Ne mogu da pokrenem cd

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

iva_81

Početnik
Poruka
45
Narucila sam jedan cd kurs za ucenje jezika.
I imam problem sto nemogu da pokrenem cd s mojim racunarom.Imam instaliranu vistu.
Kada ubacim cd pojavljuje se
run.isrdab.exe

I kada pokrenem instalaciju javlja mi gresku

Audio Driver:
unsupported format, rate=22050, BPS=16
Inace player je digital publishing Ag

Kapiram da ja ne podrzava audio format ali neznam kako to da sredim.i sta da radim dalje.
Pozdrva svima koji zele da pomognu a i ostalima. Kiss
 
Da li audio u svim ostalim situacijama radi?Mozda program ne podrzava vistu..Probaj da na internetu pronadjes nove audio drajvere za tvoju karticu....Instaliraj one sa cd-a...Mozda ni oni ne podrzavaju vistu...Koliko ti je star racunar,i kakva je konfiguracija?
 
ma racunar je solidno dobar. evo konfiguracija
intel pentium CPU 2.8Ghz

memory ram 2044 mb
32 bit operating sistem
a graficka kartica je
NVIDIA geforce 7300 turbocache _Grafikkarte mit 256MB
Soundkarte Für Audio mit Dolby Digital 7.1-Funktion
 
Pa nemoj te tako.cemu rec budale i cobani.
Na zapadu je prakticno nemoguce kupiti nov racunar a da nije instalirana vista.da nije bolja od ostalih sigurno bi se svi ovi ljudi odrekli viste za rad windows Xp.
Ako neznate problem nemojte tako lako da pokazujete svoje neznanje i da tvrdite da vista nije dobar operativni sistem.
Za Vas koji ste poslednji put odgovorili da vam kazem.
Kada bih ovde rekli da nemate instaliranu Vistu odmah bi vam napisali ili porucili " ma taj seljak mora da zivi u Srbiji..."
 
Zaboravljas jednu sitnicu.
Tamo koriste legalan softver a ovde nelegalan.
A takodje nisi rekao o kojoj se radi. 32 bitnoj ili 64 bitnoj. Velika je razlika.

I na kraju nauci da razlikujes kad se neko zeza a kad misli ozbiljno ;)
 
Ovo pametovanje o Visti koje smo ovde dobili je totalno nepoznavanje koliko korisnika ima instaliranu Vistu u svetu. A pokazuje i neznanje šta donosi Vista kao sistem. Pošto imam prijatelja koji radi sa računarima i mora da instalira Vistu na nov računar, on uopšte nije srećan zbog toga jer mu Vista pravi velike probleme oko mnogih stvari, posebno oko jednog programa u kojem mu je baza podataka gde je morao da kupuje lagalan patch da bi mu to radilo na Visti. I to nije jedini primer što se tiče problematike Viste. Zato, iva_81, ne lupetaj kao otvoren prozor sa ovim zaključcima: "Kada bih ovde rekli da nemate instaliranu Vistu odmah bi vam napisali ili porucili " ma taj seljak mora da zivi u Srbiji..."" kad pojma nemaš. Pomodarstvo je prisutno svuda pa i u oblasti komjuterske tehnologije. Kupuju se kompjuteri nikad dovoljno iskorišćeni, a sada je došlo na red instaliranje sistema koji ništa neće promeniti kod minimum 80% korisnika kompjutera u odnosu na XP. Pusti muziku, film, igraj igricu, iskucaj tekst u Word-u i mnoge druge stvari, što radi većina korisnika, ne zahtevaju Vistu. Iako radim mnogo, ali mnogo više od toga ne vidim, što bi se sad zezao da instaliram taj turbo-giga-mega sistem. Sam sebi bih ličio na pomodara. A i sam kompjuter pitanje je da li bi mogao da je "gura". Yebe mi se za vizuelno jer za vizuelno treba mnogo love.
 
Ja da sam expert ne bih postavljala pitanje na forumima vec bih to sama resila.
Druga stvar, ja nisam kupila racunar i vistu zato sto sam zelela bas to jer je kao hit u svetu vec sam otisla na stranicu narucila racunar dell, platila 1500 eura i kompjuter stigao na kucnu adresu.I kada sam ukljucila videla sam da je vista instalirana a ne XP.
I meni kao laiku za racunare se svidelo jer mi je sistem jednom pao i ja fino ubacim instalacioni cd i za 20 minuta SAMA bez icije pomoci instaliram operativni sistem.
Znaci nije to katastrofa od operativnog sistema pa da govorimo takvim tonom.
Trece.
Za igrice muziku i kucanje dokumenata u Wordu je dovoljan i windows 98 a kamoli XP.
Vista ima jednu manu a to je sto ne podrzava ilegalan softver i nema sanse da se instalira disk koji nije original i to je jako dobra stvar jer je to pravi nacin da se jednom stane na put pirateriji.
Mene je malo ispravociralo sto je neko od predhodnika napisao BUDALE I COBANI su oni koji imaju vistu a ne neki drugi program koji se koristi svugde u srbiji a nigde u svetu.
 
Lako je tebi da staješ na put pirateriji kada daješ za kompjuter 1500 evra. To me sve podseća na svakodnevnu priču političara da se ne živi loše. Tačno je, živi se ispod svakog nivoa. Čuj ti, stati na put pirateriji, koju propagiraju sa zapada, a njihovi građani sa ekstremno većim budžetom od našeg hakerišu i prave krekove za te iste programe u najvećim količinama. Ironija na kvadrat.
 
@ iva 81

Ako vec kazes da nisi ekspert nemoj ulaziti u raspravu sa ljudima koji ipak nesto malo znaju o tim stvarima.

Prvo. Da je Vista dobra ne bi samo pola godine po izlasku dosao Service PAck 1.
Drugo. Vista itekako podrzava piratski softver. Licno sam instalirao piratizovani office 2007 u piratizovanu Vistu i nekoliko piratskih igrica i sve je savrseno radilo (naravno da ne bude zabune kao sto sam malopre napomenuo ne u svom racunaru)
Trece. Meni moj XP nije NIKADA pao. Jesam menjao sam ga ali zbog "gamadi" koja se vremenom skupljala jer malo "svrljam" gde ne bi trebalo :lol: pa su i rizici veci, ali sam XP za razliku od 98-ice nije mi nijednom pao.
Cetvrto. Problem je sa 64-bitnom verzijom koja ne podrzava veci broj programa i igrica koje su radile na xp-u
Peto. Postoji problem sa drajverima za neke uredjaje.
Sesto. Ni xp nije problematicno dici. Dovoljno je pratiti next, next, finish :lol:
Sedmo. Vidim da nisi odavde pa je i razumljivo. Zatrazi da ti neko dostavi film Balkanski spijun pa ces shvatiti salu za cobane i budale.
 
...jednostavno vista mora biti bolja od xp-a tj. vista je najbolje izdanje microsoftovog windowsa do sad i ovakva kakva jeste bez dodatnih pack-ova je sigurno bolja od xp sa service pack 2, a to sto ima problema sa drajverima je druga prica
 
twix:
...jednostavno vista mora biti bolja od xp-a tj. vista je najbolje izdanje microsoftovog windowsa do sad i ovakva kakva jeste bez dodatnih pack-ova je sigurno bolja od xp sa service pack 2, a to sto ima problema sa drajverima je druga prica
Pogledaj malo vesti i vidi koliko "zakrpa" je već izbačeno za Vistu pa onda pričaj o sigurnosti i boljitku. Svaki će se sistem uvek krpiti. Danas idealizuješ Vistu sutra ćeš neki sistem posle Viste, koju ćeš pljuvati. Zato je bolje da ostraneš običan korisnik i ne prelaziš u "stručnjake".
 
FLUID:
vidi koliko "zakrpa" je već izbačeno za Vistu pa onda pričaj o sigurnosti i boljitku
pa naravno da ce biti zakrpa ali vista je sama po sebi zakrpa koja krpi rupe koje je xp imao....to je cinjenica.

FLUID:
Danas idealizuješ Vistu sutra ćeš neki sistem posle Viste, koju ćeš pljuvati.
gdje ti vidis da sam pljuvao xp? xp korisim i dan danas i ne namjeravam silaziti sa njega u skorije vrijeme i kad mi bude vista na racunaru xp ce mi biti sekundarni sistem.

bolje da ostraneš običan korisnik i ne prelaziš u "stručnjake"
dalek je put do strucnjaka i ne znam ko ima hrabrosti da sebe naziva strucnjakom jer ako si imalo pametan misliti ces o tome da uvijek ima neko ko je pametniji i od tebe .
 
sve i jedna recenica koju sam napisao na ovom forumu je potpuno jasna tako da ne vidim razloga da ovu neko ne razumije "(pa naravno da ce biti zakrpa ali vista je sama po sebi zakrpa koja krpi rupe koje je xp imao)". ako ti nesto nije jasno reci, a ako negdje gresim objasni mi. najlakse je ostaviti recenicu nedovrsenu tipa
Joooj prijatelju koliko nepoznavanja pokazujes ali ajde. Nije bitno.
...i da je neko drugi dovrsi.
 
@Twix Mislim decko ohladi malo ...davno sam ja bio aktivan na ovom forumu...mislim da sam i ja imao negdje oko 18-19 kao i ti i mislio da znam sve ...naravno da nisam znao nista i sjecam se tih nekih ljudi kao sto je tab503 kuliraza, coodmaker, i sl. koji su bili daleko na vecem nivou nego ja tada. Tako spusti klipu jer si iznad svoje lige cak i ovdje....:P


(BTW reci cu te starom gdje zahebavas se :P :P :P )
BTW2 jesu posluzili oni crtezi sto sam ti stampao
 
gorki2:
Najbolji Micosoft OS je MS dos
Problem je što MS Dos jeste Microsoftov , ali i nije !! Trebalo bi malo prelistati istorijske knjige itd. Evo šta Vikipedija kaže za njega.

Istorijat Ms Dos-a:

CP/M je operativni sistem koji je nastao 1975. godine. Napisao ga je Geri Kildal iz firme Didžital Risrč (Digital Research) i prvenstveno je bio namenjen računarima zasnovanim na mikroprocesoru Intel 8080 i njegovom bliskom rođaku, Zajlogovom Z80 (Zilog Z80), dakle osmobitnim računarima
Nastao je kao privremeno rešenje za jedan drugi problem. Trebalo je napisati programski prevodilac za jezik PL/M na Intelovim mikroprocesorima, pa je usput napisan skup rutina za baratanje datotekama, memorijom i tako je nastao operativni sistem. Programski prevodilac još nije bio gotov, a Intel je već izgubio interesovanje, pa je Kildal ponudio Intelu svoj operativni sistem. Međutim, Intel nije bio zainteresovan ni za operativni sistem. Tada Kildal uzima stvar u svoje ruke, osniva firmu i kreće da reklamira svoj novi proizvod, operativni sistem CP/M.
Naziv je dobio od skraćenice Kontrolni Program za Mikroračunare, ali su uskoro pomislili da je prihvatljivije Kontrolni Program/Monitor (Control Program/Monitor). Kildal nije imao ispred sebe računar za koji je pisao operativni sistem, već samo emulator na PDP računaru. Pored prvobitnog proizvoda, pod nazivom CP/M-80, napravljen je i CP/M-86, koji je radio na PC računaru sa Intel mikroprocesorima, takođe CP/M-86k koji je radio na računarima sa procesorima MC68000 i CP/M-Z8k koji je radio na procesoru Zajlog Z8000 (što su sve 16-bitni mikroprocesori).
Velika zasluga ovog operativnog sistema leži u činjenici da je ovo prvi dostupan i relativno lak za učenje, a istovremeno upotrebljiv na mikroračunarima. Bitno je napomenuti da tada nisu postojali pojmovi kućni ili lični računari, već samo mikroračunari kao protivteža velikim (mejnfrejm) računarima, dok su i mini i supermini računari bili veličine ormara. Najveći uticaj je ovaj operativni sistem ipak ostvario činjenicom da je velikim delom kopiran u MS DOS (Majkrosoft Disk Operejting Sistem) koji je potom vladao dugo teritorijom ličnih računara.
Do 1980. godine je bilo preko 500.000 instalacija u primeni i sve je govorilo da će ubuduće svi računari sa Intel mikroprocesorima koristiti jedino ovaj operativni sistem. Onda se 1981. godine pojavio novi Intelov mikroprocesor 8088 sa novom 16 bitnom arhitekturom. Ovo je ekipi iz Didžital Risrča zvučalo suviše avangardno i oni su se držali svoje zlatne koke, 8-bitne arhitekture. Programeri su smatrali da je 1 MB, što je količina memorije koju je moguće adresirati sa novim Intelovim 16-bitnim mikroprocesorima, više nego što će ikome ikad zatrebati.
Iako su bili revolucionari u poslu mikroračunara, kada je trebalo preći na 16 bita bili su veoma konzervativni.
Nastanak ovog operativnog sistema je legendaran koliko i priča o razlozima njegovog nestajanja. Priča se da je tim IBM inženjera krenuo na sastanak sa Kildalom u vezi ugradnje CP/M operativnog sistema na novi, tajni, IBM projekat, PC računar. Ali, Kildal nije bio u kancelariji i razgovor nikad nije obavljen. Neko se setio bubuljičavog klinca iz Sijetla koji je sve smarao pričom da ima gotov operativni sistem i tako je Bil Gejts prodao IBM-u operativni sistem koji je još nije ni počeo da piše.
Kada je Kildal shvatio šta se događa i objavio novi CP/M-86, MS DOS je već bio duboko u biznisu sa IBM u vezi PC računara. Već je bilo kasno.
Ovaj operativni sistem je postigao svoje zlatne trenutke na Amstradu CPC 6128 i PCW i Komodoru 128.
 
iva_81:
Narucila sam jedan cd kurs za ucenje jezika.
I imam problem sto nemogu da pokrenem cd s mojim racunarom.Imam instaliranu vistu.
Kada ubacim cd pojavljuje se
run.isrdab.exe

I kada pokrenem instalaciju javlja mi gresku

Audio Driver:
unsupported format, rate=22050, BPS=16
Inace player je digital publishing Ag

Kapiram da ja ne podrzava audio format ali neznam kako to da sredim.i sta da radim dalje.
Pozdrva svima koji zele da pomognu a i ostalima. Kiss
Posto ovo nije tema koji je os bolji, kad je koji os nastao, da li os ima 345 ili 453 zakrpa itd tema ide po kljuc.

Doticna dama neka proveri na sajtu odakle je narucila kurs da li je isti kompatibilan sa vistom ili nije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top