NAJOGORČENIJI PROTEST!!!

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Posle nekoliko godina od "povratka pravne države", još uvek televizijske stanice i kompanije za TV prava nisu ozbiljnije "pokazale zube" klubovima i njihovim malim interesima! Dokle ćemo gledati snimke i odložene prenose utakmica? Nigde u svetu, čak ni u susednoj Hrvatskoj, čiji klubovi igraju čak i gore od naših nema takvog šikaniranja naroda (Dinamo-Hajduk UVEK ide uživo na HRT 2).
Iako sam iz Beograda, ne mogu baš uvek da idem na stadion. Tad se uvek zapitam, kako li je mojim kolegama Partizanovcima, pa i Zvezdašima iz mesta udaljenim od Beograda stotinama kilometara? Upravi njihovog omiljenog kluba padne napamet da tvrde pazar sa dolaskom na stadion mahom Beograđana, uz malu pomoć navijača iz unutrašnjosti i oni ispadoše povlašćeni da nekih 90 ili 45 minuta pre ostalih budu obavešteni o svemu...
A šta radi "javni servis"? Boli ih da ne kažem šta, oni grabe lovu i puste snimak...
mesecima najavljuju multi-prenose prve lige (2004/05), a onda to ispadne očaj živi, za narednu sezonu obećaju da će pustiti sve utakmice, a onda smanje na jednu. A tek prošle godine, kad su radi "promocije malih klubova" krenuli da prenose "derbije" poput Borac-Bežanija, ili takvih nekakvih. Pa, neće ti klubovi biti jači ako narodu prikažu kako neki levonogići pikaju loptu po sistemu ja tebi-ti meni, a rezultat najčeđće bude 0:0.
A one magarčine iz B92 su posebna priča. Kad su RTS-u ispred nosa maznuli ugovor za Ligu Šampiona 2003. godine, svi su očekivali Bog zna šta. Tako se i meni činilo, kad ono, moja kablovska počela da isključuje HRT koji ima prava na prenose više utakmica, a B92 ima samo prava na jednu...
Ova tema, naravno, ne ide slučajno, iznerviralo me što večeras nema prenosa Zvezda-Rendžers, mada se Zvezda često odobrovolji i da prenos, kao što je i Partizan, koji to čini ređe uradio 2005. protiv Petržalke (e, sad što su posle pukli, to je druga priča)...
 
Dust:
Posle nekoliko godina od "povratka pravne države", još uvek televizijske stanice i kompanije za TV prava nisu ozbiljnije "pokazale zube" klubovima i njihovim malim interesima! Dokle ćemo gledati snimke i odložene prenose utakmica? Nigde u svetu, čak ni u susednoj Hrvatskoj, čiji klubovi igraju čak i gore od naših nema takvog šikaniranja naroda (Dinamo-Hajduk UVEK ide uživo na HRT 2).
Iako sam iz Beograda, ne mogu baš uvek da idem na stadion. Tad se uvek zapitam, kako li je mojim kolegama Partizanovcima, pa i Zvezdašima iz mesta udaljenim od Beograda stotinama kilometara? Upravi njihovog omiljenog kluba padne napamet da tvrde pazar sa dolaskom na stadion mahom Beograđana, uz malu pomoć navijača iz unutrašnjosti i oni ispadoše povlašćeni da nekih 90 ili 45 minuta pre ostalih budu obavešteni o svemu...
A šta radi "javni servis"? Boli ih da ne kažem šta, oni grabe lovu i puste snimak...
mesecima najavljuju multi-prenose prve lige (2004/05), a onda to ispadne očaj živi, za narednu sezonu obećaju da će pustiti sve utakmice, a onda smanje na jednu. A tek prošle godine, kad su radi "promocije malih klubova" krenuli da prenose "derbije" poput Borac-Bežanija, ili takvih nekakvih. Pa, neće ti klubovi biti jači ako narodu prikažu kako neki levonogići pikaju loptu po sistemu ja tebi-ti meni, a rezultat najčeđće bude 0:0.
A one magarčine iz B92 su posebna priča. Kad su RTS-u ispred nosa maznuli ugovor za Ligu Šampiona 2003. godine, svi su očekivali Bog zna šta. Tako se i meni činilo, kad ono, moja kablovska počela da isključuje HRT koji ima prava na prenose više utakmica, a B92 ima samo prava na jednu...
Ova tema, naravno, ne ide slučajno, iznerviralo me što večeras nema prenosa Zvezda-Rendžers, mada se Zvezda često odobrovolji i da prenos, kao što je i Partizan, koji to čini ređe uradio 2005. protiv Petržalke (e, sad što su posle pukli, to je druga priča)...
Potpis.

Samo da dodam debilizam, koji nema nigde u svetu, a zove se odlozeni prenos. Patent idiota sa javnog Gowna Srbije. Niti mozes da odgledas yebeni snimak, niti mozes da pratis rezultat, ta grupa ljudi koja je to smislila, pokazala je potpuno odsustvo zdravog razuma i logike.

Sada sto nema prenosa, to je duga prica. Sasvim je neverovatno, da evropske utakmice ne mogu da se ispate, putem malih ekrana. NAs stadion ima 35000 mesta, a Rupa 55000, a Srbija ima 8 000 000 stanovnika, tako da samo mali privilegovani broj ljudi, moze da prati tekmu, i to po paprenim cenama ulaznica, a ostali mogu da se yebu. Tu je pre svega najveci krvac Javno Gowno, koje se ne trudi da stane na put bahatoscu klubova. Jednostavno im ponudi ugovor, ili nema nikakvih prenosa i vesti o istima. A to kako Gowno prenosi Meridijan ligu, to je zasluzilo javni linc. Odabir, utakmica su sasvim neverovatni, a i kolicina utakmica koja se prenosi. Ne znam zasto nema multi prenosa?? A inace, u to vreme kada se igra nasa liga, nije smela da se prenosi tekma nijedne druge lige, koliki je to debilizam, to je neverovatno. Srecom pa to nije ispostovano.

I mogu da kazem koju, o budalama koje sebe nazivaju sportskim novinarima. TO je sljam koji sebi dopusta mnogo. Pise narucene tekstove za jedan rucak, a za 100 ojra prodaju kevu. Guraju neke igrace, o njima pisu balade, zatim bajke o mafiji iz saveza, kada bi se oslanjao i samo na njihovo pisanje, pomislio bi da je nasa liga po kvalitetu ista kao i lige iz velike cetvorke. Bruka i sramota! Nemaju u sebi ni malo gradjanske neposlusnosti. Zatim, totalno neobjektivni izvestaji, pa tako imamo posle tekme Voljenog kluba sa Vojvodinom, smradovi iz nesportskog zurnal, pisu da je Zuka bio najgori na terenu. Zatim, ni jednom recju se nisu osvrnuli na skandalozno odlaganje prvenstvene utakmice Hajduk Zvezda. Jednostavno Piksi (nabijem mu Snezanu na kobas) i smrdljivi mafijas Terzic su u talu, a bagra koja sebe naziva novinarima nece da im se zameri, jer tada nema egzoticnih putovanja na pripreme ili na tekme repke, a sve o trosku kluba, odnosno saveza.

EDIT: mislim da tema nije zasluzila katanac, ovo je veliki problem i zasluzuje zasebnu temu
 
A inace, u to vreme kada se igra nasa liga, nije smela da se prenosi tekma nijedne druge lige, koliki je to debilizam, to je neverovatno. Srecom pa to nije ispostovano.

A inace, u to vreme kada se igra nasa liga, nije smela da se prenosi tekma nijedne druge lige, koliki je to debilizam, to je neverovatno. Srecom pa to nije ispostovano.

Koliko znam, i dalje važi pravilo o zaštićenom terminu. Ili se varam?

A najskoriji genijalan potez RTS-a je to što nisu prenosili Vojvodinu protiv Atletika. A čini mi se da su ih prenosili protiv onih fantoma sa Malte:roll::roll::roll:

Onda ovi sa B92, nekad su pre tekme LŠ imali onu polučasovnu emisiju od klubovima, a na poluvremenu je bi neki gost u studiju(najčešće Radoman) iznosio svoje mišljenje od utakmici. Sada to nije tako. Kad kod ima vremena, makar i dve sekunde, mora da se pusti Veliki Smrad :mad::evil:

Zatim FOX, televizija sa nacionalnom frekvencijom, koja se ne vidi u velikom delu Sremske Mitrovice, pretpostavljam i Srema. Oni prenose Primeru:roll: Sreća pa me Španci ne interesuju u tolikoj meri. Molio sam se da oni ne uzmu da prenose Engleze.

Avala je najbolja od njih, ali komentatori su im dva balvana.

Pinku je važniji Grand od sporta, tu ne treba komentar!
 
Alex.L:
Koliko znam, i dalje važi pravilo o zaštićenom terminu. Ili se varam?
Moguce da je jos na snazi, ali se ne postuje.

dejina811:
ala ste se ispalili... naveliko se vidi da su ovu temu poceli mladi i neiskusni, koliko su nas puta ispalili i pustili neki prenos... to je samo da se ljudi malo napale!
Naveliko se vidi da ti ne smeta da te tretiraju kao stoku i maloumnu osobu. Tvoj probelm.
Ono sto oni rade je za svaku osudu, pa HRT najavi svaku utakmicu metar dana ranije. Meni nikada nije bilo presudno da li cu otici na tekmu, to da li ima prenos. Inace jedna islustracija, evroligaski mecevi Partizana, kosarka je u pitanju, se prenose, a ipak je Pionir uvek pun da igla ne moze da padne.
 
Dobro, izvinjenje Zvezdi na ne razumevanju trulog pokušaja da nas sve obmane, kad uvek na kraju dozvoli prenos. Sa Partizanom nije tako-uprava Partizana je izgleda ta koja je smislila odložene prenose. Dobro, stvarno se uvek može pretpostaviti ko da prenos, a ko ne da. Inače, za one van Beograda, Fox i Enter imaju prava za prenos Primere, s tim što je Fox-u nesrećno izmakao prenos Real-Atletiko, zbog problema vlasnika prava sa španskim savezom... Inače, TVNS je trebalo da prenosi Atl-Voj, ali njihova tehnika je iz kamenog doba, pa nisu uhvatili satelitski signal, ni RTS-BGD nije mnogo bolji, par puta im je promaklo nekoliko važnih tekmi zbog oblačnog vremena... :mad:
 
Ja sam poslao sve i svasta u mejlu RTS-u povodom ne prenosenja utakmice Atletiko Madrid - Vojvodina i evo kakav sam odgovor dobio:

E, moroncino, idi leci se!
Kakve veze ima TV Beograd sa utakmicom iz Spanije? TV Novi Sad je insistirala da sama emituje utakmicu, i to je dobila. Kako, videlo se.

Vladan Ckrkic
Direktor programa

P.S. Za razliku od tebe, ja se ne krijem iza yahoo adrese.


Samo da znate da je ovo veoma pristojan odgovor na ono sto sam napisao. A inace gledao sam utakmicu preko satelita, kao sto gledam i inace. Multi prenosi Primere, Lige Sampiona i Bundes lige + gomila utakmica iz ostalih vecih liga. Ko jos hoce da upropascuje mozak na ovim nasim kanalima.
 
mj12:
Ja sam poslao sve i svasta u mejlu RTS-u povodom ne prenosenja utakmice Atletiko Madrid - Vojvodina i evo kakav sam odgovor dobio:

E, moroncino, idi leci se!
Kakve veze ima TV Beograd sa utakmicom iz Spanije? TV Novi Sad je insistirala da sama emituje utakmicu, i to je dobila. Kako, videlo se.

Vladan Ckrkic
Direktor programa

P.S. Za razliku od tebe, ja se ne krijem iza yahoo adrese.


Samo da znate da je ovo veoma pristojan odgovor na ono sto sam napisao. A inace gledao sam utakmicu preko satelita, kao sto gledam i inace. Multi prenosi Primere, Lige Sampiona i Bundes lige + gomila utakmica iz ostalih vecih liga. Ko jos hoce da upropascuje mozak na ovim nasim kanalima.
С' обзиром да му је директор знојави крмак, овакав безобразлук ме не изненађује ама баш ни најмање. Јавно ***** Србије, има преко 4000 запослених, док број запослених у комерцијалним телевизијама не прелази 100, па је логично запитати се ко је овде луд!? Претплата је уведена само из тог разлога да би нерадници, који бистре политику и цео дан играју пасијанс на компу, добили плату, и имали прилику да се овако бахате.
Претпостављам да си им ти у маилу побројао целу фамилију, али то није разлог да представник Јавног Говнета овако одговори.
 
Onaj usrani Tijanic se fali kako su prosle godine imali profit 13 miliona evra pa se pitam koj ***** placamo TV pretplatu. A da:
само из тог разлога да би нерадници, који бистре политику и цео дан играју пасијанс на компу, добили плату, и имали прилику да се овако бахате.
A one nesposobne novinare i komentatore ne vredi da placamo ni 50 para.
 
Срећом у каблу имамо СпортКлуб и СпортКлуб+. ;) Они не фантазирају са преносима (ово се односи и на Фокс и Авалу). РТС има права на Енглеску лигу, а преноси ове годину више не иду, него што иду. :roll:
 

Back
Top