Tko je sagradio veliku piramidu u Gizi?

Sve piramide, pa i ova, su izgradjene po naredjenju i nacrtima Josifa - Bozijeg sluge.
Kad je Josif protumacio egipatskom faraonu san o sedam debelih i sedam mrsavih krava - sedam plodnih i sedam gladnih godina - odluceno je da se deo zita iz prvih sedam godina ostavi u rezervi kad dodje glad.
Egipat je velika zemlja i morala su se napraviti velika skladista za toliku hranu - piramide.
Josif je bio samo posrednik u gradnji, sve je od Boga, zato i jeste tako velicanstveno.
Ne moze tvorevina nadmasiti Tvorca - ljudi, Andjeli, druge inteligencije...su samo idejni projekat Onoga koji je sve stvorio za 6 dana i koji se zove JAHVE - JA JESAM.
Ako pitate kakav dokaz imam za svoju tvrdnju, procitajte 1.Mojsijevu 40-42
 
a zar ne mislite da su sve one teorije o vanzemaljcima,nekim drevnim izgubljenim civilizacijama pomalo uvredljive za narod Egipta?
mislim da su Egipćani bili sposobni za izgradnju piramida,uostalom,to je zapisano unutar samih piramida,zar ne?
inače,dosta toga govori da su piramide imale mnogo veći značaj od nekakve glomazne faraonove grobnice...a to ostavlja mnogo slobodnog prostora za ljudsku maštu.
 
takve teorije su stvarno zanimljive,ali ako pogledamo slike u samim piramidama,jasno se vide robovi koji uz tehnologiju štapa i kanapa vuku kamene blokove,bez ikakvih antigravitacionih sprava i ostalih gluposti koje sam imao prilike da pročitam,te zbog toga ostale teorije padaju u vodu...ali svakako,teorije sa vanzemaljcima su uvek zanimljive za čitanje ;)
e sad,zbog čega su piramide napravljene,oko toga vredi teoretisati...
 
Piramide su izgradili Srbi!

Srbi su, kao najstariji narod na svetu, nebeski narod, dopremljeni sa nebesa na zemlju iz sazvezdja Sirijus,koji se do tada zvao Serbijus, ali su Vatikan, masoni, CIA i ostale agencije umesane u veliku zaveru protiv Srba ucinile sve da se to ime preinaci.

Srbi su u znak zahvalnosti za uspesan intergalakticki transport, poceli da grade piramide. Ali, prvobitna ideja je bila napraviti gradjevine u vidu kocke, jer Srbi su narod koji voli da se kocka, a najvise svojim zivotom. Gradnja je krenula ali su se problemi javili jos na prvom redu kamenja, pa je glavni graditelj ( koji ce se kasnije preseliti u Svrljig, kome je Pirot neopravdano preoteo primat skrtosti ) odlucio da izmeni koncept. Tako je na svakom sledecem redu stekano po par kamena i evo cuda- nehotice Srbi izmislise novo geometrijsko telo!
 
Jašta, Srbima rušenje bolje ide od ruke.
Uostalom, Egipćani su Srbima maznuli koncept pravljenja grobnica. To lepo može da se vidi kad prošetaš novobeogradskim grobljem - i tamo ima piramida. A pošto smo, mi, Srbi, stariji i od ameba, ja mislim da je sve to jedan istorijski falsifikat i da su piramide sagrađene tek posle Kosovskog boja.
Jer, nije moguće da se bilo šta dogodilo pre toga.
A možda su i Egipćani Srbi?
 
Zvanično piramide su sagradili stari Egipćani, medjutim ništa nije stvarno dokazano. U velikoj piramidi u Gizi nije pronadjen sarkofag sa mumijom faraona niti ništa slično. Nadjena je potpuno prazna i bez ikakvih hijeroglifa. Osim toga pojedini blokovi od kojih je sagradjena piramida su teški preko 200 tona i velika je zagonetka kako su ih podizali i tako precizno postavljali, jer je Velika piramida prosto savršeno sagradjena sa nekim miminalnim odstupanjima sa nešto kao 0,005 stepeni ili tako nešto. Nisam nikakav stručnjak samo pričam o tome jer sam to pročitala i djeluje mi logično. Za pravljenje tako nečeg potrebna je tehnika koju oni provjereno nisu imali ( Egipćani ). Osim toga erozivne promjene koje se vide na blokovima kao i na Sfingi, ukazuju da su nastale od uticaja velikih kiša. I u vrijeme Egipatskog carstva na tim prostorima je bila pustinja. Kiše su tu padale i bila drugačija klima mnogo, mnogo ranije od Egipćana. Ko je sagradio piramide i čemu su služile to niko sa sigurnošću ne zna. Osim toga položaj piramida oslikava sazveždja na nebu toliko tačno i precizno da je to prosto nevjerovatno. Ali, oslikavaju sazveždja ne onako kako ih mi vidimo danas i kako su ih gledali stari Egipćani, već onako kako su se vidjela sa zemlje u mnogo, mnogo ranijem periodu. Kao laiku, sve to kada čujem, nekako ne vjerujem u zvaničnu verziju o gradnji piramida sa hiljadama i hiljadama robova i sa nekim trupcima preko kojih su prevlačili kamene blokove itd, itd.
 
Zvanično piramide su sagradili stari Egipćani, medjutim ništa nije stvarno dokazano.
mislis?

U velikoj piramidi u Gizi nije pronadjen sarkofag sa mumijom faraona niti ništa slično.
skorasnja istrazivanja kazuju suportno.
sem toga, to nista ne znaci.

Nadjena je potpuno prazna i bez ikakvih hijeroglifa.
mislis?

Osim toga pojedini blokovi od kojih je sagradjena piramida su teški preko 200 tona i velika je zagonetka kako su ih podizali i tako precizno postavljali,
da, POJEDINI blokovi, a to sigurno nisu bili oni na vrhu piramida, pa nije ni bilo potrebe za podizanjem. sem toga, eksperimantelno je utvrdjeno da jedan covek moze da vuce ili gura kameni blok od 300 kg, pa se tako lepo moze izracunati potrebna radna snaga.

jer je Velika piramida prosto savršeno sagradjena sa nekim miminalnim odstupanjima sa nešto kao 0,005 stepeni ili tako nešto.

nista nije savrseno, i preterujes sa odstupanjima.

Za pravljenje tako nečeg potrebna je tehnika koju oni provjereno nisu imali ( Egipćani ).

pa kud se dede ta tehnika?

Osim toga erozivne promjene koje se vide na blokovima kao i na Sfingi, ukazuju da su nastale od uticaja velikih kiša.

nisam siguran u ovo.

Osim toga položaj piramida oslikava sazveždja na nebu toliko tačno i precizno da je to prosto nevjerovatno.

sta je tu toliko neverovatno - postaviti par gradjevina pod odgovarajucim uglom?

Ali, oslikavaju sazveždja ne onako kako ih mi vidimo danas i kako su ih gledali stari Egipćani, već onako kako su se vidjela sa zemlje u mnogo, mnogo ranijem periodu.

ovo apsolutno nije tacno.

Kao laiku, sve to kada čujem, nekako ne vjerujem u zvaničnu verziju o gradnji piramida sa hiljadama i hiljadama robova i sa nekim trupcima preko kojih su prevlačili kamene blokove itd, itd.

kao laik bi trebalo da procitas svasta, a ne samo misterije, onda bi znala da postoje arheoloski nalazi koji potvrdjuju da je tu nekad bila rampa kojom su peli blokove do nizih nivoa, da su na crtezima jasno i detaljno predstavljeni ljudi koji grade piramide, da su u blizini piramida nadjeni ostaci ogromnog radnickog naselja itd, itd...
 
kao laik bi trebalo da procitas svasta, a ne samo misterije, onda bi znala da postoje arheoloski nalazi koji potvrdjuju da je tu nekad bila rampa kojom su peli blokove do nizih nivoa, da su na crtezima jasno i detaljno predstavljeni ljudi koji grade piramide, da su u blizini piramida nadjeni ostaci ogromnog radnickog naselja itd, itd...[/QUOTE]


Ja jesam potpuni laik, mada me sve to zanima pa kad naidjem na nešto o tome pročitam. E sad šta je od toga što se piše tačno a šta ne, ja ne znam. Što se tiče brojeva ( godine, stepeni itd, itd. ) to ne pamtim a i ne trudim se. Ovo o čemu sam pričala sam pročitala u knjizi "Tragovi bogova", ime pisca sam zaboravila :oops:, nešto kao Henkok ili tako nešto, ali interesantno je, dosta radikalno, mada za sve nudi odgovore. Ukoliko nisi čitao pročitaj. Baš bih voljela da čujem još nečije mišljenje o tome o čemu on piše. :D
 
to je verovatno onaj lik koji je ubeđen da su vanzemaljci davno posetili Zemlju,napravili od nas robove,uzimali zlato,ukrštavali se sa zemljanima(tako su po nekima nastali Kinezi) i od svega toga napravio dobar biznis...zanimljivo za čitanje,ali ne treba se oslanjati na to.i da,mislim da sfinge jesu mnogo starije od piramida zbog već napisanih stvari...ako postoje nekakvi hodnici ispod sfinge,verujem da bi bilo zanimljivo saznati šta se tamo krije.
 

Back
Top