Tko je sagradio veliku piramidu u Gizi?

Ninjarijeka

Primećen član
Poruka
644
Mada sam ovu temu već bio započeo u Koliko smo mi napredna civilizacija koju je Jomini zatvorio zbog kako je navedeno previše religije u postovima?
A drugdje na podforumima religija pršti na sve strane!Valjda čovjek nije imao vremena da vidi! 8)

Odlučio sam da započnem ponovo temu o piramidama i molim vas bez religije jer Veliki brat sve vidi! :grin:


Zašto mi je zapela ta piramida?
Pa zato jer naučnici kažu da su ih gradili robovi i to veliki broj godina da bi Faraon poslje smrti bio spušten u nju jer bi ona prestavljala put duše prema vrhovnom Bogu(ups opet religija) :grin:

Ali dosta šale idemo ozbiljno !Prihvatam činjenicu da su sve ostale piramide sagrađene od egipćana!Ali ne i onu da su sagradili i veliku piramidu ! Zašto ?
E pa obrazložiću to sa ovim tekstom koji sam pripremio i gdje su sve važne činjenice o velikoj piramidi podcrtane!
Molio bih sve zainteresirane da ozbiljno pristupe temi!

Hvala!


P.S. Jel dobro ovako jomini! 8)
 
Velika piramida u Gizi

OPIS

Kao i građevine 20. stoljeća uglovi piramide imaju ugrađene zglobove, naime tako ogromna građevina to mora imati jer bi u protivnom bila znatno uništena uslijed potresa, skupljanja i širenja materijala zbog promjene temperature. Dok je jezgra piramide izgrađena od ogromnih kamenih blokova, vanjski sloj piramide bio je napravljen od bijelog ispoliranog kamena . Vanjski sloj danas nedostaje jer su ga pokrali Arapi prije kojih 600 godina, što je uzrok da je piramida danas u veoma trošnom stanju jer su bez vanjske zaštite unutrašnji blokovi nagrizani vjetrom, kišom i pješčanim olujama. Taj vanjski sloj bio je sastavljen od blokova debljine 2,5 m teških do 20 tona.

Velika piramida nije uvijek izgledala grubo kao danas. Izvorno je bila pokrivena sa slojem bijelog i sjajnog kamena.

Pokrovni kamen (njih 144 000) bio je tako izvrsno napravljen da se piramida doslovno mogla vidjeti sa planina Izraela koji je udaljen tisuće milja. U jasna jutra i u kasno poslijepodne od ispolirane površine reflektirala se sunčeva svjetlost čineći piramidu vidljivu i na mjesecu. Ljudi sa okolnih područja gledali su piramidu u njenom punom sjaju stoljećima da bi , nakon što je potres u 13. stoljeću olabavio pokrov, Arapi tada počeli uzimati velike količine kamenja za izgradnju svojih palača . Tako je kamenje sa piramide pronađeno u gradovima El Kaharan-u i u Egiptu. Začuđujuće vanjske površine kamenih blokova su isklesane unutar točnosti 0,025 cm i pod skoro savršenim kutevima na svih šest strana. Strane su spojene tako da je razmak između njih oko 0,05 cm. Veću preciznost u smještanju 20-tonskih blokova zajedno ne može se postići ni sa modernom tehnologijom. Još više zapanjuje podatak da su napravljeni tanki utori od 0,05 cm za ljepilo da drži kamene blokove zajedno. Bijeli cement koji spaja kameni pokrov i čini ga nepropusnim još je i danas netaknut i čvršći je od blokova koje spaja. Da se na trenutak zaustavimo i razmislimo. Tko god da je gradio piramidu koristio je za sječenje, prenošenje i cementiranje kamena tehnologiju koju mi danas ne posjedujemo. Onaj tko ju je gradio posjedovao je također određeno znanje o Zemlji jer u svijetu postoji samo nekoliko mjesta koja mogu izdržati težinu piramide.

ZANIMLJIVOSTI

Prema uobičajenom mišljenju one su izgrađene uz veliku pomoć čitave armije robova po nalogu faraona, a trebale su služiti kao grobovi koji će zaštititi njihova kraljevska tijela.Piramide su trebale biti spomenici faraonske veličine, ispunjene sa velikim bogatstvom za njihov život poslije života. Kod konstrukcije svojih piramida faraoni su kopirali najstariju od njih , Veliku piramidu u Gizi.

Međutim velika piramida ne sadrži tijelo faraona, nikakve prostorije za blago, a ni nikakvo blago. Tko je onda konstruirao i izgradio piramidu? Što je bila namjena piramide?

Trideset puta je veća od Empire State Building-a, Piramida je tako velika da se može vidjeti i sa mjeseca. Njena baza pokriva površinu od 13.6 acres-a (550,256 ara ili 55025,6 kvadratnih metara, što je jednako površini sedam gradskih blokova Manhatten-A), površina svake strane je veća od 2000 metara kvadratnih. Od materijala piramide mogla bi se izraditi cesta od San Francisca do New Yorka, osam stopa široka i četiri inča debela. To je najstarija postojeća građevina, a sagrađena je prije 4617 godina te je jedina sačuvana od sedam svjetskih čuda..

Samo bi čvrstoće planinske stijene mogla izdržati težinu piramide, što ovdje i je slučaj jer se sama piramida nalazi na granitnoj stijeni koja se nalazi baš blizu površine baš ispod piramide.Piramida je građena da gleda prema sjeveru. Piramida je smještena točno u centru Zemljine kopnene mase. Njezina os istok-zapad se podudara sa najdužom paralelom preko zemlje koja prolazi istovremeno Afrikom, Azijom, Amerikom i Europom. Slično tome najduži kopneni meridijan na zemlji koji prolazi Afrikom, Azijom, Antartikom i Europom također prolazi kroz piramidu. Kako zemlja ima 3 milijarde mogućih mjesta za izgradnju vjerojatnost da je ona slučajno tu izgrađena je 1:3 milijarde.

Velika piramida je jedna od najproučavanijih građevina na svijetu. Znanstvenici sa svih strana svijeta , tokom više stoljeća, vršili su mnoga i razna mjerenja ne bili pronašli rješenje misterije. Jedan od onih koji su bili zaintrigirani za zapanjujuću konstrukciju piramide bio je i veliki znanstvenik i matematičar Isaac Newton . U pokušaju da izvede njegov poznati zakon gravitacije Newton je morao poznavati promjer zemlje. Međutim , 1600 godine ni jedno mjerenje nije bilo dovoljno precizno, posebno kada je Newton iznio teoriju da bi spin zemlje mogao izazvati izbočenje na ekvatoru. Čuvši legende i tvrdnje da sva znanja Zemlje o njenoj prošlosti i budućnosti leže u piramidi odlučio je da to ispita. Poslije pomnog proučavanja mjerenja koja su napravili mnogi istraživači prije njega , Newton je došao do spoznaje da je standardna mjera graditelja piramide bila 0.001 inč veća od Britanskog inča što bi u stvari trebao biti Tajni Židovski inč. To otkriće omogućilo je da se otkriju daljnje matematičke relacije u piramidi. Na primjer: Iz geometrije znamo da postoji univerzalna relacija između promjera kruga i njegovog opsega. Razmotrimo slijedeće: visina stranice piramide je 5812,98 inča, a svaka njena strana je duga 9131 inča. Ako opseg osnovice piramide podijelimo sa dvostrukom visinom piramide dobijemo vrijednost Pi na šest decimala 3.14159. Taj broj se ponavlja nekoliko puta kroz piramidu.Kao što je rečeno svaka strana piramide je duga (mjereno u ravnoj liniji) 9131 inč što, zbrojivši sva strane daje 36524 inča. Na prvi pogled nevažan broj , ali ako broj podijelimo sa 100 dobijemo 365,24 . Moderna znanost je pokazala da solarna godina traje 365,24 dana. Sve navedeno pokazuje da je netko tko je gradio piramidu prije 4600 znao puno toga o Zemlji , ali ni to nije sve nastavak slijedi: Prosječna visina zemlje iznad mora ( Miami je najniže , a Himalaja najviše )iznosi 5449 inča (to je bilo moguće izmjeriti tek pomoću satelita i računala) što je slučajno jednako visini piramide. Sve četiri strane piramide su lagano iskrivljene prema unutra odnosno imaju konkavni oblik. Taj efekt koji se ne može primijetiti promatranjem sa zemlje , primijetio je jedan pilot 1940. godine kada je slikao to područje provjeravajući neka mjerenja. Današnja mjerenja pomoću laserskih instrumenata pokazuju da je radijus zakrivljenosti tih savršeno isklesanih kamenova jednak radijusu Zemlje. Za tim radijusom je Newton dugo tragao.

Jasno je da je onaj tko je gradio piramidu imao pristup informacijama koje su bile iznad znanja koje su stanovnici Zemlje posjedovali u to vrijeme, bar oni stanovnici o kojima mi znamo nešto. Neki će reći da je zemlja bila posjećena od naprednije rase iz svemira koji su pomogli izgradnju svojom tehnologijom. Ta ideja se ne može potpuno odbaciti i ako je ona točna može se reći da je glavni cilj napredne rase kod izgradnje piramide bio ostaviti poruku budućim naraštajima na Zemlji. Pretpostavimo da su ta bića odlučila ostaviti poruku. Kakva bi poruka bila? Morala bi biti univerzalna , a istovremeno jednostavna tj. takva da bi preživjela stoljeća i bila razumljiva svim stanovnicima Zemlje bez obzira na jezik i kulturne razlike. Poruka bi morala biti razumljiva i onim jezicima koji bi nastali mnogo godina nakon nastanka same poruke. Za sada iz poruke spremljene u piramidi možemo ( ako to je poruka) saznati dužinu jedne godine, radijus zakrivljenosti Zemlje, prosječnu visinu kontinenata te centar Zemljine kopnene mase. Onaj tko je gradio piramidu imao je mogućnost konstruirati nešto što se još ne može izvesti danas, a također znao je sve gore navedene podatke spojiti u cjelinu. Kod svega ovoga treba imati na umu da je u svemu do sada navedenom razmatran samo vanjski dio piramide. Odgovor na pitanje tko je gradio piramidu, a čini se i puno drugih odgovora na pitanja vezana uz piramidu još uvijek ostaju otvorena.
 
Ninjarijeka:
Pokrovni kamen (njih 144 000) bio je tako izvrsno napravljen da se piramida doslovno mogla vidjeti sa planina Izraela koji je udaljen tisuće milja. U jasna jutra i u kasno poslijepodne od ispolirane površine reflektirala se sunčeva svjetlost čineći piramidu vidljivu i na mjesecu.

znaci ovde sam prestao da citam :)
kao prvo, zemlja je OKRUGLA i nije ravna ploca...mislim da ti je jasnije zasto je to TESKA glupost...

drugo, da bi video piramidu ili neki drugi objekat sa meseca ti treba teleskop kakav jos nije napravljen :)
 
e da , malo sam se izjebo u proracunu.
sa 2000 metara, piramidu visoku 230 metara mozes da vidis sa 220km.

sto se tice meseca - objasni mi fizicki princip po kom je to moguce.
ja sam ti naveo podatke, to ocekujem i od tebe.

gledano sa planine - odbljesak bi mozda dodao koji kilometar na cifru, ali hiljade milja...smesno...

za mesec - suludo je razgovarati o tome.
ljudsko oko FIZICKI nije u stanju da razlikuje tako sitne detalje.
 
Obersturmfuehrer:
e da , malo sam se izjebo u proracunu.
sa 2000 metara, piramidu visoku 230 metara mozes da vidis sa 220km.

sto se tice meseca - objasni mi fizicki princip po kom je to moguce.
ja sam ti naveo podatke, to ocekujem i od tebe.

gledano sa planine - odbljesak bi mozda dodao koji kilometar na cifru, ali hiljade milja...smesno...

za mesec - suludo je razgovarati o tome.
ljudsko oko FIZICKI nije u stanju da razlikuje tako sitne detalje.


E frende prozorsko staklo na Učki ako sunce lupa u njega,vidi se odbljesak na 30 km udaljenosti od Učke,a staklo ima samo 1.5 kvadrata u po bijela dana!!!! 8-)

Ah da svijetlo automobilskog fara vidim na Cresu usred noći bez obzira na svjetlosno zagađenje!

A ovdje imaš 8000 kvadrata površine sa koje se reflektira sunce!!!!
 
Obersturmfuehrer:
ne znam sta ti je ta Ucka, ni ODAKLE se to vidi, niti kakvi su ostali uslovi.

dakle, odgovori mi na ovo

1) Na kojoj visini je to staklo?
2) Na kojoj visini je posmatrac?


Učka je planina kraj Rijeke na kojoj se nalazi repetitor i radar!
Ispod učke su naselja Matulji,Opatija i neka manja
Visina stakla je na otprilike 300-400 m nadmorske a ja sam na 50 tak nadmorske i tridesetak km udaljenosti na Vežici istočnom kraju Rijeke!
 
zato sto je mesec udaljen 350 000 km, a ti to poredis sa lokalnim refleksijama...
i zato sto sam to objasnio koje velicine treba da bude objekat da bi se NAZIRAO sa Meseca - par hiljada kilometara, ili otprilike velicine Australije. Refleksija povecava prividnu velicinu objekta, ali je kod piramide povrsina i dalje mala da bi stvorila toliku refleksiju.

Ti si preskocio da mi dokazes kako se to vide piramide sa tih planina kada su ISPOD horizonta.
 
Obersturmfuehrer:
zato sto je mesec udaljen 350 000 km, a ti to poredis sa lokalnim refleksijama...
i zato sto sam to objasnio koje velicine treba da bude objekat da bi se NAZIRAO sa Meseca - par hiljada kilometara, ili otprilike velicine Australije. Refleksija povecava prividnu velicinu objekta, ali je kod piramide povrsina i dalje mala da bi stvorila toliku refleksiju.

Ti si preskocio da mi dokazes kako se to vide piramide sa tih planina kada su ISPOD horizonta.

Ma ne vide njih direktno nego se isto misli na refleksiju svijetla!

U jasna jutra i u kasno poslijepodne od ispolirane površine reflektirala se sunčeva svjetlost čineći piramidu vidljivu i na mjesecu.!!
ovaj dio teksta ti je odmah iza onoga za koji si se ti zakačio!

Zato ti kažem mani se gluposti nego uđi u pravu raspravu! 8)
 
Ninjarijeka:
Ma ne vide njih direktno nego se isto misli na refleksiju svijetla!

a o sta se to svetlo reflektuje?


Ninjarijeka:
Zato ti kažem mani se gluposti nego uđi u pravu raspravu! 8)

dokazi da je to fizicki moguce.
imas udaljenost meseca, imas povrsinu piramide, imas materijal, imas otvor objektiva (tj zenice).
ako dokazes da refleksija o neku povrsinu moze da bude tolika da se vidi na mesecu nastavicemo da komentarisemo taj "naucni" tekst.
 
Obersturmfuehrer:
a o sta se to svetlo reflektuje?




dokazi da je to fizicki moguce.
imas udaljenost meseca, imas povrsinu piramide, imas materijal, imas otvor objektiva (tj zenice).
ako dokazes da refleksija o neku povrsinu moze da bude tolika da se vidi na mesecu nastavicemo da komentarisemo taj "naucni" tekst.


E obere, ajde da se ja i ti dogovorimo kada budeš pročitao tekst kako valja onda možeš da dođeš i da raspravljaš!6 puta ti navodim da se reflektira od ispolirane površine piramide!

A pošto si mi simpa sa svojim spamovanjem bilo čega ja ti pošaljem 50 eu za naočare i platim dobrog okulistu jel važi? 8)
 
Ti da malo više čitaš o nekim stvarima pa i tim kojima se baviš nebi iznosio pročitane stavove nego bi nekada upotrjebio i svoju glavu za razmišljanje!
Hoćeš dokaz Tunguska katastrofa !
Bilo što da se desilo tamo meteor ,asteroid,svemirski brod sijela zapadna evropa je vidjela svijetlost nakon eksplozije!
Kolika je udaljenost od Tunguske do napr Pariza?
 

Back
Top