Cemu sluze moderatori?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kilavi Radonja

Aktivan član
Poruka
1.931
Izvinjavam se, ali u zadnje vreme dolazi do strasnog umnozavanja retarda i degenerika na ovom forumu. E, sad, ko da nije dosta 1 degenerik, vec se umnozava u 100 nickova i pretvara svako prisustvovanje istom u totalno gubljenje vremena (ko da to vec nije, he, he). U zadnje vreme sa sve manjim zadovoljstvom se pojavljujem ovde, jer mislim da ovaj forum postaje lepak za manijake, debile, psihopate i ne znam sve kakve degenerike. Sve je manje pametnih, smislenih ili bar duhovitih tema i postova, a sve vise nebuloza svake vrste. Molio bih moderatore i administratora foruma da malo obrate paznju na opisanu pojavu, jer mislim da dobar deo forumasa deli moje misljenje!
 
2pike:
Izvinjavam se, ali u zadnje vreme dolazi do strasnog umnozavanja retarda i degenerika na ovom forumu. E, sad, ko da nije dosta 1 degenerik, vec se umnozava u 100 nickova i pretvara svako prisustvovanje istom u totalno gubljenje vremena (ko da to vec nije, he, he). U zadnje vreme sa sve manjim zadovoljstvom se pojavljujem ovde, jer mislim da ovaj forum postaje lepak za manijake, debile, psihopate i ne znam sve kakve degenerike. Sve je manje pametnih, smislenih ili bar duhovitih tema i postova, a sve vise nebuloza svake vrste. Molio bih moderatore i administratora foruma da malo obrate paznju na opisanu pojavu, jer mislim da dobar deo forumasa deli moje misljenje!
Jeste, mi ih placamo, a oni dzabalebare i spavaju u gluvo doba noci. Najbolje je da se uvede dezurstvo po smenama.
Ili da za moderatora bude nominovan neko ko se ne skida sa Foruma.
 
2pike:
Izvinjavam se, ali u zadnje vreme dolazi do strasnog umnozavanja retarda i degenerika na ovom forumu. E, sad, ko da nije dosta 1 degenerik, vec se umnozava u 100 nickova i pretvara svako prisustvovanje istom u totalno gubljenje vremena (ko da to vec nije, he, he). U zadnje vreme sa sve manjim zadovoljstvom se pojavljujem ovde, jer mislim da ovaj forum postaje lepak za manijake, debile, psihopate i ne znam sve kakve degenerike. Sve je manje pametnih, smislenih ili bar duhovitih tema i postova, a sve vise nebuloza svake vrste. Molio bih moderatore i administratora foruma da malo obrate paznju na opisanu pojavu, jer mislim da dobar deo forumasa deli moje misljenje!

delim tvoje misljenje. ali samo mi reci u koju ja grupu spadam ;) :D
 
Izvinjavam se, ali u zadnje vreme dolazi do strasnog umnozavanja retarda i degenerika na ovom forumu. E, sad, ko da nije dosta 1 degenerik, vec se umnozava u 100 nickova i pretvara svako prisustvovanje istom u totalno gubljenje vremena (ko da to vec nije, he, he). U zadnje vreme sa sve manjim zadovoljstvom se pojavljujem ovde, jer mislim da ovaj forum postaje lepak za manijake, debile, psihopate i ne znam sve kakve degenerike. Sve je manje pametnih, smislenih ili bar duhovitih tema i postova, a sve vise nebuloza svake vrste. Molio bih moderatore i administratora foruma da malo obrate paznju na opisanu pojavu, jer mislim da dobar deo forumasa deli moje misljenje!
Ја мислим да нам треба још модератора на овом подфоруму и добровољо се пријављујем да будем један од њих ...

ПиЕс: Е а шта ви мислите да ови силни клонови нису заправо газда и раста којима је досадно па нас подјебавају, само њих двоје фале
 
Kapiram da je ovo više vid protesta zbog poslednjih ispada psihoze, ali ću ipak dati koje mišljenje.

Kao prvo, svaki ovakav oblik online zajednica pati od identičnog problema - znači da upadaju bolidi svih profila i prave haos. Oni ne samo da opterećuju forume, već čine da normalan svet gubi interesovanje da ih posećuje.

Tačno je da su za sve ovakve pojave zaduženi moderatori i da bi bez njih svaki forum propao iz mesta. Ono što se svima čini kao rešenje, to je da se poveća broj moderatora, tako da postoji konstantan nadzor foruma. Međutim, tu leži veliki problem - uopšte nije lako naći dobrog moderatora. Evo o čemu se radi.

Forumi koji sprovode predloženu politiku, dakle veći broj modova, stalan nadzor itd. moraju da čine velike kompromise kada biraju te moderatore. Mod, da bi bio dobar, mora pre svega da ima karakter, da se samokontroliše, da je objektivan. Čim se prave kompromisi po ovom pitanju dešavaju se pojave da se modovi grupišu u klanove, maltretiraju normalne članove sa kojima su u svađi po nekom pitanju koje veze nema sa forumom, sprovode samovolju itd. Sa tačke gledišta administratora, dolazi i do problema sukoba među samim moderatorima, odnosno međui njihovim klanovima. To za posledicu obično ima pobune, slomove i cepanja timova, gubljenje velikog broja modova i članova preko noći... Često takvi kasnije prave velike probleme sajtu na kome su nekada bili modovi.

Takva atmosfera još isfrustrira i one korektne i dobre modove, kojima se na kraju sve smuči, pa i oni odu.

Sve u svemu, ovaj problem se malo teže rešava...
 
Par meseci sam ovde, i chini mi se da je veliki deo populacije u tinejdzerskim godinama ili je neostvaren u RL, mislim da tome nema leka ni u moderatorima ni u softverima. Mada je chinjenica da bi neke stvari trebale mnogo brze da se zakljuchavaju i neki korisnici da se mnogo brze banuju. Recimo, primetio sam da su neki nickovi ovde popularni iako pishu i postavljaju teme kao totalni moroni i to mi nije jasno....
 
_Saint:
Par meseci sam ovde, i chini mi se da je veliki deo populacije u tinejdzerskim godinama ili je neostvaren u RL, mislim da tome nema leka ni u moderatorima ni u softverima. Mada je chinjenica da bi neke stvari trebale mnogo brze da se zakljuchavaju i neki korisnici da se mnogo brze banuju. Recimo, primetio sam da su neki nickovi ovde popularni iako pishu i postavljaju teme kao totalni moroni i to mi nije jasno....

jeste
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top