spasimo zoo-vrt-peticija
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 63

Tema: spasimo zoo-vrt-peticija

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano spasimo zoo-vrt-peticija

Pokrenuta je peticija za spasavanje zoo-vrta,koja se protivi izmestanju zoo-vrta sa mesta na kome se sada nalazi.Po meni to je totalno pogresno,niko nece ici u Surcin da bi posecivao zivotinje i ubrzo ce zoo-vrt propasti.Potpisimo peticiju i pokazimo da gradjani Beograda a i ostalih gradova nisu za tu opciju. evo i linka: http://www.petitiononline.com/rasha/petition.html

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano Re: spasimo zoo-vrt-peticija

ko stvarno voli i zeli da vidi zivotinje ce ici u Surcin da bi ih posetio.
    Zooloski vrt u centru grada i kavezima 2x2 je samo maltretiranje zivotinja.
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Jeste tako... ali da li stari, mladi, treba toliki put da prelaze da bi stigli... pogotovu danas kada se nema vremena nizasta... svi jure, zure...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

pa nije surcago toliko daleko...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Istina.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Uopste nije,pogotovo kada skole pozele da vode decu organizovano u zoo-vrt,ili neki stariji covek svoga unuka?!Ili mozda neko od stranih turista,pa kada vas upita gde je zoloski vrt i kada mu objasnite,verujte mi..nece otici..Sta ti mislis,da ce tamo da budu na plantazama?!O cemu ti pricas?kad si poslednji put bio tamo?Kakvi kavezi 2x2?Samo citiras sta novine kazu,sto znaci da nemas svoje misljenje.Idi vidi u kakvim su uslovima sada zivotinje i kako su smestene,a onda pogledaj u Surcinu.Isto kao i na kalisu,mozda malo gore.Tako da nemoj molim te da prosipas fazone iz novina nego argumentovano odgovori zasto si za izmestanje!!

Zainteresovan član A.G! (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ima peticija za premeshtanje?

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Jeste to mali prostor u centru grada za životinje, ali po meni on ima svoju magiju i svoju draž. Bojim se da će se ZOO vrt zaboraviti ako bude izmešten iz centra .... Nije poenta da ljudi neće više voleti životinje, ali ako ti za odlazak u ZOO treba jedan ceo dan da izdvojiš, e onda je to problem, naročito za sve one koji rade i nemaju baš vremena za takve akcije.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

dosta ljudi na ovo gleda kao "meni je kul","meni je lepo", "meni je ovo", "meni je ono"...
    ono sta je bitno je sta je sa zivotinjama....pa nije valjda taj zoo vrt tu samo zbog ljudi....

a da je surcin daleko - nije. cak i gradskim prevozom od novog beograda do aerodroma ti ne treba vise od pola sata, a toliko ti treba i do kalisa...

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam ti postavio pitanje,ali ti izgleda nemas odgovor na to.Da li si video prostor u Surcinu predvidjen za novi zoo-vrt?Ocigledno nisi,nego opet prodajes isprane fore iz novina kako ce tamo zivotinjama biti lepse,a u stvari sa prostora od 6ha,smestaju ih na prostor od 4.5 Ha.Zar mislis da ce im na manjem prostoru biti bolje?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

otkud ti informacija da je taj prostor 4.5ha?
    i otkud ti informacija da kavezi u sadasnjem vrtu NISU mali?

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    dosta ljudi na ovo gleda kao "meni je kul","meni je lepo", "meni je ovo", "meni je ono"...
    ono sta je bitno je sta je sa zivotinjama....pa nije valjda taj zoo vrt tu samo zbog ljudi....

a da je surcin daleko - nije. cak i gradskim prevozom od novog beograda do aerodroma ti ne treba vise od pola sata, a toliko ti treba i do kalisa...

Pa nije Novi Beograd centar sveta pa a ti od njega treba samo POLA sata ..... zamisli ljude koji idu sa Miljakovca, Vidikovca, Borče, Koteža .... do Surčina im treba 3 dana jahanja ....

Uostalom, ZOO vrt i postoji zbog ljudi .... da je do životinja one bi bile puštene na slobodu.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio NatasaNatasa
    Uostalom, ZOO vrt i postoji zbog ljudi .... da je do životinja one bi bile puštene na slobodu.
    svrha zoo vrta nije da ljudi bulje u zivotinje i hrane ih kikirikijem, vec i da cuvaju zivotinje kojima se prirodno staniste polako unistava.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

otkud ti informacija da je taj prostor 4.5ha?
    i otkud ti informacija da kavezi u sadasnjem vrtu NISU mali?

Idi pa vidi kako izgleda prostor i koliki je!!!!Udji u surcin,ne gde je aerodrom,nego naselje,i produzi pravo,i kad izadjes iz naselja,vozi se kolim jos jedno 5-10 min i sa leve strame ces videti ogradjen prostor,IZBETONIRANI prostori za KAVEZE,pa uporedi koliki su,pa se onda vrati da se pokajes za sve sto si nalupetao!!!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

pitam se samo ko TEBI drma kavez....

Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

svrha zoo vrta nije da ljudi bulje u zivotinje i hrane ih kikirikijem, vec i da cuvaju zivotinje kojima se prirodno staniste polako unistava.

Pa da nije svrha da ljudi dolaze i da gledaju retke i zaštićene životinje, onda bi ZOO bio zatovren za javnost i ne bi se naplaćivao.

Kad pomislim na Surčin, znam da ću u ZOO ići jednom u tri godine .... a tako će i mnogi pored mene ... daleko je.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

procitati ovo
    http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=11542

izmedju ostalog
    - Kada Republički zavod za zaštitu spomenika proceni stanje na terenu, gradska vlast će finansirati rekonstrukciju bedema u i oko Vrta. Nećemo seliti kompletan Zoo vrt, već će se neke životinje preseliti u „safari park“ čiji izgradnju planiramo. On će najverovatnije biti u Surčinu, ali o tome još treba da se razgovara. Surčin je predlog urbanista, međutim odluku će doneti mnogo šira stručna komisija. Konsultovaćemo biologe, veterinare, Međunarodnu organizaciju zoo vrtova, Vuka Bojovića i druge stručnjake za zaštitu životinja- objašnjava Gorica Mojović.
    i jos jedna sitnica

Druge životinje će preseliti u „safari park“ čija površina će biti između 20 i 30 hektara.
    tako da je verovatno ovo najbolje resenje.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ово је смешно што се прича ових дана.
    ОК, капирам да зоо врту није место у центру града, у зидинама, у помало ''тврдом простору''....то је чисто са практичне стране.
    Али сад ми се гаде ови из градске власти. Причају и понашају се тако као да их није брига за животиењ и зоо врт већ само да се скине Вук Бојовић! У томе је поента. А заборавили су да је тај исти Вук Бојовић направио зоо врт да личи на нешто...е сад што је на Калишу то је ствар неписмености и непознвања духа урбанитета.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Taj isti Vuk Bojovic je 90tih trgovao orangutanima, ne bi li strpao sebi u dzep koje milionce. Covek je bahato djubre koje treba da visi na terazijama. Svako normalan ko je bio u zoo vrtu moze samo da se uzasne na te kaveze koji su manji od prosecnog stana dvoclane porodice.
    I svi koji nece da se vrt seli samo zbog toga sto im je "tesko" da idu u Surcin su sebicni i nemaju milosti prema tim nesrecnim zivotinjama, i tom uzasnom bukom kojom su okruzeni.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Upravo tako.

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DJM
    Jeste tako... ali da li stari, mladi, treba toliki put da prelaze da bi stigli... pogotovu danas kada se nema vremena nizasta... svi jure, zure...
    A ZOO posećuju samo Beograđani? Ili dođemo nekad mi iz NS npr?
    U ZOO se ide sa namerom, a ne usput, tako da neće biti problem ako bude izvan grada. Samo će biti manje dokonih koji su tu došli iz zaebancije i dosade.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ako idemo logikom da se tamo ide sa nekom namerom,ajde onda da izmestimo i Skadarliju i Knez Mihajlovu?!I tamo ides sa namerom,pa ti nece biti tesko da odes ako treba i do Panceva!!!Ja vam samo kazem da ne citate novine,nego odete i pogledate lokalitet,i nije tacno da se "razmislja o preseljenju o Surcin" i da je to samo predlog,vec je sve spremno,samo jos ne znaju kako da to izvedu na miran nacin,a ne dekretom!!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

prvo, taj lokalitet jos nije zvanican.
    to sto si ti video ledinu ogradjenu zicom ne znaci nista.
    ili ti imas neke informacije koje mi nemamo.

drugo, poredjenje skadarlije i kneza sa zoo vrtom je suludo.

trece, ako si ti lenj i ako mislis da su one zivotinje tamo samo zbog tebe, bolje idi u cirkus i gledaj slonove kako dube na lopti i slicne "atrakcije"

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Ma najbolje bi bilo da ih potrpamo u izloge, pa da mozemo da ih gledamo kad idemo na posao i nazad.
    Ja sam protiv toga da zoo vrt uopste postoji, ali kad vec mora zahvaljujuci bahatosti modernog sveta, onda bar treba ima dovoljno milosti prema tim zivotinjama i obezbediti im pristojan prostor za zivot.

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio jomini
    A ZOO posećuju samo Beograđani? Ili dođemo nekad mi iz NS npr?
    U ZOO se ide sa namerom, a ne usput, tako da neće biti problem ako bude izvan grada. Samo će biti manje dokonih koji su tu došli iz zaebancije i dosade.
    Ne nisam to ni rekao...
    Ja jos i nisam iz BG-a.

Slične teme

1. SPASIMO BEO ZOO-VRT!
    Autor Minaa011 u forumu Svet životinja
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 22.09.2009., 22:59
  2. SPASIMO PSE
    Autor Audia u forumu Svet životinja
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 27.06.2007., 11:14
  3. Spasimo kitove