KONFLIKTI

moji matorci resavaju konflikte samnom ili batinama, ili me samo gledaju...nemaju reci
sa sestrom nemam konflikata, tj. jako retko, zato sto zivi u nemackoj i ja je obozavam.
a sa drugaricama i drugovima...obicno nekontrolisanim izlivima besa, redje tucom...imam problema sa kontrolisanjem osecanja
 
sa bratom tucom (ustvari gadjam ga necim pa pobegnem i pocnem da kukam kako hoce da me bije),na mamu se izderem pa mi bude lakse,sa tatom nemam se ne svadjam jer to nije bas pametno tako da samo cutim i odem negde,a sa drugovima i drugaricama zavisi...ili se lepo izderem pa mi posle bude zao ili samo odem bez reci (sto je bolja ali mnogo redja varijanta)
 
ja mislim da je pamet najvaznija........brata podgovrim i podmitim,mamici i tatici se osmehnem i kazem kako su u pravu,a sa drustvom nemam problema
 
U konfliktu mogu da budem samo sa roditeljima, posto sam jedinac, a sa drustvom se, hvala Zarkonu dobro slazem. Dakle, samo se okrenuti, izaci iz kuce i vratiti se za 2-3 sata, kad se svi "oladimo".To je moj nacin.
 
emy_331:
Zanima me,kako Vi prevazilazite svakodnevne nesporazume,tj.konflikte sa bracom,sestrama,roditeljima........

Izadjem da se prosetam... Pre neki dan sam se setala dobra cetiri sata... Dobro je da me neko nije zaklao usput, mislim sve te puste ulice i mrak... Smrzla sam se, umorila, i bilo mi je jos gore... Ali zato kad sam se vratila, niko nije smeo da me bilo sta pita...
 
Alexandra9:
emy_331:
Zanima me,kako Vi prevazilazite svakodnevne nesporazume,tj.konflikte sa bracom,sestrama,roditeljima........

Izadjem da se prosetam... Pre neki dan sam se setala dobra cetiri sata... Dobro je da me neko nije zaklao usput, mislim sve te puste ulice i mrak... Smrzla sam se, umorila, i bilo mi je jos gore... Ali zato kad sam se vratila, niko nije smeo da me bilo sta pita...

izgleda da svi primenjuju datu metodu
 
Ako je nesto tipa *nemoj ovo ili ono*, onda primenjujem neku ucenu.
A ako se pokacim sa mamom (uvek oko gluposti, ali se svadja vremenom pretvori u katastrofalne reci sa obe strane), izletim iz kuce (obavezno iz sve snage zalupim vrata), iskljucim mobilni, nema me nekoliko sati, ukljucim mob, dobijem hiljadu poruka *srecice, vrati se da razgovaramo* ili *nisam tako mislila*, onda se ja vratim i vise nikada to ne spomonjemo......bolesno, ali sta cu, ja sam razmazeno jedinche.....mora na kraju da bude kako ja kazem :twisted: :twisted:
 
Skoro svaki drugi dan se posvadjam sa mamom,izderemo se jedna na drugu,ja odem u svoju sobu i posle sat,dva sve je u redu.

A kada se posvadjam sa tatom onda je to gora stvar.Jednom smo se tako posvadjali da dve nedelje nismo ni rec progovorili.Moj tata je na pocetku druge nedelje pokusao da razgovara sa mnom telefonom(moji roditelji su razvedeni),ali ja nisam htela da ga cujem.Izuzetno sam tvrdoglava,sto je cesta osobina jedinaca...

Moja najbolja drugarica i ja smo se jednom posvadjale oko izuzetno banalne stvari i nedelju dana nismo razgovarale iako sedimo zajedno u klupi.
 

Back
Top