spasiti zivotinje od neodgovornih gazda

sneki88:
Moj komsija ne vodi brigu o svom psu baci mu za ceo dan koricu hleba jadan pas se osusio dali neko zna dali postoji zakon da se takvim skotovima oduzme zivotinja?

Mislim da ništa nećemo moći da uradimo po tom pitnju.Spas za tog psa je udomljavanje kod nekog drugog.Ako treba i ukrasti ga.Nema zakona,mrtvo slovo na papiru.Ništa nije organizovano kao što bi trebalo,napr.ko oduzima psa gde se on smešta i dokle?Azil kada bi postojao ili prihvatilište treba da je protočan što znači da se te životinje udomljavaju i samim tim pravi se mesta za nove.Kao što su nam zatvori puni tako bi i azili.Ko bi plaćao ishranu tih pasa i eventualno veterinara ako je životinja bolesna?Ko bi čistio za njima?Ostali bi verovatno do kraja života u nekim kavezima.Kada će se nešto promeniti po pitanju zaštite životnja ne zna se.Ovde još uvek rade lanci i katanci.Moj komšija kaže da je pas za lanac a kad ga ja pitam šta će mu onda pas,kaže da čuva kuću.Kako je čuva na lancu nije mi jasno.Da ne pričam o onim psima koji "čuvaju bostan"vezani na njivi,sa kartonskom kutijom mesto kućice i drže se gladni i žedni do njgove granice izdržljivosti ne bi li bio "besniji"dok brani kradju lubenica na 50cm.dugom lancu.Normalnom čoveku je sve to nelogično ali to je stvarnost.I kome se onda obratiti?I aktivista za prava živozinja je jako malo u ovoj zemlji a uvek ima onih koji kažu ima gladnih i napaćenih ljudi kakav ker,kakva njihova prava vi hoćete?Da,slažem se treba pomoći ljudima a čovek je čovek i nije nesposoban kao bilo koja životinja pogotovo sputana.Čovek se oslanja na čoveka,na državu,sistem,šta god,a oni nemaju nikog samo nas nekolicinu koji ih zaista uvažavamo kao jedinke vredne pažnje,milosrdja i ljubavi.Eto toliko,nisam mislila da ću ovoliko pisati,ali jednostavno je izašlo iz mene.
 
ja sam skoro bila kod drugarice na rodjendanu....dobro to sad nije vazno...e i mi prolazimo pored nekog kombija i u gepeku neki kavez ali nije onaj kombi kojem je zatvoren gepek vec otvoren...e i mi cujemo neko kuce cvili laje jadno...mi pitamo nekog coveka cije je kuce on kaze od nekog coveka a mi ga pitamo:pa jel ga pusta on kaze pa naravno nepusta ga pa pobeci ce!!!!!!!!!!!mi smo se uzasnule jadno kuce....zalile smo se orci preko nekih nemam pojma....ali nista...jadno kuce stvarno smo tele da mu pomognemo....ali kad pridjemo rezi...i laje...jadno..nista nismo mogle da uradimo...
 
Volela bih da cujem necije pozitivno iskustvo po pitanju prijave preko nekog drustva ZZZ. Jednom probala, nije bilo uspesno, ali sigurno ima mnogo pozitivnih iskustava.

@G14 - znam za taj obrazac. Sjajno sto si me podsetila. Nisam probala preko drustva cija je prijava koju dajes. Da li neko jeste i kako je proslo ?
 
Ja sam čula od Šicinog veterinara da u slučaju da primetite da je pas bolestan, a vlasnik ga ne leči, možete da zovete inspekciju. Inspekcija onda dolazi na uviđaj i / ili (nisam zapamtila) šalje veterinara na lice mesta. Vlasnik je dužan da zove ili plati usluge veterinara koji je poslat. U slučaju da to ne uradi piše mu se novčana kazna koju je dužan da plati.

Bila sam u gužvi, tako da nisam zapamtila ni o kojoj inspekciji je reč, ni njihov telefon, ali ako nekome treba mogu da zovem da pitam.
 
Ja sam čula od Šicinog veterinara da u slučaju da primetite da je pas bolestan, a vlasnik ga ne leči, možete da zovete inspekciju. Inspekcija onda dolazi na uviđaj i / ili (nisam zapamtila) šalje veterinara na lice mesta. Vlasnik je dužan da zove ili plati usluge veterinara koji je poslat. U slučaju da to ne uradi piše mu se novčana kazna koju je dužan da plati.

Bila sam u gužvi, tako da nisam zapamtila ni o kojoj inspekciji je reč, ni njihov telefon, ali ako nekome treba mogu da zovem da pitam.

Ovo je dobra stvar. Imala bih do sada da prijavim hiljade i hiljade ljudi...
U kraju gde sam živela, u kući preko puta psa je udario auto, i on je preživeo i vukao se danima.. i na kraju umro.. posle sam saznala da UOPŠTE nisu hteli da zovu veterinara. Nije novac u pitanju, ti ljudi su dobrostojeći i tim se i diče....
 
.......blago onima duhom siromasnim, njihovo je carstvo nebesko...
Valeria, o neodgovornim gazdama pisala bih, na dugo i siroko!
Bas o takvima koji imaju materijalna sredstva ali su bez icega drugog!
I ne zavidim im! Naprotiv!

Slažem se, ni ja im ne zavidim...
Eto kako materija zna da otera čoveka u iluziju ;), ali to je druga tema.
Nego, žao mi je psa i trebalo je makar nekako da reagujem, ali bila sam dete i praktično nikakav uticaj.. :neutral:
 
Ja imam u zgradi jedan slucaj psihickom mucenja psa. Mali mops je u pitanju. Komsije ispod nas su pre godinu, dve imali mopsa i posle nekog vremena im je pobegao kako oni kazu, ioako nam je cistacica zgrade rekla kako su joj nudili psa itd. al u svakom slucaju ga nije bilo vise. Pre nekoliko meseci su kupili novog mopsa, koji je navodno mnogo ludji i nestasniji od proslog (a i na proslog se zalila kako grize namestaj i sl.) i sta su oni odlucili da rade: DA JADNOG PSA PO CEO DAN DRZE ZATVORENOG U KAVEZU ISPRED STANA!!!! Cula sam ja kako ljudi drze svoje pse u kavezu, U STANU, na sat, dva max jer je nemiran, povileneo i sl. ali oni ga bukvalno satima drze isped. Na svu srecu ga izvode a i hrane ga, ali napolju!! Uvece hvala bogu nije ispred stana...
Mogu samo da zamislim kako se on malisa oseca, svaki put kad ja sa svojim psima prodjem pored njega, pomazim ga, kazem mu nesto, srce mi se kida!!!
Sta mislite, da li je to dovoljno da se ljudi prijave???
 
Ma, ja mislim da bi svako onaj ko nabavlja psa od odgajivaca, trebao da pokaze psihotest...da se vidi iz kojih razloga zeli zivotinju, ko je on uopste...i boze, ne uzmi mi za zlo, da se vidi jel normalan!
Drugo smo mi koji pse ili vec neke druge zivotinje nalazimo na ulici! Vec unapred smo spremni na kojekakva odricanja... ali nagrada nikad nece izostati s njihove strane!
Strasno,...kavez i pas ispred ulaza u stan! Mora da taj vlasnik takvim postupkom kompenzira nesto u svom malom mozgu!!!
 
Tog psa barem šetaju, imam komšinicu koja ima psa u dvorištu na lacu koga nikad nije prošetala a pas ima preko 10 godina, Dobro ga hrani ali džabe sve to kada je uvek na lancu i gleda kroz ogradu kako drugi psi prolaze pored njega na uluci. Svaki put kada je vidim prebacim joj to što nikada ne prošeta psa. Žena živi sama i u penziji je, ima mnogo slobodnog vremena ali nikad da se seti da ga skine sa lanca.

Vidim je nedavno na ulici sa psom na povodcu......kaže evo šetam ga malo svi me kritikuju. Bez obzira što je počela da ga šeta ja opet iskoristim priliku kad god je vidim da je ponovo podsetim.
Treba ljude malo podsećati na obaveze ali nenapadno i kulturno jer će u suprotnom imati otpor.
Dakle kulturno ali stalno pomalo i na kraju će da im udje u uši i mozak ako ga imaju.
 

Back
Top