KO VOLI THE BEATLES? ZASTO?

Verovatno bih i ja to tako doživeo da sam se rodio 20-25 godina ranije... Ali ne i svi ovde. Pa kad smo u nekoj lekciji iz francuskog u maju 2002. imali "Bitlse" i tekst o Lenonovoj smrti, samo sam ja znao da je tada već umro i Harison, čak ni profesorka, koja ih je inače slušala, nije to znala... Ja zaista ne znam kako je naša javnost (jugoslovenska, srpska) reagovala decembra 1980., ali znam da su se pojedinci, od jedanaestogodišnjih klinaca do starijih fanova "Bitlsa" gadno uzrujali... Ipak, bili smo komunistička zemlja, a ako se ne varam, do tada ni Tita nismo mnogo prežalili...
vest sam čula na ''dvestadvojci'' oko devet ujutru. vlada džet je javio...ja nešto, kao, učim, bila sam III gimnazije. plakala sam grdno. došla sam na predčas iz marxizma (zamisli, a vi danas govorite da učite gluposti), sva podbula od plača...sećam se zavitlavanja - spali bitlsi na tri četvrtine, itd.
i tada je većina slušala narodnjake, danas je to grand ili neka druga pih muzika, tako da plakanje za nekime ko ti nije ni rod ni pomoz' bog nikome nije bilo jasno. otplakah ga baš dobro. harisona naisam. već sam se navikla na život kad je umro, ali najlepši komentar njegove smrti bio je - tužno je što od jutros na ovom svetu nema još jednog bitlsa.
 
Ja se iskreno nadam da će neko od preostalih "Bitlsa", a najbolje bi bilo obojica, održati koncert u Beogradu... Makartni stvarno odlično izgleda, s obzirom kakav život su (ruku na srce) rokeri 60-ih vodili. Doduše, on je prvi ostavio sve droge, Lenon valjda to nije učinio možda ni do smrti...
 
vest sam čula na ''dvestadvojci'' oko devet ujutru. vlada džet je javio...ja nešto, kao, učim, bila sam III gimnazije. plakala sam grdno. došla sam na predčas iz marxizma (zamisli, a vi danas govorite da učite gluposti), sva podbula od plača...sećam se zavitlavanja - spali bitlsi na tri četvrtine, itd.
i tada je većina slušala narodnjake, danas je to grand ili neka druga pih muzika, tako da plakanje za nekime ko ti nije ni rod ni pomoz' bog nikome nije bilo jasno. otplakah ga baš dobro....
ma shto se mene tiche, lennon je zhiv =)
 
Da bih malo smirio strasti sa mog bloga postaviću novo pitanje ovde: Koje pesme, ili jedna pesma su najuticajnije (muzički/politički)? Evo predloga (ne po značaju):
NAJUTICAJNIJE:
1- "Revolution"
2- "Hey, Jude"
3- "I Want to Hold Your Hand"
4- "Let it Be"
5- "I Am the Walrus"
6- "Tomorrow Never Knows"
...
 
Bitlsi su najveci i najbolji bend svih vremena. Sve ostalo su hipsterka naklapnja i izrazi krajnje ignorancije i velikog neukusa.

Sve sto su uradili do Gumene Duse je ono sto pop muzika jeste, onaj osecaj da pozelis opet da samo drzis za ruku voljenu osobu, ono kad larve u stomaku postanu leptirici, kad istovremno mozes da budes i srecan i tuzan, to mogu samo jos Bic Bojsi i Smitsi. A od Gumene Duse pa do kraja, e to je vec istorija, evolucija, revolucija, svaki experiment kao novi zanr. Svaka pesma kao savrseni svet.

Niko nije veci od Bitlsa. Tacka.

Rispekt!
 
Volim The Beatles. Za veliko chudo,
mojima je to muzika njihove mladosti, pa
opet.. oni to ne vole, a ja u toj muzici uzhivam.

music2.gif
She loves you, yeah, yeah..
 
meni je lakše da napravim spisak pesama od bitlsa koje ne slušam, jer je ultra kratak...ipak, šta mi prija i dopada se zavisi od raspoloženja - glass onion, no replay, i've just seen a face, because...sve je različito i sve je dobro. drive my car....strava pesma.
 
Listen
Do you want to know a secret
Do you promise not to tell, whoa oh, oh

Closer
Let me whisper in your ear
Say the words you long to hear
I'm in love with you..
connie_dancegirl.gif


..setjam se da sam '96. prvi put chula ovu pesmu.
Tad mi je pruzhila utehu, i tad sam pochela da
slusham Bitlse.
 

Back
Top