Koji je maksimum za memoriju
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Koji je maksimum za memoriju

Obećava Bugzy (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Koji je maksimum za memoriju

Imam graficku Leadtek 7600 gt extreme na kome su samsongovi chipovi na 1,2 ns. E sad mene interesuje koje su maksimalne vrednosti za ovu memoriju prilikom overclocka. Na kartici stoje na 800 mhz odnosno 1,6 Ghz. Po mom misljenju moglo bi jos jedno 50 - 100 mhz ili mozda vise povecati al ne smem zbog ove vrucine (30 stepeni u sobi ), pa sam mislio da prvo pitam, da li je neko probao povuci ovu memoriju, ili karticu. Jos samo tolko da su fabricki taktove kartice na 590 Mhz za gpu i 1,6 Ghz za ram

Aktivan član *P*A*B*L*O* (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Koji je maksimum za memoriju

Ja sam Gainward 7600 GS GLH koja radi na 500/1200 ( 1.4 ns ) poterao na 800 MHz ( 1600 MHz )za memoriju ( nestabilnih ).... Stabilna je bila na 785 MHz odnosno 1570 MHz...
    Znash kako cesh naci maximum za memoriju ? Pokreni Ati Tool ( radi i sa nVidia karticama ) i pusti mu Find memory Max.... Kad se pojave artifekti prekini ( ili restartuj PC ako se zapuca ) i to ti ja max za memoriju.... sad ne mozesh da drzish na maxu poshto u igrama cesh imati artifekte, pa smanji za nekih 15-20 MHz od maximuma.... to ti je to.... pozz....

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Nemoj da koristis find max u ATITool. On moze da ti pokaze i do 100mhz veci klok od max moguceg. Idi onim starim nacinom- dizi za 5mhz i testiraj pomocu one dlakave kocke u ATITool-u. Prosek je oko 800-810mhz.

Obećava Bugzy (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2007.
    Reputaciona moć
    39

Hvala vam lepo momci. Probacu cim imam malo slobodnog vremena pa cu javiti rezultate ove kartice, ako ce jos postojati ova tema .

Slične teme

1. hladnjak za memoriju
    Autor fifa u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.08.2004., 13:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •