Čuda na sve strane!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Pošto nisam vidao da ovde ima podforum Religija odlučio sam se da temu započnem na ovom.Neka mi oproste oni kojim smeta.

Naime,u poslednje vreme,naročito,u poslednjih godinu dana,svašta se dešavalo oko mene.Nisu to obične priče "rekla-kazala".Ovu temu sam započeo u inat dotičnih ljudi na forumu koji se predstavljaju kao ateisti.Znam,oni će zbog ovoga da me mrze ili provociraju i dalje ali ja ovo radim kako bih im barem na trenutak ukazao na neke stvari o kojim greše.
U poslednje vreme svedoci smo sve većeg broja knjiga koje nam serviraju veliku kritičnu misao o postojanju hrišćanstva.Klajv Prins i Lin Piknet su vodeće face u toj oblasti.Dosta mi je njihovih "otkrovenja" i "prave istine" jer se svaka priča bavi samo katoličanstvom.Zanimljivo je da niko od njih se nije usudio baviti se našom stranom koja je bogata od raznoraznih priča i legendi do čuda koja još uvek navode ovaj narod da veruje u Gospoda.
Navešću nekoliko primera o dotičnim čudima koja nisu puke legende.desila su se u nedavnoj prošlosti.Nekih sam bio svedok,nekima su prisustvovali moji prijatelji.
Danas sam saznao za priuču dečka sa Zlatibora koji je teško oboleo od tumora na mozgu.Jadnik je pretrpeo tri operacije i spremao se za još jednu koja ,po rečima lekara,nije trebala da mu spasi život.Iz očaja se uputio u Ostrog sa masom ljudi koji su pošli kao i on- tragajući za spasenjem.Posle vikenda provedenog u Crnoj Gori morao se vratiti u Beograd kako bi se izvršila još jedna operacija.Na osnovu ranijih snimaka hirurzi su znali šta im je činiti ali kada su mu otvorili glavu tamo nije bilo ničega za vadjenje.Momak je još uvek pod nadzorom zbunjenih lekara i već predhodnog vikenda se vratio sa puta iz Ostroga.
Kada sam zapao u teške probleme ove godine sveštenici iz Ostroga su mi poslali kopiju ikone "Presvete Bogorodice - Čajničke Krasnice".Do skoro nisam znao koliko je ona posebna.Malo ljudi zna za nju a kamo li za njenu prošlost.Jeste li znali koliko je samo Muslimana izginulo braneći ikonu u toku ratova?Muslimani!!!Tamo gde se ona nalazi živi većinski muslimanski živalj.Pre nego što je dospela na to mesto nalazila se u Sandžaku odekle je spasena od udara neprijatelja.Još uvek se priča kako je pošto ju je jedan čovek izneo iz crkve,sama crkva se srušila do temelja.Dok je moja draga prijateljica,inače ćerka lokalnog sveštenika,obilazila to mesto sveštenici su joj rekli da je pre dve-tri godine doveden mrtav čovek koji je posle molitvi njegove porodice i sveštenika oživeo.Prošlog Jovandana,jedan običan čovek je iza kožne podloge na poledjini ikone ugledao lik Krtstitrelja kako blagosilja Hrista i Bogorodicu.
Odavno je poznata priča o kolicima sa bebom koja su se strmoglavila sa litica kod Ostroga gde su zatečena smrskana kolica i beba kako uz smeh sedi na steni.Ta bebe,taj čovek,posle dvadeset godina i dalje odlazi u Ostrog na molitve.
ne znam da li ste bili svedok video-zapisa koji se prikazivao na televiziji pre otprilike dve godine kada mošti Vasilija Ostroškog bile na putu ka Trebinju.Kamera je zabeležila kako konj istrčava pred kolonu automobila i to baš onihkoji su prenosila sveca.Konj je išao sa kolonom do kraja puta.Na mesti gde su na kratko odmarali sjatilo je mnogo lastavica koje su neprestano kružile iznad mesta odmora.To nije uobičajena pojava,zar ne?
Ima jo dosta priča što se Ostroga tiče i mogu reći neke ako želite.
Čuda postoje kao svedočanstvo da i Gospod postoji.Ima primera koliko hoćete samo što su ljudi gluvi na njih jer ih moderno društvo više zanima od svega.
Evo još jednog primera koji će vam izgledati neverobatnim.Jedna moja poznanica,starija žena,veoma religiozna je krenula u obilazak manastira i obrela se u jednom poznatom ( ime neću reći jer možda nije na meni da to saopštim) sa još nekolicinom ljudi kada je grupa uznemirenih ljudi upala nutra jedva uvlačeći besnog čoveka.Ta žena mi je rekla da im je trebalo desetak ljudi kako bi ga uveli u manastir.Besan čovek je bio obuzet!Ona mi je rekla da nije videla toliku snagu u jednom biću.Otimao se,režao,pljuvao i povrh svega izbacivao krike koji su više nalikovali nekoj ženi.Tu je bio sveštenik nadležan za "isterivanje đavola".Posle dosta vremena molitve i isceljenja i sam sveštenik se iznervirao i povikao:"Izlazi iz njega,Sotono!"a besan čovek je neljudskim glasom rekao:"Šta ti znači moj odlazak kada nsa unutra ima još?"Sveštenik zapita:"Koliko vas onda ima?"a oaj odgovara "Legion!"Žena se povukla u ugao zaprepašćena tim prizorom.Neki ljudi su pobegli iz manastira dok je jedan povraćao unutra.Opsednit čovek,kako kaže ona,menjao je izgled,boje kao da je zaista bilo nečeg u njemu.Posle nekog vremena čovek se samo stropoštao i pao u nesvest.Posle nekoliko sati probudio se na znajući gde se nalazi.
Možete mi verovati.I ne morate!Ove stvari su se desile i još uvek se dešavaju dok drugi vode svoje male bedne živote bez i malo straha za sebe.
 
A neka mi neki ljudi od vas kažu sa sigurnošću da se to zaista nije desilo!Zanet samo da naglabate jer ste slepi i nezainteresovani zbog tempa života koji vodite.Ono što sam ispričao nije priča iz neke tamo desete ruke već iz prve.I meni su se neke stvari desile ali nisam dostojan da o njima pričam.Nije stvar videti da bi verovao u nešto.Treba samo pokazati samo malo interesovanja.Ko može da mi protivreči na neke istorijske činjenice koje karakterišu odredjena sveta mesta?Ja verujem u reči mojih priatelja koji su takve stvari doživeli i ima još mnogo sličnih koje nisam naveo.A vi"takozvani "Ateisti",kako možete tako hladno da odbijate stvari oko vas?Zar je Sveti oganj nekakva optička varka kojom sveštenici zavaravaju svet i da moja tetka koja je bila u Jerusalim laže o svojim iskustvima?Kako možete da objasnite sve veći broj Muslimana u regionu koji posvećuju svoj život našim svetinjama jer su shvatili da naše vere su zapravo jedna?Nemojte mi soliti pamet vi koji odbijate a onima koji su me ispoštovali koliko toliko ,hvala im.
 
kako iz prve ruke kad se desavalo drugim ljudima, a ne tebi?

gledao sam slike toga sto zovi sveti oganj, i nisam se uverio. sve slike, do jedne, izgledaju kao da na njima postoje artefakti koji se javljaju pri slikanju svetlih objekata u losim svetlosnim uslovima...

Nije stvar videti da bi verovao u nešto.

nego sta?
nasesti na prvu pricu koju ti neko prospe?
 
PA ja licno sam to rekla na hiljade primera i uvek si nesto se izvlacio,ma autosugestia,ma kako ti znas da je bilo ista,......Ali autosugestija ti je omiljeni odgovor kao da se sve leci sa njom.MA daj ne seri vise.
Nemoj vise da postujes na temu cuda i gotovo,pusti nas koji verujemo da verujemo,nemoj se toliko truditi da nam je ubijes vidis da ti ne ide(po1000 put)
 
Protektor:
Ove stvari su se desile i još uvek se dešavaju dok drugi vode svoje male bedne živote bez i malo straha za sebe.


Pa čije velike živote možemo da vodimo? Svašta s tobom. Dovoljno je da budeš normalan, da ne činiš ljudima zlo (ne čini drugima ono što ne želiš da tebi neko čini) i to je sasvim dovoljno.
 
darkoje:
PA ja licno sam to rekla na hiljade primera i uvek si nesto se izvlacio,ma autosugestia,ma kako ti znas da je bilo ista,......Ali autosugestija ti je omiljeni odgovor kao da se sve leci sa njom.MA daj ne seri vise.
Nemoj vise da postujes na temu cuda i gotovo,pusti nas koji verujemo da verujemo,nemoj se toliko truditi da nam je ubijes vidis da ti ne ide(po1000 put)

Uobicajen odbrambeni mehanizam vernika, kada pokusas da racionalno nesto razmotris je "ubijas mi veru"...

prvo, ne ubijam ti veru niti zelim to (a niti mogu)
drugo, kako je ja to ubijam? racionalnim i kritickim? pa ako je dovoljno da post tamo nekog Obera preko foruma poljulja tvoju veru, ili te navede na razmisljanje "ubija mi veru", mozda onda tvoja vera i nije tako jaka...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top