Mučenje životinja u našim pet shopovima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Maja Cvj.

Zainteresovan član
Poruka
416
Užasnuta sam kako i koliko vlasnici pet shopova drže životinje u pretesnim kavezima.Da,hrane ih,poje,čiste za njima ali mi je prosto nerazumno nabiti ih u tako malo mesta i to ŠTO VIŠE.Danas sam videla u jednoj prodavnici prelepog zeca zbijenog u nekom akvarijumu toliko da ni glavu ne može da spusti nego je u nekom polusedećem,zgurenom položaju.O pticama da ne pričam.Na desetine u jednom kavezu.O čemu su mislili kada su otvarali takve prodavnice?Deklarišu se kao ljubitelji životinja a to nisu ni blizu.U dreugoj prodavnici zarobljen kanarinac u kavezu u kojem ni jedno krilo ne može da raširi.Na moje pitanje zašto tako drži pticu ,kaže "da je čuo da se s njima tako radi ne bi li bili pitomiji"(!!!)Ne morate voleti životinje ali su zaslužili bar malo poštovanja od nas superiornih.Njima možemo da zahvalimo za svaki maltene lek i kozmetički proizvod jer su testirani na njima.I kontroliše li iko u N.S-u šta i kako se zbiva u tim prodavnicama ili je i tu bitna samo lova?Molim prijatelje foruma za mišljenje i može li se šta učiniti?
 
Oni nisu ljubitelji zivotinja nego novca.

Mene mnogo vise pogadja misao kome ce sve te jadne zivotinjice otici... Nekoj neizzivljenoj deci koja ce ih muciti....

Kada sam imao hrcke, par, stalno su se tandarili, i stalno je bilo malih ali nikad nisam hteo da ih prodam nekom pet shopu, jer nisam znao kod kog ce razmzenog derista da zavrsi... :?
 
Ako ste toliki ljubitelji ... kupite životinju i pustite je... a onda će te se pokajati jer će te shvatiti da te životinje više nemaju gen "životinje" da ne znaju da se zaštite i da zavise od brige čoveka o njima

Slazem se da je vecina izgubila gen zivotinje i da su postale zavisne od coveka ali to ne znaci da ih covek treba muciti,bilo u pet shopovima,bilo u kucama...
 
Radi se o tome da te životinje moraju da imaju adekvatan smeštaj!Ne mogu tako da ih drže!Mislim da im je bolje da poumiru od gladi SLOBODNE nego krajnje sputane i donekle site.Zna li neko ko to kontroliše i da li uopšte kontroliše?Ne postoji li u ovoj državi pravilnik pri otvaranju poslovnog prostora gde se jasno naglašava koliko i čega treba da bude u namenskom prostoru,visina,popločanost,odvod,dovod vode itd ne bi li dobili dozvolu za rad?Zar je moguće da životinje nisu obuhvaćene pravilnikom kao predmetom trgovine i posledičnom zaradom?Obratite pažnju kad uđete u bilo koji pet shop bar u N.S-u.Grozno za videti!Da ne pričam o onim životinjama koje drže u izlogu za "videti"na+40C.Možemo li šta učiniti?Koliko znam,donet je neki zakon o zaštiti životinja.O kakvoj se zaštiti radi?Ili je bitno ko plaća i koliko i kome da zatvori oči!
 
Aleksej_BASO:
Posto vidim da smo premesteni malo da vas trpam!

Kad smo kod toga video sam Mercedes koji ima ostecenja od udarca psa! A steta na njemu je oko 6000 evara!!! Pa vi vidite... Mislim treba ljude zastiti a ne zivotinje :lol: !! Bar zivotinja ima...

Od čega zaštiti ljude?Pogotovo te koji voze mercedes.Takvi plaćaju svoju zaštitu.Bar ljudi ima..i onih koji voze i onih koji ih čuvaju.
 
Maja Cvj.:
Radi se o tome da te životinje moraju da imaju adekvatan smeštaj!Ne mogu tako da ih drže!Mislim da im je bolje da poumiru od gladi SLOBODNE nego krajnje sputane i donekle site.Zna li neko ko to kontroliše i da li uopšte kontroliše?Ne postoji li u ovoj državi pravilnik pri otvaranju poslovnog prostora gde se jasno naglašava koliko i čega treba da bude u namenskom prostoru,visina,popločanost,odvod,dovod vode itd ne bi li dobili dozvolu za rad?Zar je moguće da životinje nisu obuhvaćene pravilnikom kao predmetom trgovine i posledičnom zaradom?Obratite pažnju kad uđete u bilo koji pet shop bar u N.S-u.Grozno za videti!Da ne pričam o onim životinjama koje drže u izlogu za "videti"na+40C.Možemo li šta učiniti?Koliko znam,donet je neki zakon o zaštiti životinja.O kakvoj se zaštiti radi?Ili je bitno ko plaća i koliko i kome da zatvori oči!

Sa ovime se ne slazem. Ako ce da umiru od gladi onda im je sasvim svejedno da li ce to biti na otvorenoj livadi ili u kavezu, i u oba slucaja je surovo.
Ne mislim da treba zatvarati pet shopove, treba jednostavno uvesti zakon (u stvari mislim da je vec uveden) kojime ce biti propisani uslovi u kojima mogu da drze te zivotinjice.
 
Maja Cvj.:
Radi se o tome da te životinje moraju da imaju adekvatan smeštaj!Ne mogu tako da ih drže!Mislim da im je bolje da poumiru od gladi SLOBODNE nego krajnje sputane i donekle site.Zna li neko ko to kontroliše i da li uopšte kontroliše?Ne postoji li u ovoj državi pravilnik pri otvaranju poslovnog prostora gde se jasno naglašava koliko i čega treba da bude u namenskom prostoru,visina,popločanost,odvod,dovod vode itd ne bi li dobili dozvolu za rad?Zar je moguće da životinje nisu obuhvaćene pravilnikom kao predmetom trgovine i posledičnom zaradom?Obratite pažnju kad uđete u bilo koji pet shop bar u N.S-u.Grozno za videti!Da ne pričam o onim životinjama koje drže u izlogu za "videti"na+40C.Možemo li šta učiniti?Koliko znam,donet je neki zakon o zaštiti životinja.O kakvoj se zaštiti radi?Ili je bitno ko plaća i koliko i kome da zatvori oči!
Idi na orkin sajt i potpisi peticiju...Mislim da jos nije kasno...
 
Mackic:
Sa ovime se ne slazem. Ako ce da umiru od gladi onda im je sasvim svejedno da li ce to biti na otvorenoj livadi ili u kavezu, i u oba slucaja je surovo.
Ne mislim da treba zatvarati pet shopove, treba jednostavno uvesti zakon (u stvari mislim da je vec uveden) kojime ce biti propisani uslovi u kojima mogu da drze te zivotinjice.

Mislim da im nije svejedno da li bi da okončaju na livadi ili u kavezu. pre bi se snašli da su slobodni.Agonija u kavezu je mislim gora..Daj Bože da se zakon i primenjuje!
 
sneki88:
ma ja bih odmah donela zakon da se ti pet shopovi zatvore nisu zivotinje za svakog. A JA IH OBOZAVAM IMAM PEKINEZERA MIKIJA.POZDRAV SNEKI88

Draga Sneki,ne bih da se zatvore pet shopovi ali ne bi mogli da trguju s životinjama a da nisu obezbedili uslove za njihov život.U krajnjem slučaju mogu da prodaju samo hranu za ljubimce.Dodji u N.S.pogledaj jad po tim prodavnicama..
 
Maja Cvj.:
Nikada lutalica nije napao bezveze.Uvek je čovek taj koji isprovocira nezgodu.Na kraj krajeva lutalica je postao zahvaljujući čoveku.


E sada ne seri! :evil: Do sada sam se zezao, ali sada sam popi3deo! Ja govorim u svoje ime da nikada nisam napadao ili mucio (a i kako bih kada sam bio dete i bojao se psa) lutalicu a nije bas da nisam iskusio nezgodne situacije.

Volim zivotinje imao sam i kucne ljubimce i to dosta (par hrcaka sa gomilom njihovih mladunaca, i ko zna koliko macica sakupljenih sa ulice i jednom trenutki cak 9 istovremeno), ali ovakve izjave me izbace iz takta. :evil:
 
Aleksej_BASO:
E sada ne seri! :evil: Do sada sam se zezao, ali sada sam popi3deo! Ja govorim u svoje ime da nikada nisam napadao ili mucio (a i kako bih kada sam bio dete i bojao se psa) lutalicu a nije bas da nisam iskusio nezgodne situacije.

Volim zivotinje imao sam i kucne ljubimce i to dosta (par hrcaka sa gomilom njihovih mladunaca, i ko zna koliko macica sakupljenih sa ulice i jednom trenutki cak 9 istovremeno), ali ovakve izjave me izbace iz takta. :evil:

Pa da si imao zivotinje znao bi da je to tako ,ljudi ih sutiraju itd a oni se brane isto kao kad tebe napadnu pa se ti branis ,ILI mozda dozvoljavas da te maltretiraju i biju :lol: :twisted:
A GDE SU SVE TE MACKE :confused: :?:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top