisani,
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj. Bosanske muslimane su vijekovima zvali Bosjaci, a ti malo procitaj nesto (ali probaj sa latinicom )!
 
Anonymous:
Neinformisani mongoloidu,
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj. Bosanske muslimane su vijekovima zvali Bosjaci, a ti malo procitaj nesto (ali probaj sa latinicom )!


Ovo prvi put čuh da su ih Turci i Albanci zvali Bošnjacima!!!! :shock: :shock:
Da su ih zvali svi poturicama opšte je poznato!!!! :D
Napisao sam LATINICOM da bi ti bolje razumijeo,pošto si nažalost zaboravio matično pismo-ĆIRILICU!!!! :shock: :wink: :roll:
 
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj.

Naročito na albanskom! -pa oni ne pričaju-nego MUČU !
A vi ste u evoluciji otišli DVA dana ispred njih.

SRAMOTNO !!! TREBA NAPRAVITI FILTER DA SE ABA DABA DU I OSTALA STOKA NE MOGU JAVLJATI NA KRSTARICU.
 
ISTINA I PRAVDA:
Anonymous:
Neinformisani mongoloidu,
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj. Bosanske muslimane su vijekovima zvali Bosjaci, a ti malo procitaj nesto (ali probaj sa latinicom )!


Ovo prvi put čuh da su ih Turci i Albanci zvali Bošnjacima!!!! :shock: :shock:
Da su ih zvali svi poturicama opšte je poznato!!!! :D
Napisao sam LATINICOM da bi ti bolje razumijeo,pošto si nažalost zaboravio matično pismo-ĆIRILICU!!!! :shock: :wink: :roll:

E pa fakat si nemoguc.
Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!
A drugo (this maight hurt a bit) DOK SU ALBANCI IMALI SVOJ JEZIK, TVOJI PRECI SU NEGDJE PO KARPATIMA (ODAKLE STE I NASELILI BALKAN) GLEDALI GDJE DA SE NASELE. I NEMOJ ZABORAVITI DA MEDJU ALBANCIMA IMA PRAVOSLAVACA KOJI KORISTE CIRILICU PUNO PUNO PRIJE STE VI POSTALI DIO BILO KOJE MAPE!!!

p.s. jesi li cuo za sv. Jeronima koji je prvi preveo Bibliju

Citaj malo sine citaj !
 
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:
Anonymous:
Neinformisani mongoloidu,
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj. Bosanske muslimane su vijekovima zvali Bosjaci, a ti malo procitaj nesto (ali probaj sa latinicom )!


Ovo prvi put čuh da su ih Turci i Albanci zvali Bošnjacima!!!! :shock: :shock:
Da su ih zvali svi poturicama opšte je poznato!!!! :D
Napisao sam LATINICOM da bi ti bolje razumijeo,pošto si nažalost zaboravio matično pismo-ĆIRILICU!!!! :shock: :wink: :roll:

E pa fakat si nemoguc.
Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!
A drugo (this maight hurt a bit) DOK SU ALBANCI IMALI SVOJ JEZIK, TVOJI PRECI SU NEGDJE PO KARPATIMA (ODAKLE STE I NASELILI BALKAN) GLEDALI GDJE DA SE NASELE. I NEMOJ ZABORAVITI DA MEDJU ALBANCIMA IMA PRAVOSLAVACA KOJI KORISTE CIRILICU PUNO PUNO PRIJE STE VI POSTALI DIO BILO KOJE MAPE!!!

p.s. jesi li cuo za sv. Jeronima koji je prvi preveo Bibliju

Citaj malo sine citaj !

Mars u pyzdu materinu ***** siptarsko!
 
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:
E pa fakat si nemoguc.
Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!
A drugo (this maight hurt a bit) DOK SU ALBANCI IMALI SVOJ JEZIK, TVOJI PRECI SU NEGDJE PO KARPATIMA (ODAKLE STE I NASELILI BALKAN) GLEDALI GDJE DA SE NASELE. I NEMOJ ZABORAVITI DA MEDJU ALBANCIMA IMA PRAVOSLAVACA KOJI KORISTE CIRILICU PUNO PUNO PRIJE STE VI POSTALI DIO BILO KOJE MAPE!!!

p.s. jesi li cuo za sv. Jeronima koji je prvi preveo Bibliju

Citaj malo sine citaj !

E o kom to albanskom jeziku govoris kad je taj jezik izmisljen 1912 godine?

Bosnjak se oduvek govorilo na SRPSKOM jeziku i oznacavao je SRBE-BOSANCE, a muslimani su turci ili poturice!

A sta ste vi siptari kao neki starosedeoci ovde na Balkanu? To je jedna velika LAZ! Siptari (albanci) se PRVI PUT pominju tek u 11. veku kada su se pojavili na balkanu u okolini reke mat u albaniji! Niste vi nikakvi Iliri. Pre mi Srbi mozemo da se pozivamo na ilirsko poreklo nego vi. Jedini starosedeoci Balkana su Grci.

Siptarski jezik, drzava i zastava su izmisljeni 1912 godine, kada smo u I balkanskom ratu oterali turke u aziju. Njih je izmislila austro-ugarska monarhija da bi sprecila izlazak Srbije na Jadran, da bi zaustavila obnovu Dusanovog carstva i da bi na Balkanu stvorila jedan stalni izvor nestabilnosti.

Albanija i albanci su jos jedini narod koji zivi najzaostalijim nacinom zivota u Evropi. Rodovska zajednica je osnov siptara. Zivite jos u praistoriji!
 
sch:
Rijec Bosnjak na Turskom i Albanskom jeziku postoji prije nego se Tito i rodio debilu onaj.

Naročito na albanskom! -pa oni ne pričaju-nego MUČU !
A vi ste u evoluciji otišli DVA dana ispred njih.

SRAMOTNO !!! TREBA NAPRAVITI FILTER DA SE ABA DABA DU I OSTALA STOKA NE MOGU JAVLJATI NA KRSTARICU.


Kolega mi je ALBANAC(OTAC ALBANAC,MAJKA CRNOGORKA),odlično zna albanski,ali NI ON NI NJEGOV OTAC do prije nekoliko godina nisu znali za riječ BOŠNJAK!!!
Za Albance su i oni Srbi Muslimanske vjere!!!
Kao što su i katolički,muslimanski,pravoslavni ALBANCI-po nacionalnosti ALBANCI,jer govore ALBANSKIM,a ne Italijani (katolici),ili Srbi,ili Grci(pravoslavni...) :wink: :roll:
 
b i y:
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:
E pa fakat si nemoguc.
Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!
A drugo (this maight hurt a bit) DOK SU ALBANCI IMALI SVOJ JEZIK, TVOJI PRECI SU NEGDJE PO KARPATIMA (ODAKLE STE I NASELILI BALKAN) GLEDALI GDJE DA SE NASELE. I NEMOJ ZABORAVITI DA MEDJU ALBANCIMA IMA PRAVOSLAVACA KOJI KORISTE CIRILICU PUNO PUNO PRIJE STE VI POSTALI DIO BILO KOJE MAPE!!!

p.s. jesi li cuo za sv. Jeronima koji je prvi preveo Bibliju

Citaj malo sine citaj !

E o kom to albanskom jeziku govoris kad je taj jezik izmisljen 1912 godine?

Bosnjak se oduvek govorilo na SRPSKOM jeziku i oznacavao je SRBE-BOSANCE, a muslimani su turci ili poturice!

A sta ste vi siptari kao neki starosedeoci ovde na Balkanu? To je jedna velika LAZ! Siptari (albanci) se PRVI PUT pominju tek u 11. veku kada su se pojavili na balkanu u okolini reke mat u albaniji! Niste vi nikakvi Iliri. Pre mi Srbi mozemo da se pozivamo na ilirsko poreklo nego vi. Jedini starosedeoci Balkana su Grci.

Siptarski jezik, drzava i zastava su izmisljeni 1912 godine, kada smo u I balkanskom ratu oterali turke u aziju. Njih je izmislila austro-ugarska monarhija da bi sprecila izlazak Srbije na Jadran, da bi zaustavila obnovu Dusanovog carstva i da bi na Balkanu stvorila jedan stalni izvor nestabilnosti.

Albanija i albanci su jos jedini narod koji zivi najzaostalijim nacinom zivota u Evropi. Rodovska zajednica je osnov siptara. Zivite jos u praistoriji!

Srbija, Srbija, Srbija mi smo bre najjaci. Nase je Kosovo i mi smo najstariji narod na svetu. Nas je Hrvatska i mi smo najjaci narod bre. I Bosna je nasa i Crna Gora - SAMO STO NAM JEBASE KEVU I SIPTARI I MUSLIMANI I USTASE A NA MORE NE MOGU SVUGDE NI RECI DA SAM SRBIN. POLJUBITE ME U DUPE SVE VI INTERNET PATRIOTE, ***** LI VAM KEVU U DIJSAPORI!
 
ISTINA I PRAVDA:
Anonymous:
b i y:
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:

Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!

Da ali to bošnjak na Albanskom je označavalo Bosance (pravoslavne,muslimane,katolike),a i za Albance su poturčenjaci bili Škau-Srbi!!! :D :wink:

Konacno konstatacija bez frustracija, bas fino.
Ali pokusat cu da ti malo pojasnim sa dobronamjernom svrhom. Tacno si rekao da se Boshnjak odnosilo na sve Bosance (mada se najcesce, kao i danas odnosi na Bosance islamske vjeroispovijesti - ref. Alb-Eng Dictionary - Illo Stefanllari (by the way autor rijecnika je Albanac pravoslavac). A sto se tice drugog dijela, samo malo si pogrijesio, jer se naziv Shkau nikad nije koristio za poturcenjake, i nema veze sa nikakvim poturcivanjem. To se jednostavno moze porediti sa nazivom SIPTAR u kontekstu u kojem ga vecina masa koristi. Znaci (kao i naziv SIPTAR) NIJE POGRDNO ali se koristi u pogrdnom kontekstu. NA zalost izrazi kao sto su. Siptar, Shkau ili Shkja, Vlah i sl nemaju pogrdno znacenje, ali je vec postao stereotip da se koriste u pogrdnom kontekstu, i najbitnije (NA ZALOST) stvaraju mrznju medju narodima.

p.s. Ja licno (vjerovao ili ne) NIKAD za naziv Srbin ili ista sto je Srpsko nisam koristio Shka ili Shkau jer stvarno nisam tako odgojen. Koliko god ovo zvucalo pateticno, vjeruj da je istina.
 
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:
Anonymous:
b i y:
Anonymous:
ISTINA I PRAVDA:

Svejedno sta god da ja napisem tvoja ce biti posljednja, jer "Srbi su uvijek u pravu" hahaha
Prije svega JA SAM ALBANAC I NA ALBANSKOM SE BOSHNJAK GOVORILO VJEKOVIMA!

Da ali to bošnjak na Albanskom je označavalo Bosance (pravoslavne,muslimane,katolike),a i za Albance su poturčenjaci bili Škau-Srbi!!! :D :wink:

Konacno konstatacija bez frustracija, bas fino.

Ali pokusat cu da ti malo pojasnim sa dobronamjernom svrhom. Tacno si rekao da se Boshnjak odnosilo na sve Bosance (mada se najcesce, kao i danas odnosi na Bosance islamske vjeroispovijesti - ref. Alb-Eng Dictionary - Illo Stefanllari (by the way autor rijecnika je Albanac pravoslavac). A sto se tice drugog dijela, samo malo si pogrijesio, jer se naziv Shkau nikad nije koristio za poturcenjake, i nema veze sa nikakvim poturcivanjem. To se jednostavno moze porediti sa nazivom SIPTAR u kontekstu u kojem ga vecina masa koristi. Znaci (kao i naziv SIPTAR) NIJE POGRDNO ali se koristi u pogrdnom kontekstu. NA zalost izrazi kao sto su. Siptar, Shkau ili Shkja, Vlah i sl nemaju pogrdno znacenje, ali je vec postao stereotip da se koriste u pogrdnom kontekstu, i najbitnije (NA ZALOST) stvaraju mrznju medju narodima.

p.s. Ja licno (vjerovao ili ne) NIKAD za naziv Srbin ili ista sto je Srpsko nisam koristio Shka ili Shkau jer stvarno nisam tako odgojen. Koliko god ovo zvucalo pateticno, vjeruj da je istina.

Ok,nema problema,vjerujem ti!!!Dosta poznajem kraj oko Prizrena,i poznam dosta Turaka (u nacionalnom smislu riječi)i oni kao i Šiptari Muslimane Gorance slovenskoga porijekla koji su islam prihvatili prije nekih 200 godina zovu -SRBEŠI,pitam se zašto!!!! :wink:
 
Pa moguce da ih zovu Torbes kao i one u Makedoniji, ali za Srbes nisam fakat nikad cuo. Ali moguce je naravno. Nego ja sam mislio da si ti iz okolice Prizrena ili iz BG (posto ti tako pise u mjestu javljanja) pa me cudi kako to da pises jekavicom.
Nista znacajno, samo konstatacija.

Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top