Tko je sagradio veliku piramidu u Gizi?

Ninjarijeka:
U jasna jutra i u kasno poslijepodne od ispolirane površine reflektirala se sunčeva svjetlost čineći piramidu vidljivu i na mjesecu.!!!

Reci da se odbljesak sunca sa 8000 kvadrata stranica nebi vidio na mjesecu!
Daj čitaj ostatak i budi pametniji!!!



Pod uslovom da su se stvarno Americki astronauti iskrcali na mesec 60-tih godina proslog veka i da nesto pre toga imamo satelitske snimke , OBJASNI mi , molim te, ( a sam si naveo kada je unistena ispolirana povrsina Velike piramide), KO je To bio na Mesecu davnih dana a ciju ti tvrdnju zastupas?
 
Ninjarijeka:
Velika piramida u Gizi




ZANIMLJIVOSTI

Piramide su trebale biti spomenici faraonske veličine, ispunjene sa velikim bogatstvom za njihov život poslije života. Kod konstrukcije svojih piramida faraoni su kopirali najstariju od njih , Veliku piramidu u Gizi.

Međutim velika piramida ne sadrži tijelo faraona, nikakve prostorije za blago, a ni nikakvo blago. Tko je onda konstruirao i izgradio piramidu? Što je bila namjena piramide?


Lupetanje u prazno!!!
Da li si imao prilike da posetis Veliku piramidu?
Ja jesam, i znam sta sam sve mogao da vidim svojim ocima, a sta sam jos sve video na Discovery chanel-u.
Cini mi se da si na nekoliko sajtova pokusao da proturis ovo lupetanje ( i to sam se licno uverio), ali ti do sada nigde nije uspelo!
Samo nemoj da pocnes o Bosanskim piramidama, bacam comp u djubre istog trenutka!!!
 
El Muerte II:
Ninjarijeka:
Velika piramida u Gizi




ZANIMLJIVOSTI

Piramide su trebale biti spomenici faraonske veličine, ispunjene sa velikim bogatstvom za njihov život poslije života. Kod konstrukcije svojih piramida faraoni su kopirali najstariju od njih , Veliku piramidu u Gizi.

Međutim velika piramida ne sadrži tijelo faraona, nikakve prostorije za blago, a ni nikakvo blago. Tko je onda konstruirao i izgradio piramidu? Što je bila namjena piramide?


Lupetanje u prazno!!!
Da li si imao prilike da posetis Veliku piramidu?
Ja jesam, i znam sta sam sve mogao da vidim svojim ocima, a sta sam jos sve video na Discovery chanel-u.
Cini mi se da si na nekoliko sajtova pokusao da proturis ovo lupetanje ( i to sam se licno uverio), ali ti do sada nigde nije uspelo!
Samo nemoj da pocnes o Bosanskim piramidama, bacam comp u djubre istog trenutka!!!


Pa ako si bio u velikoj piramidi ili takozvanoj Keopsovoj jesu li ti rekli da sam Keops nikada nije pokopan u njoj? 8)

A drugo rekao sam ozbiljne komentare a za tebe je politika i sexsualni savjeti pa prema tome zaključujem da neznaš ni koji je glavni grad Egipta a kamoli nešto o Velikoj piramidi! :roll:
 
Ninjarijeka:
A drugo rekao sam ozbiljne komentare a za tebe je politika i sexsualni savjeti pa prema tome zaključujem da neznaš ni koji je glavni grad Egipta a kamoli nešto o Velikoj piramidi! :roll:

zasto ozbiljne komentare kad ne umes da odgovoris na njih?
a ja jedva cekam da mi objasnis kako se to vidi objekat ispod horizonta (cak i sa svim mogucim refleksijama), i kako se moze videti sa Meseca, pa da nastavimo, posto tekst obiluje poslasticama :)

....osim ako nije....

flat-earth-society.jpg
 
Ti da si pročitao i samo jednu knjigu koja opisuje Tungusku eksploziju našao bi opise tog posljenjeg dana mjeseca Juna 1908 godine u raznim Evropskim gradovima,ja ću ti prenjeti samo par!!

U Londonu se mogao čitati sitan tisak The Timesa.U Stockholmu su snimljene savršeno oštre fotografije krajolika kratke sjevernjačke noći koja je trebala vladati.U Heidelbergu u Njemačkoj do jutra su plovili svjetlom obasjani oblaci, u Nizozemskoj zbog svijetla nisu mogli obaviti redovita astronomska promatranja!

Ovo su ti samo djelovi opisa iz svijetskih tiskova tog ljeta 1908 godine i ti pitaš kako se mogao vidjeti odbljesak sa 8000 kvadrata stranica Keopsove piramide 1000 km dalje u svitanje ili u predvečerje!!!Površine kao 1.5 nogomenog igrališta! Sramota i ti se dičiš nekim znanjem! :roll:
 
Obersturmfuehrer:
povezao sam ja to davno...
i tvoji primeri sa prozor (dokazao sam ti da ne valja) i sa tunguskom kometom (nema veze sa ovim) nikako nisu na mestu...

sta ces, sa vernicima se ne vredi raspravljati...

Sa kakvim vernicima??

Ti imaš problem da prihvataš stvari onako kako si ih pročitao u službenim knjigama koje prenose stvari onako kako određenim lobijima odgovara!
Bilo koji znansvenik ili čovijek zdravog razuma koji nalazi rupe u takvim objašnjenjima je vijernik !Isto važi i za kreacioniste bilo koji čovijek ili znanstvenik koji pronalazi rupe u religijskim objašnjenjima je teški antikrist!!

Ja se tu još jednom iznjašnjavam da nisam vjernik kako za kreacionistički lobi tako i za znanstveni!Za jedne i druge sam ateist jer i jedni i drugi imaju rupe u svojim objašnjenjima koje brane ortodoksnim stavom! 8)
 
sa vernicima kao ti. procitas nesto i prihvatis zdravo za gotovo...nijednog trenutka ne pomislis da razmislis o tome sta citas.
to sto sam ja citao u knjigama, moze da se proveri i na primerima, a upravo taj argument koji si naveo (to o "zvanicnim" knjigama) je smesan i govori o tome da nemas nikakvih argumenata o onome o cemu pises osim "to nije tako, zato sto je to zvanicno"....

uostalom, sam si pokazao da je to tako sa argumentovanjem tvrdnje da se refleksija vidi sa par hiljada kilometara udaljenosti, a bogami i sa Meseca.
 
Obersturmfuehrer:
sa vernicima kao ti. procitas nesto i prihvatis zdravo za gotovo...nijednog trenutka ne pomislis da razmislis o tome sta citas.
to sto sam ja citao u knjigama, moze da se proveri i na primerima, a upravo taj argument koji si naveo (to o "zvanicnim" knjigama) je smesan i govori o tome da nemas nikakvih argumenata o onome o cemu pises osim "to nije tako, zato sto je to zvanicno"....

uostalom, sam si pokazao da je to tako sa argumentovanjem tvrdnje da se refleksija vidi sa par hiljada kilometara udaljenosti, a bogami i sa Meseca.
Pa onda ti kada si toliko pametan i prepun argumenata kaži nam kolika je površina potrebna da bi reflektirala sunčevu svijetlost sa zemlje a da bi se vidjela 300 000 km dalje?
 
Svako ko je nekada nasao za shodno da procita neku istoriju arhitekture zna kako su sagradjene piramide. Ako citate trece oko i zonu sumraka onda su verovatno piramide sagradili marsovci. Ako u VI osnovne niste bezali sa casa fizike onda znate sta je strma ravan ( onaj dosadni pravougli trougao koji jos dosadniji fizicari nacrtaju na tabli pa jos dodaju odozgo neki pravougaonik po hipotenuzi pa neke sile se razlazu nagore nadole, levo desno ... )
Elem, Egipcani nisu bili nadljudi, ali je i medju njima bilo jako pametnih i ucenih, dovoljno ucenih da preuzmu ideje za gradnju objekata od ranijih civilizacija. Ideju za gradnju piramida Egipcani su uzeli od Mesopotamaca, narocito sistem rampi ( strma ravan koja se omotava oko objekta, kao u slucaju Vavilonske kule ).
Znaci, paralelno sa izgradnjom piramide, uz samu piramidu je od kamena zidana rampa- strma ravan po cijoj su kosini robovi gurali kamenje navise za izgradnju visih nivoa. Kada su piramide zavrsavane, rampe koje su se " omotale oko piramide " su rusene odozgo nadole. Naravno ovo je bio tezak i mukotrpan i nimalo precizan posao ( Egipcani su posedovali znanje spravljanja betona, koji nije kao danasnji ali je ipak bio beton ) tako da su piramide ostecivane. Kada pogledate slike piramide, svaka pri vrhu ima ocit trag ostecenja koji je posledica skidanja rampe. Vrlo prosto :-)
 
Kad smo vec kod piramida, setih se i jedne beskorisne cinjenice.

Dosta ljudi zna da je Napoleon dok je ratovao po Africi otkidao nos Sfingi. Malo ljudi zna da je jedini covek koji se popeo na sam vrh Keopsove piramide ( nocni posetioci i avanturisti se tu ne racunaju, znaci legalno, po danu :-) ) bio J.B. Tito, a to mu je omogucio njegov dobar pirjatelj, predsednik Naser, koji mu je za tu namenu pozajmio i helikopter ( tako da se mali Joze u stvari spustio a ne popeo :-) )
 
medonic:
Kad smo vec kod piramida, setih se i jedne beskorisne cinjenice.

Dosta ljudi zna da je Napoleon dok je ratovao po Africi otkidao nos Sfingi. Malo ljudi zna da je jedini covek koji se popeo na sam vrh Keopsove piramide ( nocni posetioci i avanturisti se tu ne racunaju, znaci legalno, po danu :-) ) bio J.B. Tito, a to mu je omogucio njegov dobar pirjatelj, predsednik Naser, koji mu je za tu namenu pozajmio i helikopter ( tako da se mali Joze u stvari spustio a ne popeo :-) )


U tome je stvar jer se nije on jedini spustio na piramidu!Ne zove se ona bez veze stepenice do vrata bogova!!!!
 
za naseg druga NInju koji jos nije shvatio da je Mir pokojni vec sedam godina (nema toga u verskim knjigama) i koji verovatno misli na ISS :)
povrsina solarnih panela na ISS je nesto preko 2000m2, a prosecna visina oko 330 km, sto grubo racunano znaci da bi bila potrebna povrsina od oko 2 000 000 m2 da se to isto, tom magnitudom, vidi sa 350 000 km udaljenost. I to su solarne ploce, koje su prilicno relflektivne, a ne tamo neko kamenje...

Drugim recima, piramida bi morala da ima stranicu od jedno 70 kilometara :) (pod uslovom da je prekrivena solarnim plocama)....

a sto se tice Tita i piramide...hm, malo mi je to previse misticno i onako...bzvz...
 
Obersturmfuehrer:
za naseg druga NInju koji jos nije shvatio da je Mir pokojni vec sedam godina (nema toga u verskim knjigama) i koji verovatno misli na ISS :)
povrsina solarnih panela na ISS je nesto preko 2000m2, a prosecna visina oko 330 km, sto grubo racunano znaci da bi bila potrebna povrsina od oko 2 000 000 m2 da se to isto, tom magnitudom, vidi sa 350 000 km udaljenost. I to su solarne ploce, koje su prilicno relflektivne, a ne tamo neko kamenje...

Drugim recima, piramida bi morala da ima stranicu od jedno 70 kilometara :) (pod uslovom da je prekrivena solarnim plocama)....

a sto se tice Tita i piramide...hm, malo mi je to previse misticno i onako...bzvz...


Znam ja da je pokojan nego mi se omaklo u žaru borbe :D

Ali sam uzeo to za primjer jer se njegova reflektirajuća površina ljeti pa i sada vidi iz Rijeke u 18 h popodne što je praktički potpuni dan Sunce 3 h do zalaska a on se vidi kao da je netko uperio spot na zgradu u ponoć!
I Obere za tvoju informaciu, pokrovni kamen piramide je bio(i još uvjek jeste ali se ne nalazi na piramidi nego su ga egipćani pokrali pa je po mnogim okolnim vilama) uglancan kao današnje najkvalitetnije kamene klupice na prozorima!
Tako da usporedba sa ogledalom je nebitna a solarne ploče za tvoju informaciju nisu reflektirajuća površina nego crno obojena upijajuća površina!Ono što reflektira svijetlost na zemlju je sama metalna konstrukcija ISS-a! 8-)

I sada opet pitanje za Obera kolika je površina metalne konstrukcije ISS-a koja reflektira tako jaku svijetlost usred bijela dana na zemlju sa 350 km???
 
Ninjarijeka:
Tako da usporedba sa ogledalom je nebitna a solarne ploče za tvoju informaciju nisu reflektirajuća površina nego crno obojena upijajuća površina!Ono što reflektira svijetlost na zemlju je sama metalna konstrukcija ISS-a! 8-)

kako onda objasnjavas visestruko povecanja sjaja POSLE instalacije ploca?

Ninjarijeka:
I sada opet pitanje za Obera kolika je površina metalne konstrukcije ISS-a koja reflektira tako jaku svijetlost usred bijela dana na zemlju sa 350 km???

vec ti rekoh gore....
 

Back
Top