Patuljasti pinč

mica zr

Primećen član
Poruka
749
Zelela bih da mi se jave poznavaoci i ljubitelji ove rase! Ima ljudi koji misle da treba da bude sitniji, a ima i ohih koji vise vole krupnije primerke pa me zanima sta je ispravnije!
 
Oni su meni postali preslatki od kako se pojavio jedan u zgradi do moje. Ima prirodno uspravne usi, crne je boje sa palezom. Ma presladak je malisa. :D :D Cini mi se da spada u one malo krupnije, mada je kao mali bio kao stapic, toliko je bio sitan da nisam mogla ni lepo da ga pomazim.
Inace kad sam bila klinka, iz skole sam se vracala kroz Pionirski park, i svakoga dana me je saletao jedan ridji pinch, zaletao sa na mene lajuci histericno, a kad bi se okrenula samo bi nestao. Kako nastavim dalje tako on opet. I isprati me skoro svaki put do izlaska iz parka. :lol: Ne znam da li je imao neki pik na mene, ili je tako saletao svakoga.
 
ja imam zenkicu ovu na slici! sad je veca i izrasla je u krupniju zenku ali u standardima koje smo nasli na netu za opis rase! inace sto se tice lajanja- oni su obicno prgavi i laju na sve nepoznate! Cak je u stanju u setnji da laje na mnogo vece pse od nje! Tada je mnogo smesna prolaznicima! :)
 
A tu jeeee. Pitam vas u vezi velicine psa jer mi ne ide u glavu jedna stvar kako to da sudije kada se izlazu uspesni primerci sampioni koji su na gornjoj ivici standarda ili su ga i premasili daju takvim psima najjace ocene a zatim na nekoj drugoj izlozbi gde izadje odgajivac sa zaista jako sitnim primercima oni opet pobedjuju!?!?!? Da li su te sudije sudije i sta bi trebao u ovoj drzavi biti da kriterijumi barem kod ocenjivanja pasa budu realni? Ovim ne tvrdim da je moj pas najlepsi ali merena je kuja i po visini i tezini je u okvirima standarda koje sam nasao na netu a po izlozbama gledam muzjake koji dobijaju 5 kao i nasa kuja to je da vas Bog sacuva! Zao mi je ako se mozda neko greskom uvredi ali ljudi moraju da ukapiraju da ako u nemackom standardu stoji tako onda tako mora biti a ne da nam pricaju price kao neznam ruski tip je krupniji a kao navodno amerikanci preferiraju sitnije!!! To vam govorim jer sam ovakve stvari cuo na izlozbama... Kakvi bre rusi i ameri pa ovo je nemacka rasa jasnog standarda visina 25-30 tezina 4-6kg i ako neki pas odstupa po meni nije za 5!
 
Mislim da te standarde sto se tice visine i tezine mozes da bacis na djubre. Niko to vise ne postuje, i to ne samo sto se tice pincheva nego svih rasa. Eto recimo retriveri - u standardu pise za muzjake visina 57-63cm tezina 32-36kg, a vecina mahom dolazi do tezine od 40kg i vise, pa opet prodju izuzetno dobro na izlozbama.
Tako da nemoj da se cimas oko toga, ako tvoja kuca dobro prolazi na izlozbama boli te uvo za ostale.
 
U pravu si.. Mada pitam se da li tako rade i van Srbije ili je to samo kod nas da pobedjuje uvek onaj ko duze gaji rasu i ima vise pasa. Cuo sam da je to bolest na svetskom nivou da jaci uvek pobedjuju cak i ako za nijansu ima slabiji kvalitet! Mene to ne zanima zelim da imam kvalitetnog psa u standardu i sa takvim da ga uparim da svako kuce koje prodam bude odredjenog kvaliteta.
 
Mackic:
Mislim da te standarde sto se tice visine i tezine mozes da bacis na djubre. Niko to vise ne postuje, i to ne samo sto se tice pincheva nego svih rasa. Eto recimo retriveri - u standardu pise za muzjake visina 57-63cm tezina 32-36kg, a vecina mahom dolazi do tezine od 40kg i vise, pa opet prodju izuzetno dobro na izlozbama.
Tako da nemoj da se cimas oko toga, ako tvoja kuca dobro prolazi na izlozbama boli te uvo za ostale.



moj enco je imao 44 kila kada je ugunuo....
prelepa kuca
 
mica zr:
U pravu si.. Mada pitam se da li tako rade i van Srbije ili je to samo kod nas da pobedjuje uvek onaj ko duze gaji rasu i ima vise pasa. Cuo sam da je to bolest na svetskom nivou da jaci uvek pobedjuju cak i ako za nijansu ima slabiji kvalitet! Mene to ne zanima zelim da imam kvalitetnog psa u standardu i sa takvim da ga uparim da svako kuce koje prodam bude odredjenog kvaliteta.

Sumnjam da je ta vrsta problema samo kod nas zastupljena. Mozda su malo posteniji u nekim razvijenijim zemljama, ali kao sto svi znamo para vrti gde burgija nece.
A postoji i onaj efekat "poznate odgajivacnice", gde odgajivaci koje imaju dobre pse ako jednom izvedu nekog losijeg veca je sansa da pokupe nagradu neko da takvog istog psa izvede neko ko je pocetnik i nepoznat sudijama i izlagacima.
 
aaaaaaaaaa:
moj enco je imao 44 kila kada je ugunuo....
prelepa kuca

Ne kazem da je to lose, ali ako je standard vec napisan onda ga se treba i pridrzavati. Moze neko da ima retrivera i od 60kg, ali ne bi trebalo da kad ga odvede na izlozbu prvo dobije ocenu 5 a onda i pokupi neku nagradu.
Evo primera kako sudije nisu objektivne - poznajem devojku koja ima bernskog pl. psa, i na ocenjivanju sudije mu daju 3 zbog toga sto je premrsav, a sa druge strane poznajem i jednog decka koji ima staforda visine 60cm i tezine oko 50kg koji je dobio ladno ocenu 5. Jeste da mu nisu dali da se dalje takmici, ali su mu dali zeleno svetlo da se dalje pari, iako ce njegovi potomci definitivno biti van svakog standarda.Pa poenta izlozba je, valjda, da se izaberu najbolji primerci koji treba da pod obavezno nastave rasu, a sudije se ponasaju kao da daju ocene na casu muzickog.
 
Svaki pocetak je tezak licno mislim da kvalitet treba odrzavati pa vremenom dolaze i pobede i titule mnogo je vazno i kod kupovine steneta obratiti paznju i ako je moguce pogledati roditelje mada nije ni to neka velika sigurnost.
 
Ovo je moja Bjanka kad je bila stara nekih 3 meseca (nadam se da sam "okacila" slike kako treba) - kako sada tako i tada, odstupala je od "standarda" blago naprednija nego by the book, sto mi je u svakom slucaju draze nego da je obrnuto
 

Prilozi

  • Bjanka2.jpg
    Bjanka2.jpg
    78,2 KB · Pregleda: 176
  • Bjanka.jpg
    Bjanka.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 154
Mackic:
Mislim da te standarde sto se tice visine i tezine mozes da bacis na djubre. Niko to vise ne postuje, i to ne samo sto se tice pincheva nego svih rasa. Eto recimo retriveri - u standardu pise za muzjake visina 57-63cm tezina 32-36kg, a vecina mahom dolazi do tezine od 40kg i vise, pa opet prodju izuzetno dobro na izlozbama.
Tako da nemoj da se cimas oko toga, ako tvoja kuca dobro prolazi na izlozbama boli te uvo za ostale.

Potuno si u pravu.Moj drug ima rota sa 50 kg a ima i vecih.
Onda i sarplaninci muski do 66 cm,a moj ima oko 80. 8-)
Sve je to od psa do psa.
 
Potpuno ste vi u pravu da je to od psa do psa mislim neki bude nizi neki vislji itd... Ali poenta je da je standard te rase takav i sve vislje i nize NE VALJA! To je kao kada bi na tv-u videli manekanku od 2,10 ili 1,55 a za njih je visina recimo oko 170-180 zar ne? Drugo ako je taj pas Vas ljubimac on moze da bude i 10cm veci nema veze ali je veliki problem ako je izlozbeni primerak ili primerak za reprodukciju onda (kvari) rasu.
 
Po standardu patuljasti pinč je visine 25-30 cm +-2 cm uglavnom se u poslednje vreme priznaje + 2 cm mada pas treba da je skladan po standardu. Naše sudije imaju iskvareni ukus za pat. pinča pošto su kod nas uglavnom manji čivavasti pinčevi kojih nigde nema pa su onda davali titule takvima pa kad se pojavi pat. pinč po standardu njima se čini da to nije to već da je dobro ono što oni misle da je dobro i na šta su navikli ranije da vide po izložbama, a ne koriste internet da bi videli kako izgleda rasa, a ne sude u inostranstvu pa se to eto tako dešava kod nas. U poslednje vreme ima sudija koji se razumeje u rasu.
Evo malo mojih patuljastih pinčeva u standardu
Goldy%20002%2029.10.2006..JPG
Alfa_CACIB_Su_02.JPG
Alfic.JPG
Shakira%20CAC%20Kula%2007.JPG
Sandy%206,5%20meseci%2001.JPG
Ada%20Sivac%202007..JPG
DSCI0024.JPG

Nadam se da vam se sviđaju slike. Slike nisu iste veličine za šta se izvinjavam
 
Meni treba informacija gde mogu da nabavim stene pinca.Meni su oni preslatki!Ja takodje volim i civave.Tako da ako iko zna gde mogu da nabavim pinca ili civavu neka mi javi.Pozdrav!

P.S.Sve kuce sa slika su divne!:)
 
Prelepi su stvarno mi se svidjaju... Da li imate mozda nekog dobrog muzjaka za parenje i naravno koliko bi me kostalo? Gledao sam i vas sajt dobro je uradjen i psi su izvrsni mi polako trazimo muzjaka za parenje pa ako imate napisite nesto vise unapred hvala i veliki pozdrav!
 
mica zr:
Prelepi su stvarno mi se svidjaju... Da li imate mozda nekog dobrog muzjaka za parenje i naravno koliko bi me kostalo? Gledao sam i vas sajt dobro je uradjen i psi su izvrsni mi polako trazimo muzjaka za parenje pa ako imate napisite nesto vise unapred hvala i veliki pozdrav!


Молила бих вас, ако може, о овоме преко ПП-а убудуће! ;) Без љутње. :)
 

Back
Top