SP OSAKA 2007

Vanjor

Aktivan član
Poruka
1.745
Najveći svetski sportski događaj ove godine.Danas su zlato osvojili Ris Hofa fantastičnim hicem u bacanju kugle i Tiruneš Dibaba na 10 000 metara.
Asafa Pauel i Tajson Gej su bili prvi u svojim kvalifikacionim grupama i očekuje se da se prošetaju i u polufinalu.A onda u finalu ono što ceo svet čeka Pauel Vs Gej.
 
Mirko_Vucinic88:
dosadno, atletiku bi gledao kad nebi bilo nista vide na TV . A jos u nocnom terminu,ma ne...


ko kaze da je nocni termin???



Danas sam celo prepodne gledao prenos i sve je bilo super. Jedva cekam finale na 800 zene, danas su polufinala bas bila uzbudljiva.
Znate li sto niko ne trci u prvo stazi a postoji deveta staza? To mi je bas cudno?
 
iwan88:
ko kaze da je nocni termin???



Danas sam celo prepodne gledao prenos i sve je bilo super. Jedva cekam finale na 800 zene, danas su polufinala bas bila uzbudljiva.
Znate li sto niko ne trci u prvo stazi a postoji deveta staza? To mi je bas cudno?
Care ,ocigledno si gledao snimak, jer je vremenska razlika izmedju japana i nas dosta velika
 
Kakav bre noćni termin???Kod nas prenosi počinju u 12:00 i traju do 15:30.15:30 to ti je u japanu 22:30.Ono što je kod nas noću to i nije tak oatraktivno te kvalifikacije.Glavnina ti kreće u ovo vreme.
 
IVANA BRKLJAČIĆ - Prva u kvalifikacijama

HRVATSKA atletičarka Ivana Brkljačić uspjela je izboriti finale u bacanju kladiva na atletskom SP u Osaki bacivši u prvoj seriji najduži hitac kvalifikacija 74.69 metara.
ivana_brkljacic_afpV.jpg


Hrvatska predstavnica u Osaki je bacala treća po redu u kvalifikacijskoj skupini A, danas u 3.00 po hrvatskom vremenu. Osim hrvatske atletičarke, kvalifikacijsku normu od 71 metar u skupini A ispunila je samo Nijemica Betty Heidler (72.27), dok su u kvalifikacijskoj skupini B normu ispunile 4 atletičarke: Kubanaka Yipsi Moreno 72.87, Kineskinja Wenxiu Zhang (71.31), Irkinja Eileen O'Keeffe (71.07), Ruskinja Jelena Konevtseva (70.65) i Poljakinja Kamila Skolimowska (70.18).

Preostalih šest mjesta koje vode u finale izborile su atletičarke s najdužim hicima. U skupini A: Francuskinja Manuela Montebrun (69.77), Kubanka Arasay Thondike (69.14), Ruskinja Gulfija Khanafejeva (68.65), a skupini B Ruskinja Jelena Konevtseva (70.65), Poljakinja Kamila Skolimowska (70.18), Talijanka Clarissa Claretti (69.53) i Kubanka Yunaika Crawford (68.55).
 
Odra ih kinez na 110 prepone. Warinner je zver, ima skoro Dzonsonovski stil trcanja, uspravnije trci od crnaca, i mnogo manje pokreta levo desno rukama.
Da li to crnci pocinju lagano da gube primat u sprinterskim disciplinama?
 

Back
Top