Investicioni fondovi
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Investicioni fondovi

Obećava
    Učlanjen
    15.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Investicioni fondovi

Cudi me da nije bilo ni reci o ulaganju u investicione fondove na ovom forumu! Ima li neko iskustva sa njima? Moze li nesto da se zaradi ili ne?

Primećen član vazon (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Investicioni fondovi

Koliko je meni poznato kod nas postoje 4 investiciona fonda. Dva su pocela sa radom ovih dana.
    Malo sam ih proucavao i dosao do zakljucka da je sve to jako skupo. Placas neke takse kada se uclanjujes, placas porez na profit, placas prilikom svake transakcije, to jest prodaje i kupovine investicionih jedinica.
    Naravno, mnogo toga zavisi i koju svotu neko ulaze. Sto je ulog veci troskovi su povoljniji. Sa ulogom od milion dinara moglo bi se i zaraditi. Sve ostalo (10 hiljada, 20 hiljada) je slaba vajda. Kada se odbiju svi troskovi zaradices kao i da si drzao novac u banci na stednji, mozda malo vise. Uz to i rizik je malo veci kod investicionh fondova...

Početnik
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Super je tema ja sam razmisljao malo o tome ali posto imam samo 1000 evra izgleda da se vise isplatim da stavim u dinarsku stednju i da molim boga da u narednih godinu i vise inflacija neopici puno.Dajte malo vise o invest fondovima ima ih vise vrsta otvoreni,zatvoreni malo detalja.

Primećen član vazon (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Lako je ulagati kada imas gomilu novca. Da ga imam u izobilju sigurno bih deo imetka ulozio u investicioni fond. Medjutim, ako imas manje novca mislim da je pametnije to sto imas ulagati u neku trgovinu ili nesto slicno i na taj nacin uvecati svoj kapital na mnogo brzi nacin nego sto je to moguce putem investicionih fondova. Drgugim recima, ako imas nesto novca kreni u neki posao. Tako ces vise zaraditi nego ulaganjem u fond...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Pa sad, veliko je pitanje gde je brze i pod kakvim okolnostima... Ima tu jedno veliko ali - trgovina, iako je mozda u odredjenim slucajevima isplativija, je pravi posao. Mozda nema radnog vremena, ali kao i u svakom poslu, ako zelis uspeh, moras da ulozis dosta vremena i znanja u to. Investicioni fond ne oduzima nikakvo vreme - postoje ljudi koji su placeni da upravljaju tudjim kapitalom. Za nekoga ko se bavi ozbiljnim poslom i nema vremena za avanture sa strane, investicioni fond je zanimljiva alternativa u odnosu na berzu, drzavne HOV i stednju u banci.

Slične teme

1. ZARADA-investicioni fondovi-berze-ulaganja-finansije
    Autor FRANSIN u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.07.2008., 23:41
  2. Investicioni fondovi
    Autor Knez_Mishkin u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.05.2008., 15:33
  3. Štedno investicioni fondovi
    Autor skupocen u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 0