KO VOLI THE BEATLES? ZASTO?

Stedza:
Da...zbog njihove muzike...zbog toga sto su udarili temelje rocka i zato sto su legende

slazem se ali nisu bas temelji rock-a... to je vise bio neki pop rock.. mislim aj seti se njihovih glasitja i stajlinga i svega... jeste da su uzdrmali ceo svet i makar ih svi svrstavali u rock,oni ce meni biti uvek izmedju popa i rocka...
ali cenim njihov rad...
 
Tachka:
slazem se ali nisu bas temelji rock-a... to je vise bio neki pop rock.. mislim aj seti se njihovih glasitja i stajlinga i svega... jeste da su uzdrmali ceo svet i makar ih svi svrstavali u rock,oni ce meni biti uvek izmedju popa i rocka...
ali cenim njihov rad...
To je inicijalno jos uvek bio Rock 'n' Roll. Koji je u to vreme bio zabavna, pop muzika Amerike. Ipak, tesko je Beatlse definisati, jer su imali suvise bogato i originalno muzicko stvaralastvo za tako nesto. O daljem uticaju, da ne govorim ;)
 
forgotten vampire:
tema je jasna. da li volite Bitlse i zasto??????

Obozavam Beatles-e...
Zato sto su mnogo bolji muzicari od Rolling Stones-a ;)
+ Imali su Lennon-a :D

Beatlessullivantogether.jpg
 
Ja ih mnogo volim. Setim se kako smo snimali albume zajedno. Zajednicke turneje. Druzenje u jet setu. Lennon me je cak i muvao. Pesmu Yesterday su posvetili meni, jer je on bio toliko zaljubljen u mene, a meni se svidjao neki drugi decko. Uh, te zlatne 60- te i 70. -te. 8-)
 
Volim i cenim Beatles-e jer su pre svega udarili temelje rocka (kao sto je Stedza vec rekao).Postujem njihovu muziku iz vise razloga,a evo i glavnih:jer su svirali iskreno na osnovu iskustava iz zivota (to se oseti),jer su bili profesionalci i svaka njihova pesma ima dubinu.
Za razliku od danasnjih pesama,koje sve lice jedna na drugu,i koje su,najblaze receno,povrsinske.Svaka pesma koja ima iole smisla je obradjena pesma,koja je nastala negde u proslosti.

Iskljucivo po mom misljenju...

U poslednje vreme slabije slusam Beatles-e,prosto nisam u takvom raspolozenju.Na winamp listi mi je samo Jelaous guy od Lennona,a to zato sto me za pesmu vezuju uspomene...
Sada pretezno slusam Queen...

:)
 
Bitlsi su najveci i najbolji bend svih vremena. Sve ostalo su hipsterka naklapnja i izrazi krajnje ignorancije i velikog neukusa.

Sve sto su uradili do Gumene Duse je ono sto pop muzika jeste, onaj osecaj da pozelis opet da samo drzis za ruku voljenu osobu, ono kad larve u stomaku postanu leptirici, kad istovremno mozes da budes i srecan i tuzan, to mogu samo jos Bic Bojsi i Smitsi. A od Gumene Duse pa do kraja, e to je vec istorija, evolucija, revolucija, svaki experiment kao novi zanr. Svaka pesma kao savrseni svet.

Niko nije veci od Bitlsa. Tacka.
 
Bitlsi su najveci i najbolji bend svih vremena. Sve ostalo su hipsterka naklapnja i izrazi krajnje ignorancije i velikog neukusa.

Sve sto su uradili do Gumene Duse je ono sto pop muzika jeste, onaj osecaj da pozelis opet da samo drzis za ruku voljenu osobu, ono kad larve u stomaku postanu leptirici, kad istovremno mozes da budes i srecan i tuzan, to mogu samo jos Bic Bojsi i Smitsi. A od Gumene Duse pa do kraja, e to je vec istorija, evolucija, revolucija, svaki experiment kao novi zanr. Svaka pesma kao savrseni svet.

Niko nije veci od Bitlsa. Tacka.

Evo moj drugar je sve rekao... potvrdjujem... Tacka.
 
slazem se sa two-headed boy. oni su sjajni i ja ih obozavam... mislim, dajte, imaju pesme za svaku emociju! obozavam Ticket to ride, Let it be, Don't let me down, Yesterday, She loves you, All you need is love, I should have known better, Help... ma sve!!!!

naravno da volim John Lennona, ali mi je i onako nosat i iskompleksiran Ringo Starr bio bash simpatichan, sladak i lud... a Paul McCartney-u da ne pricham... jedino nisam volela George Harrison-a... on mi jedini nije bio simpatichan sa onako spojenim obrvama i nedostatkom humora u odnosu na Lennon-a. ali, sve u svemu, niko im nishta ne moze...

a svima onima koji kazu da su Beatles-i mlakonje treba retji da nisu nego da su melodichni, za razliku od mnogih drugih bendova! a stonesi su jedno veliko nishta u odnosu na bube...!!! :mrgreen:

Beatles.jpg
 

Back
Top