Evo zasto Srbija mora da propadne

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Beograd -- Izbeglica sa Kosova Dragan Krstić sa ženom i sedmoro dece počeo je danas štrajk glađu ispred Vlade Srbije.

On traži da mu Vlada reši stambeno pitanje, obezbedi finansijsku pomoć i stalni radni odnos. Otac devetoro dece iz Obilića je kazao da je imao dve kuće, ali da su mu obe spaljene i da sada sa porodicom živi u kolektivnom centru u Smederevu u prostoriji od 12 kvadrata.

On je rekao da do sada nije dobio nijedan odgovor na svoje zahteve i dodao da mu je pomoć obećavana, ali da je njegova porodica samo bila "zloupotrebljavana za političko promovisanje".

"Kada je Božidar Đelić potpisivao ugovor sa Svetskom bankom o pomoći najsiromašnijima pojavila se naša slika i posle toga ništa", kazao je Krstić.

Kako je naveo, pre početka štrajka razgovarao je sa generalnim sekretarom Srpske radikalne stranke Aleksandrom Vučićem, koji mu je obećao da će "pritisnuti vladu da reši njegov slučaj". Krstić je naveo da mu je Vučić poklonio 8.000 dinara.

On je rekao da je tražio od predsednika opštine Smederevo da mu obezbedi novčanu pomoć za kupovinu knjiga, odeće i obuće za narednu školsku godinu, ali da je odbijen jer u opštinskom budžetu nema novca za to.

Draganu Krstiću je ovo četvrti put kako štrakuje glađu. Do sada je štrajkovao 2004. i 2006. godine i u martu ove godine. Krstić je nezaposlen, a jedini poslovi koje uspeva ponekad da nađe su, kako navodi, fizički poslovi u domaćinstvima.

--------------

tragedija. no bandu lopovsku sa vlasti ovakvi ljudi ne interesuju.
 
svetolik trpkovic:
Nek ode u gradski odbor SPSa mislim da je na Studentskom trgu pa nek se zali posto su ti Srbi sa Kosova i doveli Slobu na vlast i bili mu najodaniji do samog sad nek ispostave racun njegovim naslednicima .
nisu ga doveli srbi sa kosova na vlast,svi ste gledali cuveni snimak iz kosova polja iz 1987,milosevic je bio uplasen,mahinalno je odvalio niko ne sme da vas bije,on nije imao nikakvu politiku nikada,tako se i zaleteo,raspisao izbore 2000,mislio narod ga podrzava,jos jedna i poslednja greska....sad srbi i sa kosova i iz knina i iz bosne ga kunu,znam to licno,slusao sam svojim usima...
 

Back
Top