Photoshop i 3D

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Odavno pokušavam da uradim neke stvari u Photoshopu, ali mi ne uspeva...

Recimo, da sa neke slike izbrišem nešta (to mogu) i da dodam drugo (e to mi ne uspeva...)

Uvek ostane nerealno, jer ispadne krivo (jer ono što treba da se doda treba da se malo nakrivi, tj. da jedan deo ode pozadi, a jedan malo napred...)

Evo recimo ova slika:
SP0110.jpg


E sad bih zeleo umesto grba Radana da ubacim drugi grb, ali evo kako to ispadne (znam da uklonim grb, ali ne mogu da dodam drugo):

SP0110a.jpg

Dakle, nije realno... Kako to ispraviti?

Hvala!
 
Nisi me shvatio šta želim... Ovo je pomoglo oko boje grba, da bude realnija... I to je ok, ali ja nisam tražio to...

Meni treba da malo na krivim taj grb, vidiš kako je onaj prethodni kriv, ima neki ugao drugačiji... To je po meni 3D okretanje slike, ali ne znam postoji li način da se to uradi u Photoshopu (sa nekim dodatnim add-onom, pluginom ili kako ih već zovu)?
 
Pazi ovako...
Ja koristim CS3, ali mislim da su u svim PS iste opcije...

Kad nakacis grb na taj zid, klikni na njega i opali CTRL+T (free transform)...
Onda drzi CTRL i razvlaci ivice u 3D...

Kad to zavrsis, promeni opacity na nekih 80% i odradi overlay na screen ili nesto sto se najbolje uklopi... (naravno, ovo dolazi u obzir samo ako si prethodno ocistio stari grb)
 
nidzesi:
Nisi me shvatio šta želim... Ovo je pomoglo oko boje grba, da bude realnija... I to je ok, ali ja nisam tražio to...

Meni treba da malo na krivim taj grb, vidiš kako je onaj prethodni kriv, ima neki ugao drugačiji... To je po meni 3D okretanje slike, ali ne znam postoji li način da se to uradi u Photoshopu (sa nekim dodatnim add-onom, pluginom ili kako ih već zovu)?
Nisi jasno postavio pitanje. Idi na Edit - Transform - Skew a pre toga moras sliku pretvoriti na layer umesto background.
 
Rekao je da moze da skine stari grb, ali kad "UBACI" novi (sto znaci da ce photoshop automatski da mu napravi novi layer za tu slicicu) ne zna kako da namesti da bude realno... Znaci samo CTRL + T i problem je resen.... Nema frke...
 
Zar skew nije mogao to uraditi a mogao je free transform? Onaj problematicni amblem gore koji si postavio ce ostati ravan i dalje pored Ctrl - T a overlay mu takodje dobro dodje. Ko me terao da se bakcem...
 

Back
Top