Posao ili brak

tamara1

Aktivan član
Poruka
1.423
U velikoj smo dilemi. Moj muž i ja smo u braku 2 godine a u vezi 10 godina. Sada čekamo bebu koja treba da se rodi u februaru sledeće godine. Oboje smo zaposleni. Muž je dobio ponudu da radi u jednoj firmi za dosta veću platu nego što ima sada ali bi pretežno bio na terenu po Srbiji ali i inostranstvu, tako da bi jako malo vremena bio kući. Poslodavac mu je rekao da bi trebalo da vikendom bude kući kada je u Srbiji. A što se tiče inostranstva to može da traje i po dva meseca. Sadašnji posao mu je nikakav, radi za male pare a i firma je pred propastom tako da nema nekog velikog izbora. Oboje znamo da ne sme da propusti takvu šansu i da treba da prihvati ali oboje nas je dotuklo to što neće biti kod kuće. Do sada se nismo razdvajali i navikli smo da budemo zajedno. Šta bi ste vi uradili? Volela bih da čujem iskustva onih koji su u sličnoj situaciji.
 
Muž je inženjer elektrotehnike ali se sada bavi računarima u jednoj maloj firmi, u kojoj sve radi, plata je mala, a kažem pitanje je dokle će da traje firma. Pre godinu dana firma se prepolovila i sad nekako opstaju. Ni on ni ja nismo halapljivi i da gledamo sve kroz novac ali ovde nije pitanje samo novca već i njegovog napredovanja. Trenutni posao je trebao da mu bude samo privremeno rešenje na kome se zadržao 4 godine i već godinu dana pokušava da nađe posao i nije mu uspevalo sve do sada kada mu je ponuđen ovaj.
A što se tiče toga da ima brakova koji funkcionišu na daljinu pitanje je na koji način. Meni je otac terenac i znam kako izgleda brak mojih roditelja. Nikad nisam želela da i ja tako živim. Ja podržavam muža da prihvati posao zato što nema drugih mogućnosti i prilika je koju ne sme da propusti ali se bojim da li će nas to udaljiti. Imam ja ko da mi pomogne oko bebe, roditelji žive blizu, ali ja sam se udala i želim muža pored sebe a ne za vikend. I znate šta mu je rekao poslodavac: Pa tako će te se žena više uželeti kada dođeš kući. Tako može da razmišlja samo neko kome nije važna porodica.
 
topmodelsica:
Od braka nema nista a od posla ima pare.


bem ti koja ogorcenost... :shock: tebe izgleda netko opako ojadio... :confused:
zao mi je... :-(


a sto se tice teme...pa neka prihvati posao dok mu ne iskrsne nesto bolje..onako za prvu ruku..kuzis? ne mora to biti trajno rjesenje...a biti odvojeno jedno vrijeme zna biti i dobra proba za brak... :wink:
u svakom slucaju..neka ti je sa srecom...
 
Uf.....postoji li neka mogucnost da prvo pokusa i vidi kako ce sve to fukcionisati ili mora odma da se obaveze na odredjeni period?..
Ipak mislim da je tesko odrzati porodicu na okupu kad jedan od roditelja nije prisutan....a i beba je na putu....dali bi mogao da te ostavi samu za toliko vremena?

Zavisi sta vam je bitnije....ja mislim da bi izabrala brak...posao moze da se nadje na drugom mestu....jeste da je tesko naci ok posao a da je pritome i plata zadovoljavajuca...ali i to je uz vise truda moguce...
 
tamara1:
Muž je inženjer elektrotehnike ali se sada bavi računarima u jednoj maloj firmi, u kojoj sve radi, plata je mala, a kažem pitanje je dokle će da traje firma. Pre godinu dana firma se prepolovila i sad nekako opstaju. Ni on ni ja nismo halapljivi i da gledamo sve kroz novac ali ovde nije pitanje samo novca već i njegovog napredovanja. Trenutni posao je trebao da mu bude samo privremeno rešenje na kome se zadržao 4 godine i već godinu dana pokušava da nađe posao i nije mu uspevalo sve do sada kada mu je ponuđen ovaj.
A što se tiče toga da ima brakova koji funkcionišu na daljinu pitanje je na koji način. Meni je otac terenac i znam kako izgleda brak mojih roditelja. Nikad nisam želela da i ja tako živim. Ja podržavam muža da prihvati posao zato što nema drugih mogućnosti i prilika je koju ne sme da propusti ali se bojim da li će nas to udaljiti. Imam ja ko da mi pomogne oko bebe, roditelji žive blizu, ali ja sam se udala i želim muža pored sebe a ne za vikend. I znate šta mu je rekao poslodavac: Pa tako će te se žena više uželeti kada dođeš kući. Tako može da razmišlja samo neko kome nije važna porodica.

tamara, najbolje je da ti i muz prodjete josh jednom kroz sve, natenane, budite iskreni jedno prema drugom i kazete sve shto vam je na srcu i shto vas tishti...tako cete najbolje doci do reshenja.
Chovek ima jaku diplomu moze naci drugi posao, a sa druge strane jeste velika prilika...
prvo kreni od sebe shta bi ti zelela ona iz srca...da ide ili ostane?
 
otkacena slavonka:
bem ti koja ogorcenost... :shock: tebe izgleda netko opako ojadio... :confused:
zao mi je... :-(

U stvari, jeste. :D Kad sam imala 14 godina moj decko se ozenio za zenu koja je od njega starija 15 godina. :D Kaze "Bice mi dobro, ima cerku, mogu sa njom da se druzim. Ljubav nije za nas.To je brak iz koristi.Dobra je prema meni." :D Vreme radi za mene, mislim se ja, mojih pet minuta ce da traje zauvek, a njenih 5 minuta trajalo je samo nekoliko godina.
 
otkacena slavonka:
p.s sta tvoj muz misli o tome...vrlo je vazno da ga ne nagovaras na nesto...pa da se on sutra kaje ili jos gore da krivicu za propustene prilike prebacuje tebi....nezgodno je to..znam...ali pusti ga ipak da on odluci...

apsolutno nikakva nagovaranja, to moze samo loshe da se zavrshi.
 
topmodelsica:
U stvari, jeste. :D Kad sam imala 14 godina moj decko se ozenio za zenu koja je od njega starija 15 godina. :D Kaze "Bice mi dobro, ima cerku, mogu sa njom da se druzim. Ljubav nije za nas.To je brak iz koristi.Dobra je prema meni." :D Vreme radi za mene, mislim se ja, mojih pet minuta ce da traje zauvek, a njenih 5 minuta trajalo je samo nekoliko godina.

eee da..rekoh ja vec jednom davno...jedina losa iskustva na kojima covjek ne moze nista iz gresaka da nauci su losa iskustva u ljubavi...nepovjerenje i ogorcenost se samo prenosi na svaku iducu novu vezu... :confused: surovo ali istinito--- :wink:
 
allice:
tamara, najbolje je da ti i muz prodjete josh jednom kroz sve, natenane, budite iskreni jedno prema drugom i kazete sve shto vam je na srcu i shto vas tishti...tako cete najbolje doci do reshenja.
Chovek ima jaku diplomu moze naci drugi posao, a sa druge strane jeste velika prilika...
prvo kreni od sebe shta bi ti zelela ona iz srca...da ide ili ostane?

pa koliko sam ja shvatila ona bi zeljela da ne ide...ali takve se odluke ne donose srcem nego glavom...barem ja tako mislim.. :idea:

srce vecinom donosi egoisticne odluke.. :wink:
 
otkacena slavonka:
eee da..rekoh ja vec jednom davno...jedina losa iskustva na kojima covjek ne moze nista iz gresaka da nauci su losa iskustva u ljubavi...nepovjerenje i ogorcenost se samo prenosi na svaku iducu novu vezu... :confused: surovo ali istinito--- :wink:

Rekla sam sebi "Vreme radi za mene" i bila sam srecna. Sreca se onda prenela na iducu novu vezu.
 
Joj, sad ću da budem napadnuta od strane opasnih forumaša, ali ja bih izabrala posao...Šalu na stranu, pitanje je veoma teško i ne može se izabrati ovo ili ono, može se samo reći više ću se posvetiti jednom ili drugom. Ja bih se odlučila za novi posao, jer egzistencija porodice zavisi od njegovog posla. Ne mora da radi tamo ceo život. Ako trenutno nema izbora, neka proba, pa vidite kako će to sve izgledati, najlakše je odustati. Možda na novom poslu stekne nove poznanike, kontakte i ukaže mu se prilika za neko bolje radno mesto? Čini mi se da bih se ja, kada ne bih prihvatila posao, sigurno kasnije pitala da li bi mi možda bilo bolje da jesam, šta da je bilo ovako ili onako, a bilo bi kasno da se nešto promeni?! Tim pre, što se volite i razumete i bićete svesni koliko ta situacija utiče na vaš brak.
 
moj muz ima uskoro razgovor za takvo mesto...ali meni ne smeta, naprotiv. ohrabrujem ga da ide dalje, a ja cu preuzeti na sebe odgovornost o kuci, detetu, budzetu, investicijama itd...
da bi se karijera izgradila neophodno je podmetnuti ledja. moze se i bez toga, ali ako je covek ambiciozan, prilika se pruzila, troskovi ce se sa detetom povecavati a njegova sadasnja firma je pred raspadom zasto ne prihvatiti bar na neko vreme? stvari mogu da se promene za sest meseci, mozda je to samo faza, odskocna daska za dalje. razumem, trudna si, nije najbolji trenutak da se on otiskuje od kuce - ali nekada prosto moras da stisnes zube i teras dalje.
 
tamara1:
U velikoj smo dilemi. Moj muž i ja smo u braku 2 godine a u vezi 10 godina. Sada čekamo bebu koja treba da se rodi u februaru sledeće godine. Oboje smo zaposleni. Muž je dobio ponudu da radi u jednoj firmi za dosta veću platu nego što ima sada ali bi pretežno bio na terenu po Srbiji ali i inostranstvu, tako da bi jako malo vremena bio kući. Poslodavac mu je rekao da bi trebalo da vikendom bude kući kada je u Srbiji. A što se tiče inostranstva to može da traje i po dva meseca. Sadašnji posao mu je nikakav, radi za male pare a i firma je pred propastom tako da nema nekog velikog izbora. Oboje znamo da ne sme da propusti takvu šansu i da treba da prihvati ali oboje nas je dotuklo to što neće biti kod kuće. Do sada se nismo razdvajali i navikli smo da budemo zajedno. Šta bi ste vi uradili? Volela bih da čujem iskustva onih koji su u sličnoj situaciji.

Moje misljenje: Dok si mlad i na pocetku karijere, moras mnogo vise raditi, steci nova iskustva i sl. Da bi kada zadjes u neke godine to znanje i iskustvo mogao iskoristiti kao prednost. Ako radis posao koji volis i koji je uz to dobro placen ( sto je gotovo nemoguce u Srbiji), i kada te cene i postuju zbog svog rada i doprinosa, i sam se mnogo bolje osecas. Mislim da je bolje prihvatiti nov posao nego raditi u frmi kojoj su odbrojani dani.

Moj suprug radi u dobroj firmi. Plata je jos pocetnicka ali ce se vremenom povecavati. Prednost njegovog posla je taj da retko ostaje prekovremeno. Iako je to slucaj, dok oboje dodjemo kuci, veceramo, odledamo film ili odemo na sladoled prodje dan. Ujutru se ni ne vidimo. I tako cele nedelje. Ne vidim veliku razliku u odnosu na slucaj da jedno od nas radi u drugom mestu. Sve sto planiramo zajedno planiramo za vikend, jer nikada se ne zna kada stizemo kuci.

Ako nije srecan na trenutnom poslu bolje je da prihvati nov. Znam da ce biti tesko sa bebom ali bolje je da imas zadovoljnog supruga pored sebe makar samo dva dana u nedelji, nego nezadovoljnog, nervoznog sedam dana u nedelji. Ali ovo je samo moje misljenje.
 

Back
Top