Upotreba kortikosteroida kod dece
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Upotreba kortikosteroida kod dece

Početnik
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Upotreba kortikosteroida kod dece

Imam dve cerke bliznakinje, koje sada imaju 5 god.. Rodjene prevremeno u 35-toj nedelji, sedam dana bile u inkubatoru. Dojila sam ih skoro dve godine, prvih 6 meseci bez dodavanja cak ni vode. Uvodila sam im dohranu uz pomoc nutricioniste-pedijatra, kao po knjizi. Nisu cesto bile bolesne. Prvi put sa osam meseci neki virusni osip koji je sam od sebe prosao. Sa 2 godine ovcije boginje, posle kojih su malo cesce bile bolesne.
    Kada su napunile 4 god. krenule su u vrtic (u februaru). Prva dva meseca ni nos im nije cureo. Onda pocinje.
    Suvi kasalj, svaki dan sve vise, na kraju tri dana i noci, bez prestanka. Moze da preraste u bronhitis, zapaljenje pluca, kako kad. Dijagnoza se vodi kao laringitis. Radili smo kozne probe-negativne su.
    Sadasnja terapija, posle 1,5 godine i vise od deset recidiva: cim se nakaslju Presing, inhalacija Spalmotilom (imam inhalator), Flixotide, Nasonex (koji koristimo od skoro).
    Znam da su to male kolicine kortikost. ali one to cesto i dugo koriste. Koje mogu biti posledice? Da li mozda neko ima slicna iskustva?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: Upotreba kortikosteroida kod dece

Inhalacioni kortikosterodi u principu imaju vrlo mali sistemski efekat te ne treba praviti paniku, neka istrazivanja su pokazala da su deca astmaticari koja koriste inhalacione kortikosteroide svega par milimetara niza u odnosu na potpuno zdravu decu.No i medju inhalacionim kortikosteroidima ima onih koji imaju brzu eliminaciju, manje nezeljenih dejstava...no na temu lekova i propisanih terapija prica sa lekarom koji je tu terapiju i ordinirao.

Slične teme

1. Upotreba pastila za dezinfekciju grla kod male dece
    Autor babydoll u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.02.2012., 20:04
  2. upotreba kondoma
    Autor TheRedOne u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 04.06.2009., 13:02
  3. Upotreba Tabela
    Autor nvnica u forumu Softver
    Odgovora: 0