Tko je sagradio veliku piramidu u Gizi?

Da li je Ninja hteo ovo da kaze

(sto se toliko trosite u objasnjenju uvek je bilo lakse nacrtati - da li je to, to?)


Na kraju treba reci da je beli krecnjački polirani kamen obložen na piramidi, davao toliki odsjaj da ljudi nisu mogli da gledaju zaslepljeni svetlom. Sigurno da je u odredjenom poloyaju sunca i piramide, ona reflektovala Sun.svetlost stvarajuci fantastičnu vizuelnu atmosferu narocito pri nekim preprekama, kada je oblacno ili kada pustinjski vetar Gibli digne mikronsku crvenu prasinu.
 

Prilozi

  • 1-Pi.jpg
    1-Pi.jpg
    11,1 KB · Pregleda: 10
Imate zastarelo shvatanje da su piramide gradili robovi... U Kairu se već tri godine vode žestoke polimike najvećih svetskih stručnjaka...

"... gradili su ih najverovatnije (bez nadoknade) posvećeni seljaci, majstori, zidari, arhitekte, ... lekari, ... smatra se da su robovi korišćeni retko i to samo u nedostatku dobrovoljnih egipćana... tamo je dostavljana osim najkvalitetnijih stručnjaka i ljudstva, najbolja oprema, alati, hrana, medicina ... iskopine dokazuju grad koji je mogao da primi max 10,000 duša ..."

(malo radnika aA, e... pa to je misterija ;) ... hehehe )

" ... i to izgleda sve za ljubav Faraona, Svetog mesta i supersile tadašnjeg Egipta ... "

---
Pozdrav svima
 
Bilo bi veoma interesantno ... (kao sto npr. Vidusa dovodi u vezu sa svakim detaljem Piramidu), ... kada bi neko softverom izracunao kako je piramida refl. suncevu svetlost na nebeskoj sferi i gde pada tj. koja nebeska tela gadja u periodu od tada do danas...

velik posao ali tada bi se smanjila ovakva nagadjanja koja ovde vodite ...,jer to bi nesto pokazalo ili ne bi ...


Pozdrav
 
Ninjarijeka:
Mada sam ovu temu već bio započeo u Koliko smo mi napredna civilizacija koju je Jomini zatvorio zbog kako je navedeno previše religije u postovima?
A drugdje na podforumima religija pršti na sve strane!Valjda čovjek nije imao vremena da vidi! 8)

Odlučio sam da započnem ponovo temu o piramidama i molim vas bez religije jer Veliki brat sve vidi! :grin:


Zašto mi je zapela ta piramida?
Pa zato jer naučnici kažu da su ih gradili robovi i to veliki broj godina da bi Faraon poslje smrti bio spušten u nju jer bi ona prestavljala put duše prema vrhovnom Bogu(ups opet religija) :grin:

Ali dosta šale idemo ozbiljno !Prihvatam činjenicu da su sve ostale piramide sagrađene od egipćana!Ali ne i onu da su sagradili i veliku piramidu ! Zašto ?
E pa obrazložiću to sa ovim tekstom koji sam pripremio i gdje su sve važne činjenice o velikoj piramidi podcrtane!
Molio bih sve zainteresirane da ozbiljno pristupe temi!

Hvala!


P.S. Jel dobro ovako jomini! 8)
pa sagrdili su je radnici,majstori,inzenjeri...a kako se svi zovu, to ti bas ne mogu reci.. :idea:
 
Mystic_:
Bilo bi veoma interesantno ... (kao sto npr. Vidusa dovodi u vezu sa svakim detaljem Piramidu), ... kada bi neko softverom izracunao kako je piramida refl. suncevu svetlost na nebeskoj sferi i gde pada tj. koja nebeska tela gadja u periodu od tada do danas...

samo ti racunaj ako imas vremena...
a sta god da se se pokaze, neke ljude neces ubediti, s ozbirom na logiku kojom se rukovode...
 
Dragantaur:
pa sagrdili su je radnici,majstori,inzenjeri...a kako se svi zovu, to ti bas ne mogu reci.. :idea:
pa... teshko da su na tom stepenu razvoja mogli
japanci buldozerima pravili proteklih decenija pa se rushile

a i mnogo urushenih i malih ima
koje su i gradjene onako kako je moglo...

nije to bash skroz jednostavna pricha

al ja i dalje ne verujem da su je vanzemaljci pravili od krechnjaka :roll:

doleteli dovde brodom
da bi u sred pustinje sekli najnepostojaniji materjal :roll:

ne verujem...
 
Obersturmfuehrer:
samo ti racunaj ako imas vremena...
a sta god da se se pokaze, neke ljude neces ubediti, s ozbirom na logiku kojom se rukovode...


Nazalost nema vremena ni znanja za tako nesto....Da sam ostao na geod.astronimiji pre 20god. sigurno bih nesto probao, danas se bakcem sa ref.mrezama GPS opazanja od 500km2. i sa tim se jedva borim u obradi.

ali, Vidusa moze da nabasa na nesto sto ce pokazati da je to bio plan gradnje Piramide... samo sto je to enormno ogroman posao ...

Poz.
 
El Muerte II:
Hmmm,

Opet nestade nas "PIRAMID-olog"???
Nije mu prvi put, ali se nadam da sam ga sreo poslednji!!!

Veliki brat same nema šta trenutno da kaže !
Ono što vidim je samo ono što sam pročitao već hiljadama puta očekujem nešto izazovnije ! 8-)


Imate tekst imate podvučeno da čujem komentare tko je kada i s kojim alatom,oruđem,tehnologijom sagradio Veliku piramidu u Gisehu?? 8)
 
moram reci, treba da se posebno vodi paznja kada posmatramo kineski zid sa meseca...naime,ako pogledamo levo od zida,malo istocnije..sta mozemo videti...svasta se moze videti..a ako bacimo pogled na desno od zida...videcemo kako kinezi ostre svoja koplja za konacni obracun sa ostatkom planete..a posto je ninja u dosluhu sa njima(mislim na zute)..on nam samo skrece paznju na pogled u desno,a zavarava nas na lazni pogled u levo...
 
Dragantaur:
moram reci, treba da se posebno vodi paznja kada posmatramo kineski zid sa meseca...naime,ako pogledamo levo od zida,malo istocnije..sta mozemo videti...svasta se moze videti..a ako bacimo pogled na desno od zida...videcemo kako kinezi ostre svoja koplja za konacni obracun sa ostatkom planete..a posto je ninja u dosluhu sa njima(mislim na zute)..on nam samo skrece paznju na pogled u desno,a zavarava nas na lazni pogled u levo...


Eh hvala, ni ja ne bi bolje to objasnio Oberu pošto je on vojno nastrojeni tip!!! 8)
E Obere mora da su je gradili neki militanti u Keopsovo vrijeme pošto su oni imali vrlo razvijenu vojnu tehnologiju u to vrijeme prema darvinovoj evoluciji najvjerojatnije praćke na kamen i koplja od zubi izumrlog sabljastog tigra ili jugozapadnije sa obale bjelokosti od umrlih slonova!! :lol:
Eto riješenja!!!! Visoko razvijena civilizacija sa tehnologijom u građevinarstvu koja kamenje od 20 t diže u visinu do 150 metara,ratuje sa praćkama i kopljem !!!!!!
E Darwine,Darwine kome zvona zvone?? 8)
 

Back
Top