ALKOHOLIZAM

S

sweet...

Gost
E ovako zanima me sta mislite o alkoholizmu,odnosno sta podrazumevate pod tim?Da li alkoholizam smatrate za bolest?Znate li nekog ko je zavistan?Koliko je sve to opasno?Treba mi pomoc,zato odgovarajte! :cry:
 
Znam jednog divnog decka, koji je, nazalost, alkoholicar. Za sada mu to ne smeta (iako traje vec 9 godina), ali, stalno mu govorim da ce mu, kad-tad doci glave... Stalno ga nagovaram da prestane. Mozda ce i uspeti, nije se napio vec 3 nedelje!
 
...ako u svakom trenutku i na svakom mestu, kada te neko pita ....shta pijesh?...kazzesh neki alkohol...ti si alkoholichar!

mislite o tomE!
u srbiji ih ima 75% od ukupnog stanovnishtva!!!
 
oxi:
...ako u svakom trenutku i na svakom mestu, kada te neko pita ....shta pijesh?...kazzesh neki alkohol...ti si alkoholichar!

mislite o tomE!
u srbiji ih ima 75% od ukupnog stanovnishtva!!!


Znam da ima ali mislis li stvarno da ako te bilo ko upita sta pijes i ti kazes neki alokohol,ti si alokoholicar!Mislim stvarno,mislim da to nije tako,vez ako ne prodje ni dan a da se odredjena osoba ne napije,samim tim ona postaje zavisna od alkohola!I to je lose jer utice ne samo na zdravstveno stanje te osobe,vec i na okolinu u kojoj se nalazi! :(
 
Pa ovako, alkoholizam jeste bolest i ima vise definicija alkoholizma. Ima strogih (alkoholicar je svaki covek koji ima potrebu da se u nekim vremenskim intervalima opija alkoholom, jednom u godini, mesecno, svejedno) ima i blazih. Veoma je opasan preko ostecenja organa vodi do razlicitih psihoza (Korsakovljeva je najteza, kazu da je prognoza kod alkosa sa ovom psihozom veoma nepovoljna, citaj ne leci se), i na kraju delirijum tremensa za koji kazu da nijedan alkoholicar nije uspeo da prezivi vise od tri puta, a sam napad ima strahovite simptome. A mlad alkos moze da ocekuje gastritis, pa ako nastavi to predje u hronicni oblik, pa hronicni katar jednjaka pa cirevi, a pored svega i odvikavanje od alkohola. Veoma opasno, ali covek u svemu treba biti umeren tako da ti nista nece faliti ako svom hedonizmu ugodis s' vremena na vreme. Joj upadoh u neku stvaralacku katarzu i napisah sve ovo, ne znam sta mi bi. Aj da rezem. Pozdrav!
 
:arrow:
Pozdrav:
Ja sam bio alkoholicar do pre 1 godinu, jeste bolest
pio sam i napijao se 7 godina,
svaki praznik,svako okupljanje sa drustvom itd.
sve se svodila ka "FLASI".
Ljudi mogu da vam kazem samo treba cvrst karakter i nemoramo da pijemo da bi se osecali bolje u svakom pogledu/
NEMOJTE DA PIJETE U VELIKIM KOLICINAMA
 
Alkoholizam je svakako bolest, jedna, ako ne i najopasnija koja pogađa savremeno društvo.
Imaš ovde na forumu dom i porodica nekoliko tema. To su primeri iz stvarnog života i koliko god ti delovalo to što pročitaš strašno, skoro neverovatno, istinito je. Užas života u porodici gde ima alkos ne može se opisati, prepričati....
 
Prava ironija sta uopste pojam alkohol znaci (na arapskom- ,,vrlo fin'')...

Alkoholizam je definitivno bolest... takva bolest koja povecava opasnost od pojave drugih bolesti (paranoje, sizofrenije, ...)...

Nede sam cula da se pod alkoholicarem ne smatra samo ona osoba koja se napija svaki dan, vec i ona koja s' vremena na vreme unosi alkohol (cak i ako je u malim kolicinama)...
sweet...:
Znate li nekog ko je zavistan?
Veruj mi, znam... Jednog znam ceo zivot, ali tek nedavno sam shvatila da je to to... a znam i nekoliko likova sa strane koji su upropastili svoje zivote i zivote svojih bliznjih jer su i tugu i radost utapali u ,,parfemima''...
sweet...:
Koliko je sve to opasno?
Alkohol razara telo, razara duh, sve oko nas, nase bliznje i kida veze sa njima... Zbog alkohola nastaju svadje, tuce, zbog njega se raspadaju porodice, zbog njega se ubija... Ako ti to nije dovoljno opasno... what can I do...

Nekom nije dovoljno prikazati posledice, jer se nalazi u takvoj fazi da mu posledice nisu bitne... Poznato mi je to... Kome god treba da pomognes, pokusaj da to uradis sto pre... (naravno ne sama)...
 
SisaDaPimp:
Extreme_Girl:
SisaDaPimp:
Extreme_Girl:
SisaDaPimp:
"Call it what you wanna call it
I'm a * Alkaholik
Bring it if you really want it
Ain't gotta put no extras on it!"

:shock: :shock: :s:shock: hock: :shock: :shock: :shock::shock: :shock:

Te neko ubo u bul*u :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma jok,samo se cudim koliki si seljak! :wink:

Pa dobro komsinice, nego kad ces na kaficu? ;)

Stvarno a od kad si ti to meni komsija,jer ja i ti nemamo niceg sicnog.Uostalom ja sam u oblacima,a ti si samo gmizavac na zemlji. :twisted:
 
Alkohol je nesto grozno.
Alkoholizam nesto jos groznije.
Meni sva alkoholna pica imaju odvratan ukus, kako to nekom moze da bude fino, kako neko uziva u tome?
Zenska populacijo: nema nista gore za videti od pijane devojke. To je odvratno. Verujem da se i male-ovi slazu sa mnom. Kako moze nesto sto je pijano, sto ne moze da hoda i ne zna kako se zove, da bude privlacno? Ma dajte...
 
e ja mislila da je ovo ona moja stara tema....al ne ona se zvala 'Alkoholizam' (mala slova LOL)
elem
glupo je to kad mi kazu 'odvratno je kad se zensko napije,al za musko je OK...' :roll:
ma daaaaaaajte...ako musko ima pravo,onda ima i zensko....

o mom misljenju u vezi alkohola....necu da pricam :cry: moze se desiti da mi SVASTA kazete.... :cry:
:wink:
 

Back
Top