Sudski tumac (prevodilac)
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Sudski tumac (prevodilac)

Madame Bovari
    Guest

Podrazumevano Sudski tumac (prevodilac)

Cao!!!

Oduvijek me zanimalo kako se postaje sudski prevodilac kad se zavrsi fax (bilo koji jezik da je u pitanju), da li treba neki kirs da se zavrsi, polaze nesto, koliko iskustva, znaci po kom kriterijumu neko postaje sudski tumac, dakle da ima ovlasceni pecat za ovjeru dokumenata.

Hvala unaprijed!!!
    Cmoka

Obećava
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Jezik treba da znas od ranije, i onda polazes samo ja mislim neku vrstu pravosudnog ispita, ili kako se to vec zove, a moras necim da dokazes da znas jezik, diploma isl. Valjda...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Freja
    Jezik treba da znas od ranije, i onda polazes samo ja mislim neku vrstu pravosudnog ispita, ili kako se to vec zove, a moras necim da dokazes da znas jezik, diploma isl. Valjda...
    Znaci, ja to mogu poslije faxa, kad dobijem diplomu. samo mi je to malo cudno bilo, kako neko moze biti sudski tumac, a nema diplomu, a zna dobro jezikk..? Ili ima vezu... sto znam.
    Vjerovatno se mora polagat neki ispit, mislis?
    e ako znam... nikoga nema da mi ovo objasni... mada, mozda se pravo za ulazak u clanstvo Udruzenja prevodilaca stice razlicito u Cg i Sr...

Obećava
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Mala Mo
    Citat Original postavio Freja
    Znaci, ja to mogu poslije faxa, kad dobijem diplomu. samo mi je to malo cudno bilo, kako neko moze biti sudski tumac, a nema diplomu, a zna dobro jezikk..? Ili ima vezu... sto znam.
    Vjerovatno se mora polagat neki ispit, mislis?
    e ako znam... nikoga nema da mi ovo objasni... mada, mozda se pravo za ulazak u clanstvo Udruzenja prevodilaca stice razlicito u Cg i Sr...
    Definitivno moras da polazes neki ispit! 'Ajde raspitacu se, pa ti pisem!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Super, bas bi mi ucinjela uslugu!
    Hvala!

Slične teme

1. sudski tumač
    Autor vp u forumu Jezik
    Odgovora: 1