Израел купује 1,000,000 тона српске говедине

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Autor: S. R. Trifunović | 28.08.2007 - 09:51

Aleksandar Negojević, predsednik
Zadružnog saveza Raškog, Rasinskog i
Moravičkog okruga

Memorandum koji seljacima iz Raškog, Rasinskog i Moravičkog okruga omogućava da u narednih petnaest godina za poznatog inostranog kupca utove do milion grla stoke, u Kraljevu su potpisali predstavnici izraelskog „VitalEL“ i Zadružnog saveza pomenutih okruga. Iako cifra u ovom trenutku deluje gotovo nestvarno, ona počiva pre svega na nameri izraelskih partnera da prekinu uvoz stoke iz Brazila i Australije.
- Oni imaju nameru da se potpuno okrenu Srbiji. Naravno, mi sada ni izbliza ne možemo da zadovoljimo njihove godišnje potrebe, ali je to posao na duge staze - kaže Aleksandar Negojević, predsednik Zadružnog saveza Raškog, Rasinskog i Moravičkog okruga.
Prvih pet hiljada grla u tov ulazi već u septembru - a kada proizvodnja bude u potpunosti zaokružena, izvoz treba da dostigne 8.000 grla mesečno.
- Ono što je najznačajnije u celoj priči jeste da će kupac skoro u potpunosti finansirati proizvodnju. Po kilogramu prirasta unapred će znati kolika mu je zarada i ona neće zavisiti od kretanja cene hrane ili cene mesa na tržištu. S druge strane, uz objekat za tov, on treba da obezbedi dodatnu kabastu hranu i da radi - dodaje Negojević.
Kupac određuje do koje težine će se stoka toviti. U početku će se izvoziti živa stoka, a u kasnijoj fazi, tokom koje „VitalEL“ namerava da izgradi ili kupi klanicu u Srbiji, izvoziće se meso.
- Mi smo pre davadesetak i više godina kompozicije stoke izvozili za Italiju i Gračku, tako da nam je metodologija poznata. Objekti građeni iz takozvanog zelenog plana i danas postoje, treba ih samo ponovo staviti u funkciju - kaže Negojević.
Prema njegovim rečima, ukoliko nađu interes, proizvođači će u tov moći da uđu i samostalno, a biće im garantovan otkup.
„VtalEl“ u tom smislu ima razvijen obiman program koji, ako ovaj posao dobro krene, podrazumeva tov i izvoz svinja (samo Rusi traže 400.000 tona), živine, ovaca i koza. Žele i rečnu i jezersku ribu, voće, povrće, šumsko povrće i drvo, cveće iz plastenika, flaširanu vodu.

Poslušali starog rabina
- Naši izraelski partneri su nam ispričali da je na sastanku tokom kojeg su raspravljali gde da traže novog partnera stari rabin koji je živeo ovde ustao i na karti ubo šestarom u centralnu Srbiju i rekao: „Ako hoćete da se najedete dobrog mesa, gajite ga u Šumadiji.“ Australijsko meso koje je takoreći od poludivljeg govečeta je za njih tvrdo, a podneblje u centralnoj Srbiji je, kako su zaključili posle godinu i po dana istraživanja, idealno.



Konzorcijum eksperata
„VitalEL“ je neprofitabilno udruženje osnovano sa namerom da se korišćenjem izraelskih sredstava olakša revitalizacija poljoprivrede Srbije kroz kooperativno zalaganje. Osnivači udruženja su izraelski poslovni eksperti iz različitih oblasti i struka, koji će se uz projekte u Srbiji baviti i međunarodnim projektima i trgovačkim odnosima.

http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=11738
 
eremita:
QQ, qquuuuuuuu........... а шта ћемо ми да једемо ???

Па гице...ш'а ти фали...смањиће се и доток муџа овде... :lol: :lol: :lol:

п.с. Неко рече да му смрди свињска маст а мирише лој...па ето...нек'остане у лојавим државама. :? :lol: :lol:
 
SANDRINAbg:
Па гице...ш'а ти фали...смањиће се и доток муџа овде... :lol: :lol: :lol:

п.с. Неко рече да му смрди свињска маст а мирише лој...па ето...нек'остане у лојавим државама. :? :lol: :lol:

Је л' ??? А моја омиљена говеђа супа са зезанцима... алооооо......нема свечаног ручка без супе...........јооооооооојјјјјјјјјјј........тужићу вас мами.........
 
eremita:
Је л' ??? А моја омиљена говеђа супа са зезанцима... алооооо......нема свечаног ручка без супе...........јооооооооојјјјјјјјјјј........тужићу вас мами.........

Шалтај се на пилећу... :twisted:

'Ајд''...оставићемо за тебе...и нас...пар кравица...немо' да плачеш :cry:
 
SANDRINAbg:
Шалтај се на пилећу... :twisted:

'Ајд''...оставићемо за тебе...и нас...пар кравица...немо' да плачеш :cry:

Ма гајићемо и генетски измењене краве плаво-бело-плаве са Давидовом звездом ако треба. Нек цркне "Милка"! :lol:
 
eremita:
"КОШЕР" - не знам шта значи ?

Па то јевреји када кољу живину, прво је ошамуте да се коке не муче...бар ја мислим...оно не исфрустриране кокошке... :lol: :lol: :lol:

п.с. ...за разлику од пар овудалутајућих... :mrgreen:
 
eremita:
"КОШЕР" - не знам шта значи ?
"Исправна" храна. По Јеврејским обичајима не мешају се млеко и месо краве "Не кувај јагње у млегу мајке његове", затим посебан начин справљања свега укључујући пилетину, рецимо не кољу живину него брзо убијају, јер су то Божја створења и несмеју да се муче итд. исто не једу крв и производе који садрже крв.

"Кошер" је постала популарна именица за нешто исправно, ОК, добро и темељно урађено.
Тог начина исхране се придржавају само верујући Јевреји,али већина не више, постоје и ресторани "Кошер" хране на западу којио су највише посећени од не-јевреја (Кошер храна, интересантно, има мало холестерола, здравија је).
 
eremita:
Шта се смејеш, па Меркелова би да су одлучили да из Немачке купе говедину, на својој сиси истетовирала Давидову звезду, сликала се гола за Израелско издање "плејбоја" и дала интервју са насловом "Јевреји су најбољи у кревету"
:lol:
 
Alekasandar3:
Шта се смејеш, па Меркелова би да су одлучили да из Немачке купе говедину, на својој сиси истетовирала Давидову звезду, сликала се гола за Израелско издање "плејбоја" и дала интервју са насловом "Јевреји су најбољи у кревету"
:lol:

Ахахаааааааа.......јес' и то што кажеш.... ма знају Чивути где је добро месиште... могу ти рећи да уопште нису промашили јер ја добро знам разлику између, рецимо меса из Војводине или меса из Шумадије - мислим, када је месо у питању (а то говори и наша историја вековима уназад) - нема бољег меса него из Шумадије....
 
Alekasandar3:
Шта се смејеш, па Меркелова би да су одлучили да из Немачке купе говедину, на својој сиси истетовирала Давидову звезду, сликала се гола за Израелско издање "плејбоја" и дала интервју са насловом "Јевреји су најбољи у кревету"
:lol:

Аууууууу...бабоПлејбој.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Spencer:
"Милку" нем'о ми дираш! ;)

Боље се распитај, каква "Милка" бре...... сви ти производи садрже емулгатор Е322 који директно изазива рак желуца...... као и већина чоколадних наших производа, чак га има и у млеку у праху.....
 

Back
Top