Kvalitet osnovnih skola - 2. deo

skorpija/vaga

Zainteresovan član
Poruka
102
Ima li nekog ko je isao ili ide u skolu Pavle Savic u Mirijevu? Volela bih da procitam vase komentare, sugestije, pohvale, primedbe, i sve lepo i ruzno vezano za ovu skolu...

Nisam direktor niti bilo ko iz nastavnickog osoblja, nego jedna mama koja se skoro preselila i ima nameru da upise dete u ovu skolu.......

Hvala unapred na svim odgovorima......
 
ehej,ja sam isla u pavle...skola je super,profesori nisu preterano strogi...ima par klasicnih debila,npr. sadasnja direktorka je skroz luda,dragana.profesorka fizickog je bila direktor i ona zena nije normalna,cuvajte se nje,ivanka,hemicarka,za koju sam cula da treba da bude direktorka,ona je super lik od zene,jedina je hemara u skoli i pomirite se stim da vase dete hemiju nece nauciti....ako vas jos neto zanima,pitajte.....
 

Treba li pajamaco da ti isplatim honorar? ;) ;) ;)

Hajde da nesto kazem kao "dezurni direktor".;););)
Ja nazalost ne znam nista o skoli Pavle Savic ( http://www.beograd.com/ospavlesavic/index.html ), ali ukoliko se ta skola uklapa u neki prosek, onda upisite dete u nju. Razmislite da li treba godinama odvoziti i dovoziti dete do udaljene skole i iz nje? U onu "pored kuce" moci ce da idu i sami. Gledajuci sajt skole sve mi deluje OK osim podatka da je kolektiv formiran od nastavnika iz dve susedne skole.
Treba razmisljati i o druzenju. Evo mog iskustva. Ja (srecom) nisam isao u skolu koja je bila blizu moje tadasnje kuce. Medjutim lose strane toga su da nisam imao vremena da se upoznam sa decom iz komsiluka, a drustvo iz skole je bilo predaleko. Na rodjendane bi mi doslo dvoje - troje iz odeljenja, a i meni je bio problem da idem kod drugih. To je veliki problem za klince. Srecom sada postoje te igraonice.
Opravdavam putovanje do udaljene skole ukoliko je ta skola daleko iznad proseka ili ukoliko su u skoli kojoj "pripadate" prisutni preveliki problemi. Ukoliko su priblizne onda ne treba mnogo razmisljati. Razgovor sa roditeljima ili komsilukom mogu biti korisni ukoliko imate srece da naidjete na merodavne ljude. Pogledajte prvo kakva su im deca. I za najbolju skolu ce neki da kazu mnogo ruznih reci.
Sto se Mirijeva tice, nikdada u zivotu nisam bio tamo, ali, eto, poznajem direktorku skole Despot Stefan Lazarevic. Direktorka je odlicna, zainteresovana za svoj posao, za skolu... Ako je suditi po tome i skola je ok? Ako je suditi po njoj i onome sta prica i kako se ponasa onda se tu, verovatno, lepo radi. Skola se uredjuje, oprema... I to su bitne stvari.
Evo Vam njihov sajt pa pogledajte - www.despotos.edu.yu
Ono sto mi se kod te dve skole ne svidja je to sto su prevelike. U velikoj skoli klinci pomalo gube identitet. Kada se jos uzme u obzir da u svakoj skoli imate bar po jedno - dvoje dece problematicnog ponasanja po odeljenju pa to pomnozite sa brojem odeljenja u skoli... Moja skola je srednje velicine. Kad cujem za neki nestasluk ili problem sa verovatnocom od 70% cu pogoditi ko je "krivac". Poznajem decu. U velikoj skoli je to nemoguce.
Opet, treba da razmislite i o Vasem detetu i njegovom karakteru. Ukoliko je otovreno, slobodno onda ce se lako snaci i u vecoj skoli. Povucenom i stidljivom detetu ce vise odgovarati manja. Proverite i koliko je dece po odeljenju. Sto manje to bolje.
Prosetajte sa detetom. Zajedno pogledajte sve skole o kojima razmisljate. Neka i dete kaze svoje misljenje. Ipak ce ono ici u tu skolu i tamo provoditi vreme.
Proverite koje opasnosti vrebaju na putu izmedju kuce i skole. Prosetajte ponekad i za vreme velikih odmora. Svasta se tada moze videti.
Deca treba da uce i rade u prijatnim uslovima, da imaju dobre nastavnike i da su bezbedna.
Ne znam koliko sam pomogao, ali citajuci ono sto sam napisao velika je sansa i da sam Vas dodatno zbunio.;)
 

Back
Top