Hard disk kod notebooka

Nikolica

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav !!!

Da li ima razlike kod interfejsa na hard diskovima za lap topove?
Naime drugar mi je rekao da brat hoce da mu donese notebook, ali da nema hard.
Zamolio da se raspitam koja je cena harda, a dao mi je sture podatke i to sledece:
U pitanju je ASUS masina na 1.6GHz koja ima 512MB ram-a (kaze da mu je brat rekao da moze da se stavi ukupno 2GB)
Ako znate koja je cena za neki od 80GB napisite.
 
Nikolica:
Pozdrav !!!


U pitanju je ASUS masina na 1.6GHz koja ima 512MB ram-a (kaze da mu je brat rekao da moze da se stavi ukupno 2GB)
Ako znate koja je cena za neki od 80GB napisite.
Nesto mi nista ovde nije jasno.......HDD od 2Gb! No, dobro! Neka bude tako ali najbolje ti je da progooglash malo i na netu nadjesh specifikaciju za odredjeni model,tako da ces tako najbolje saznati sta podrzava i koliko cega moze ili nemoze da se "usteka" u njega.
 
nikola_v86:
Mislim da tu ide 2,5" hdd.
Imas na npr http://www.telix.co.yu/Računari/tab...gory3=HDD+2.5"&SortField=UnitCost,ProductName neke cene,pa vidi.Nemoj me drzati za rec,al trebalo bi da je tako.Tesko da tu ide standardni hdd...
I nije do interfejsa, nego kao i kod svih laptopova, u dimenzijama.I naravno konektorima, bas da se ne desi da probas da mu ubodes obican hdd.
I naravno, moras znati jel sata ili pata...

Ma znam ja da u laptopove ne ide standardni hard, toliki duduk nisam, nego me upravo to interesuje, da li ima razlicitih konektora kao kod desktop racunara.
Pa zar konektori nisu interface izmedju harda i maticne ploce?
Pozdrav !!!
 

Back
Top