Novinarska etika

Лоших ствари је одувек било али данас се променио курс новинарства. Погледај да ли иједне вести пролазе без бомби, терористичких напада у некој тамо банана афричкој држави и сл. Изгледа је добра пролазност ''бомбардовати'' људе таквим информацијама.
 
Sve dok bude citaoca , bice i takvih novina. Jednim londonskim novinama je opao tiraz za 40% posle objavljivanja glupave vesti na naslovnoj..solidarnost citalaca. Ovde pise ko sta hoce i to prolazi...
 
Da čujem vaše mišljenje! Ja ponudio neke tekstove Kuriru i Blicu......Kad su videli ko je glavni glumac u ,,priči,, ....oni ladno odbili!!!!! E, moji urednici, čega se vi to plašite?!
 
Poslednja fotografija koju sam videla i koja, po meni, nije trebalo da bude objavljena je fotografija posmrtnog odra i tela jedne od dve devojke koje je za Uskrs ubio onaj manijak u šumi. Ako se dobro sećam to je objavljeno u Press-u. Pamtim i sliku nagog tela žene koju je ubio neki čovek, valjda muž, koja se provlačila u Kuriru pre nešto više od godinu dana. Zašto bi njihove porodice morale to da gledaju u novinama?
Zatim tu je i krajnje neprofesionalno izveštavanje o onom slučaju sa Ksenijom Pajčin i Filipom Kapisodom. Vrhunac je bio slikanje njenog oca na grobu od strane Kurira a u tekstu piše "zamolio je da ga ne slikamo" :roll:
 
.....jednom od novinara, sa kojim se lično znam, a isto tako i to da je slepi poslušnik, u prolazu sam, uz pozdrav dobacio,......,,Gde bih našao nekog novinara da se nešto napiše?,,....zastade i onako radoznalo reče,....,,a šta, a šta ?.....rekoh,,ISTINU,,......odlazeći samo odmahne rukom,.....,,Takvog danas nećeš naći,.....,,
 
Povezano sa novinarskom etikom - vidite ovaj naslov :roll:

zukshi.jpg


Imajući u vidu ozbiljnost teme o kojoj je reč (pedofilija), mislim da je autor teksta morao da se okane ovakvog senzacionalizma i nađe podesniji naslov.
 
Pitam se, a i vas sve, ne ulazeći u političku pozadinu samog čina,....
zašto je tako malo novinara, lično, osudilo napad na Teofila Pančića?
Ne govori li to o moralu novinara kao pojedinca?Čast onima koji to jesu uradili,....
 

Back
Top