Procena kovanog novca

forgotten

Početnik
Poruka
38
Pozdrav,

treba mi pomoc iskusnih numizmaticara, a u pitanju je procena vrednosti prilozenog novca. Neki su osteceni(A5) i ne verujem da ce ga neko prepoznati i jedan je slucajno dupliran(A7 i A16 su isti).



isto to, samo poledjina:


unapred zahvalan.
 
Slabo će ti ovde neko pomoći, no ti fino ponudi neki zlatnik ili srebrnjak pa da vidiš kad navale sa ponudama :-D :-D
E, cijenu koju ti ponude onda uvećaš za 50-100% i znaćeš realnu vrijednost.


U vezi tvojih novčića, paaaa ne bi da te obeshrabrim ali fillere i hellere (A13, A15 i A16) sam prošli vikend kupio na buvljaku za 25 din/kom, to je austrijski i mađarski sitan novac i kovan je na vagone, pogotovo ga tu u Vojvodini možeš naći na svakom ćošku :?
 
A10 ti je ovih 10 para i on ti je od 5 do 300 evra zavisi od stanja
Obrati pažnju, pošto dvosimetrično kovanje ima vrednost od 30 do 400 evra
A8 ti je 20 para i on je od 1 do 150 evra
A12 je od 1 do 10 evra
Ovo su cene iz kataloga R.Mandića
 
koliko vredi ovaj srebrnjak???
 
Da li neko moze da mi proceni Pius XII Pontifex Maximus? Najbolje bi bilo u inbox da mi posalje odgovor.. Hvala unapred i pozdrav
http://www.dodaj.rs/f/2c/OJ/28idxRBK/fvs4228.jpg
http://www.dodaj.rs/f/16/PX/20s8FoLs/fvs4227.jpg
ti bas smaras a tom procenom. nema rubrike ni na antikvitetima ni na numizmtici na kojoj te nema sa tom procenom. valjda je dosta zatraziti na odgovarajucoj temi kao sto su procene a ne smarati forum sa tim pitanjem. I za tvoju informaciju nije u pitanju kovanica nego medaljon, a za procenu epa nebih da smaram forum;):lol::lol:
 
Pozdrav svim clanovima,ako bi neko znao da mi pomogne oko procene nekih mojih kovanica bio bi mu zahvalan. Mislim da imam neke retke i neke veoma stare kovanice i mislim da vrede mnogo pa ako bi neko hteo da mi kaze nesto o njima. Imam kovanicu Leopold 2 iz 1791 koliko sam ja gledao na netu tu moju kovanicu nigde nisam nasao ni na jednom od sajtova za koje sam ja znao. sve sto znam da slicne takve kovanice koje sam nasao vrede bas mnogo moja se malo ralikuje npr. jedno slovo. pa sad koliko bi neko iz mog opisa mogao da zna koja je to kovanica nek mi javi ako je potrebno i slikacu. I imam jos jednu zanimljivu koju sam nasao na netu i saznao nesto o njoj ali opet nisam bas bas bas istu nasao ali otom potom nacicu je pomocu vas :) upitanju je rimski novcic koliko sam ja video da potice 200god. pre nove ere a po mom misljenju mislim da je veoma ocuvan vide se svi detalji ali ima i mali problemcic jer je izbusen i nareckan ali video sam da su iz tog doba svi nareckani i raspitao sam se nesto da je to ustvari srebro i da su ljudi u tom vremenu seckali novcice da im ostalo srebra,bar sam tako razumeo. malo sam ja ovo oduzio i mozda smorio :) ali iskreno mnogo me kopka sve imam osecaj da ta dva novcica vrede ozbiljne pare. Hvala unapred na sve komentare mogu i slike da postavim ako nekog zanima.
 

Back
Top