Kako rešiti problem Kosova i poboljšati odnose Albanca i Srba

Dikan:
Svi samo komentarišu i prosipaju jeftine nacionalističke parole i čekaju da rešenje padne s neba. Evo na ovoj temi možete dati realne predloge za rešavanje kosovskog gordijevog čvora i poboljšanju odnosa Srba i Albanaca. Molim sve učesnike da se uzdreže od prosipanja jeftinih parola.

ova teme nece imati uspeha, mislim da si postavio previse uslova. doduse ako se ne postuju molbe postavljaca onda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kasnije cu dati neke svoj predlog
 
Dikan:
Svi samo komentarišu i prosipaju jeftine nacionalističke parole i čekaju da rešenje padne s neba. Evo na ovoj temi možete dati realne predloge za rešavanje kosovskog gordijevog čvora i poboljšanju odnosa Srba i Albanaca. Molim sve učesnike da se uzdreže od prosipanja jeftinih parola.

gde?
u srbiji? ili na onom sto je otpalo od srbije kosovu?

u prvom slucaju je sve jasno...sve je kul i niko ih ne dira....
u drugom slucaju albanci bi mogli malo da iskuliraju svoje gluposti.....
 
minos:
Razocarao te Tadic?
ne, ali mi je to ime palo na pamet, da bih potpisao tvoj post
Ovo kazem najiskrenije-neka Kosovo i bude nezavisno,ali da Srbi zive kao ostali stanovnici,da im budu zagarantovana sva prava...
slazem se 100%, ne moram naglasavati da je to osnovno pravo svakog coveka
problem je sa Albancima sto bi se oni jos vise osilili kada bi dobili nezavisnost,i proterali i ono malo Srba....

sa ovim ne, i mislim da nisi upravu
 
Jedna_mala_86:
Zar postoji drugi način za kompromis između Albanaca i Srba osim podele Kosova? Da se ne lažemo,ova prašina se diže zbog teritorije,a ne zbog ljudi. One male i nebitne niko zaista ne ferma,a oni bitni su dobro obezbeđeni i neće ništa ni osetiti..

da prasina, ali politicka.
a oni debili koji danas maltretiraju srbe po kosovu tu prasinu smatraju nacionalnom i tako i deluju.
 
Dikan:
Svi samo komentarišu i prosipaju jeftine nacionalističke parole i čekaju da rešenje padne s neba. Evo na ovoj temi možete dati realne predloge za rešavanje kosovskog gordijevog čvora i poboljšanju odnosa Srba i Albanaca. Molim sve učesnike da se uzdreže od prosipanja jeftinih parola.

Shvati da ONI ne žele rešenje ni sa neba ni iz zemlje jer onda ne bi više mogli da prosipaju parole i bili bi u velikom problemu..
 
Jedna_mala_86:
Zar postoji drugi način za kompromis između Albanaca i Srba osim podele Kosova? Da se ne lažemo,ova prašina se diže zbog teritorije,a ne zbog ljudi. One male i nebitne niko zaista ne ferma,a oni bitni su dobro obezbeđeni i neće ništa ni osetiti..
Ma nije u pitanju toliko teritorija koliko neko dostojanstvo...previse smo toga izgubili...ako ode i Kosovo...cini ti se da nema kraja...
 
Dikan:
Problemi Srba sa Kosova
1)školski sistem Albanaca odgaja srbomrzitelje (generalno sve Sloven). Istina oslobadja
u skoli se uci da su srbi okupatori[ne svi sloveni], ali pogledaj vase udzbenike, sta kazu o ratu u hrvatskoj ili bosni ili kosovo???
2)nacionalističko i islamofašističko jezgro Albanaca. Uglavnom potiče iz Drenice, Kačanika i Metohije(oni tu oblast zovu po Leki Dukadjiniju) i proširilo se na celo Kosovo. Verujem da pravi probleme i Albancima
oseca se najezda ljudi sa sela, ali i nije sve tako crno, i sa vremenom omeksat ce i oni
3)organizovani kriminal
kakav je kod vas kriminal, neorganizovan????
ps.molim odgovor na prvo pitanje
 
Šta svim Srbima treba na Kosovu
1)Autonomija Severa Kosova ista kao ona koju su Albanci imali od 1974 u odnisu na centralnu Srbiju
2)Potpuna eksteritorijalnost Gračanice, Pećke Patrijaršije, Dečana u krugu od nekoliko kilometara. Brigu o njima prepustiti Srbiji. Isto važi i za Gazimestan
3)garantovati prava SPC
4)školska i kulturna nezavisnost Srba u Kosovskom pomoravlju

za sad toliko
 
Obersturmfuehrer:
da, upravu je 100%

nije, kao sto rekoh da bi se mi dokazali da smo sposobni da sami vodimo zemlju moramo ispuniti neke norme-uslove, jedna od najglavnijih je suzivot sa svim narodima koji su inace ziveli na kosovu, sa posebnim osvrtom na srbe. e sad ti razmisli da li bi mi prokockali sansu koja nam se sada [i mozda ko zna kada ponovo] daje zarad nekih patrijota
 
adem_ks:
nije, kao sto rekoh da bi se mi dokazali da smo sposobni da sami vodimo zemlju moramo ispuniti neke norme-uslove, jedna od najglavnijih je suzivot sa svim narodima koji su inace ziveli na kosovu, sa posebnim osvrtom na srbe. e sad ti razmisli da li bi mi prokockali sansu koja nam se sada [i mozda ko zna kada ponovo] daje zarad nekih patrijota

bato, ti mozes da pricas sta god hoces....
al samo pogledaj kako srbi zive na kosovu, pa onda razglabaj o tome "suzivot sa svim narodima"....
 
minos:
Ademe...kod nas su sve vodje iz tih ratova u Hagu...sta mislis,kako je nama kada gledamo kako svet tapse po ramenu vase zlocince...

U cemu je stvar,zasto ne pohapsite vase zlocince...na osnovu toga i deca sticu neku sliku o ratu,posto ih vise obrazuje TV nego udzbenici...

Pa dok ne razbiju fašističko jegro iz Kačanika i Drenice, neprijateljstvo Srba im je zagarantovano.
 

Back
Top