STVARNO-HEEEEELP!!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: STVARNO-HEEEEELP!!!

charly
    Guest

Podrazumevano STVARNO-HEEEEELP!!!

>.IMAM ATHLON 2400+,512mb IMAO SAM XP, POKUSAO SAM DA INSTALIRAM DRUGI OS. UBIO SAM XP I STAVIO 98, SA P. MAGIKOM8 SAM PRAVIO PARTICIJU I INSTALIRAO ME RADI PROBE.
    STA BIVA? NA KRAJU SAM OSTAO SA 4 PARTICIJE (IMAO SAM 2) OD KOJIH SU C,E I F PRIMARNE A D ( NA KOJOJ SU PODACI) LOGICKA.
    IZ C U F I OBRATNO MOGU SAMO SA PM8 KADA ODREDIM KOJA JE AKTIVNA.
    POKUSAO SAM DA SE RESIM E I F PARTICIJA NA RAZNE NACINE P MAGIKOM< BRISANJEM IGHOSTOM ODNOSNO FORMATIRANJEM CELOG DISKA PA DA POCNEM IZ POCETKA.
    DA LI MOGU NESTO DA URADIM SA P MAGIKOM ILI JOS BOLJE KAKO DA FORMATIRA HD PA SVE PONOVO (SVE JE FAT32}?
    HVALA NA TRUDU!!!

Početnik
    Učlanjen
    01.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jao brate.... sad si napravio sranja.... ali sve bi trebalo da moze da se sredi iz PM. Probaj ovu sa podacima da iskopiras na koju ti treba pa jednostavno one zadje izbrises, pa resize postojecih.

Ali da ti kazem nesto vrlo vazno.... pre svakog pariticiranja moras defragmentujes disc. To znaci da podatke poslazes u jedan kraj da nebudu razbacani po discku, pa da ne pobegnu na drugu particiju. Jer bas pretpostavljam da ti se to desilo.

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ako ti nije problem stavi mapu diska.... ovako npr

(________c____)(_____e_____)(______f______)(______ d____)
    (__________________prim_________________)(__ext___ ___)

da bi mogli da vidimo na sta sve to lici trenutno

mapu mozes da vidis prilikom startovanja pm-a

inace, ovako na slepo, moj savet je da obrises e i f, zatim odradis resize extendet particije (particija koja nosi logicke particije) za velicinu e i f particija i zatim formiranje logickih particija unutar praznog prostora extended particije....

Guest

Podrazumevano

Uradi iz DOS-a chkdisk pa mu ubaci ponovo XP za instalaciju.Prilikom instalacije nazovi komp drugim imenom i trebalo bi sve da ti se vrati na staro.

Mozes da probas sa FDISK iz DOS-a i tu odradis particionisanje - koja ti je primarna.

Ako i to ne uspe ubaci disketu i FORMAT sve.

Poz

charly
    Guest

Podrazumevano STVARNO HEEEEELP !!!

[quote="Anonymous"]Uradi iz DOS-a chkdisk pa mu ubaci ponovo XP za instalaciju.Prilikom instalacije nazovi komp drugim imenom i trebalo bi sve da ti se vrati na staro.

Mozes da probas sa FDISK iz DOS-a i tu odradis particionisanje - koja ti je primarna.

Ako i to ne uspe ubaci disketu i FORMAT sve.

P
    Kako FORMAT sve ?/quote]

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa nikako....

svaka particija se posebno formatizuje

ako hoces ceo disk da formatizujes, prvo obrisi sve particije (fdisk ili pm) pa onda napravi jednu (primarna naravno + ako stavljas 9x OS moras da je postavis kao aktivnu) i onda je formatiraj.

Slične teme

1. da li je bolje stvarno voleti ili stvarno biti voljen?
    Autor khm,veronika u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 05.11.2010., 01:55
  2. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 30.06.2005., 16:55
  3. HEEEEELP !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Autor Dont_Break_The_Oath u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.09.2004., 00:06
  4. heeeeelp!!!!
    Autor vick u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1