Problem prilikom Startovanja 3D Studio MAX 4.2

Robinzon Kruso

Zainteresovan član
Poruka
301
Zdravo svima

Imam problema sa startovanjem 3D SM 4.2. Instalacija je prosla odlicno ali prilikom startovanja dobijam sledecu poruku....i neznam sta bi trebao da uradim inace koristim Windows XP

C-Dilla

This version of CDSecure is incompatible with this version of Windows. Contact the vendor to obtain an upgrade that includes a driver update.

Unapred zahvalan

Pozdrav
 
Nedavno sam instalirao 3DMax5. Pogledam u Program Files kad tamo nevidljivi folder pod imenom C-DILLA.Posto nisam znao sta je to ,a poprilicno sam radoznao prikacim se na net,google pa search C-DILLA.Sta sam nasao? C-DILLA je mali program koji ometa grebovanje,rezanje,net-download i sve ono sto ima bilo kakve veze sa kopiranjem multimedia fajlova(znaci copy protection program).Inace isti dan mi je rezac unistio jedan CD (sta vise reci?).
Kada sam obrisao ovaj file (manuelno posto ne postoji deinstalacija)nisam mogao da koristim 3DMax pa sam ga potpuno deinstalirao.Znaci ako imate bilo kakvih problema oko kopiranja multimedijalnih fajlova a koristite 3DMax znajte da je to C-DILLA.
Eto,cisto da znate.
Pretpostavljam da ti program trazi noviju verziju C-DILLAe da bi mogao da startuje na tvom kompu, a ti vidi da li je zaista zelis.
Pozdrav
 
Max koristim od verzije 4.0.Uz svaku verziju ide C-dilla,ali mislim da je ona vezana za registarciju,( jednom prilikom pri upgradeu sa 4.0 na 4.2 dobio sam poruku C-dilla bla bla....da prethodni serijski broj nije validan za 4.2) a ne za zastitu i kopiranje jer NIKAD nisam ima problema pri rezanju diska,grebovanju web strana ili bilo cega drugog vezanog za ikakvo kopiranje.
Sve u svemu MAX bez C-Dille ne moze da radi.
 
MOracu da te razocaram ali najverovatnije nikad vise neces uspeti da mpkrenes max4 na tvom racunaeru, namime upgrade do 4.2 se instalira tako sto sse prvo instalacija raspakuje winzipom, folder /koliko se secam/ rtc se isprazni i u njega iskopira istog sa instalacije za verziju 4.
Ako ne obrises sadrzaj instalira se nova cdilla i vise N I K A D ne mozes da koristis max verziju 4 na tom racunaru.
Ja sam jednom greskom ucinio to i posle 15 dana odlucio da promenim komp.
NIJE mi pomoglo ni formatiranje diska, resetovanje sistemskog sata i cmosa na maticnoj ploci.

NA stranim forumima sam nasao mnogo slicnih pitanja i niti jedan odgovor.
Osim promene racunara moze ti pomoci verzija 5 ili 6
 

Back
Top