Da li oprostiti prevaru? A ako jeste zasto?

Da li oprostiti? Ko smo mi da ne prastamo ako Bog prasta. Pitanje je da li zelis da nastavis takvu vezu/brak? Zavisi od cvrstine veze. Ako je samo zezanje, idemo dalje, ali ako je nesto duboko, treba razmisliti. Svakome je potrebna promena,ali postoje mnogo bolji nacini. U braku sam i mislim da ne bih nastavila, bilo bi mi prljavo. Nije mi se desilo (valjda) pa ne mogu da tvrdim kako bih reagovala. Bolje zdrav raskid, nego nezdrava veza.
 
Ja na to gledam ovako,ako saznam da me je prevario imam 2 puta.
1) da se pravim da se nista nije desilo,u sebi da to prezivim i teram dalje.Znaci nema suza,drame,njegovih obecanja da se nikad to nece ponoviti...Cak mu ni ne kazem da znam.
2)Ako vec kazem da znam da me je prevario onda je to kraj.Jer ko je jednom to uradio,uradice to opet a ne treba dozvoliti nikome da pravi budalu od tebe.
A tamo gde postoje prave emocije,cvrsta i stabilna veza smatram da nema prevare.Jos mi samo fali ne daj boze da se natezem oko toga zasto me je prevario.Ako je to uradio znaci da izmedju nas nesto ne stima i zdravo,kraj.
 
Da se ne lazemo 90% muskaraca prevare svoje partnerke (mada se to cesce desava u braku posle par godina) e sad samo mali procenat zena to zasna i verujte meni je bas drago sto samjednom saznala tj videla,razlucis neke stvari u zivotu i stavis na vagu da bi znao gde si.Opristila jesam a zaboraviti necu nikada i on je toga jako svestan i svestan je takodje cinjenice da opet to uradi on gubi porodicu pa neka bira ne tangiram se puno.
ne bih oprostila da je imao vezu uporedo za brakom ali ono praznjenje za 1 vece srecan mu put samo neka se zastiti jer ne bih da ja sebe rizikujem.
tako,da znate
 
Kad si mlad mislis da je to kraj svijeta,kad malo postanes stariji i mudriji,zivis duze u braku,uvuce se svakodnevnica i monotonija vise to i nije tako strasno.Zasto se razvoditi,praviti pometnju u svom zivotu?Jednostavno malo zmiris i pravis se da ne vidis ako je sve ostalo ok,ako je dobar prema tebi,djeci,ako imas sve sto ti treba.Ja sam htjela da prevarim svog muza i jednostavno sam se predomislila(sreca da je moj potencijalni ljubavnik imao razumijevanja)shvatila sam da to nije za mene a iskreno ja bi voljela da jeste.Pozdrav
 
Kad si mlad mislis da je to kraj svijeta,kad malo postanes stariji i mudriji,zivis duze u braku,uvuce se svakodnevnica i monotonija vise to i nije tako strasno.Zasto se razvoditi,praviti pometnju u svom zivotu?Jednostavno malo zmiris i pravis se da ne vidis ako je sve ostalo ok,ako je dobar prema tebi,djeci,ako imas sve sto ti treba.Ja sam htjela da prevarim svog muza i jednostavno sam se predomislila(sreca da je moj potencijalni ljubavnik imao razumijevanja)shvatila sam da to nije za mene a iskreno ja bi voljela da jeste.Pozdrav

Jao, super! Jedva cekam da se udam! Cool :thumbdown:

p.s. Umesto da "zmiris" najbolje da iskopas jedno oko, ili oba:think: Odlicno resenje!

Iako je ova tema stara, dilema je vecna. Odluke su individualne, naravno... A bracne farse su svakodnevica, nazalost :confused:
 
Poslednja izmena:
Moja drugarica je prevarila momka par puta. Hoće da se uzmu uskoro..a ona više nije sigurna da li želi brak i decu. To ne razumem. Kao on je pravi i htela je da se uda za njega, a u zadnjih mesec dana kao da je poludela. Mislim da greši i da će se debelo zeznuti. Ali ona kaže da sada više i zbog savesti ne može da bude sa njim. On ne zna da ga je varala i dalje je jako jako voli...dečko stvarno ozbiljan i gleda samo nju. Sad završava faks, hoće da se zaposli i da je ženi. A i ona njega voli, i kao sama ne zna zašto to radi...haos.
 
Ne postoji muskarac koji nece prevariti, bar jednom, cisto radi promene i razbijanja monotonije (kazem za muskarce, jer sam zensko), ali ostaje ptanje da li ce koristiti kondom ili ne. Meni licno je to najbitnije, jer bas me briga, ako on zeli da navuce neku opaku bolest, ja ne zelim.
A najbolje je da se oni koji varaju dobro potrude da ona druga starna ne sazna (vazi i za muskarce i za zene), narocito ako im je stalo da ostanu sa tom drugom starnom, jer jedna prevara- otkrivena, usadice seme smnje.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji muskarac koji nece prevariti, bar jednom, cisto radi promene i razbijanja monotonije (kazem za muskarce, jer sam zensko), ali ostaje ptanje da li ce koristiti kondom ili ne. Meni licno je to najbitnije, jer bas me briga, ako on zeli da navuce neku opaku bolest, ja ne zelim.
A najbolje je da se oni koji varaju dobro potrude da ona druga starna ne sazna (vazi i za muskarce i za zene), narocito ako im je stalo da ostanu sa tom drugom starnom, jer jedna prevara- otkrivena, usadice seme smnje.

Slazem se u potpunosti sa tobom.
 

Back
Top