STA POSLE RAZVODA?

marinamalena

Početnik
Poruka
5
Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ...
Desi se ... potpuno poremeti zivot ... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Po jedan savet od svakog raspolozenog mozda bi neciji zivot promenio iz korena...
Pa, ako ste raspolozeni ... Dobro Dosli!
I, unapred hvala na ozbiljnosti ;-)
 
marinamalena:
Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ...
Desi se ... potpuno poremeti zivot ... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Po jedan savet od svakog raspolozenog mozda bi neciji zivot promenio iz korena...
Pa, ako ste raspolozeni ... Dobro Dosli!
I, unapred hvala na ozbiljnosti ;-)

A sta PRE razvoda? Nije li bolje o tome razmisljati na vreme? I onda kada je to moguce uciniti sve da do njega ni ne dodje.
 
Show must go on, pokupis parcice svog polupanog dostojanstva i ides dalje. Na posao, kod prijatelja, n sve ono sto ti ranije nije padalo na pamet, tipa joge ili casova spanskog ili slikanja... Deca nastavljaju skolovanje, svako lize svoje rane, zivot nikoga ne ceka.

Varijanta 2. je sedenje, samoanaliziranje i samosazaljevanje. Sledeci korak je biranje mosta za skok u legendu, ali to vec po zelji.

Pa ko sta voli...
 
Cepanje ko cepanje..bolno i frustrirajuce..Nije vazno ko cepa i zbog cega..
Nema postedjenih.
Ali nema ni nazad.
Kada je otisao(a znala sam da ce da ode jer je to bio deo dogovora...)dva dana sam spremala stan...Muzika(top Fm)vrlo glasno i polako...sve detaljno.
Sve gde je ostalo prazno iza njega-ormani,cipelarnici,police i policice u kupatilu,sve sam to lepo popunila stvarima nas koje smo ostale.
Fizicki rad je dobra terapija,zaposlis ruke da odmoris mozak ;)
Onda sam treceg dana kontaktirala sve drugarice koje nisam dugo...pa sam pocela da izlazim sa svakom ponaosob narednih dana sto danju sto nocu...
Malo sam se pozabavila promenama u stanu,preramila neke slike,napravila nove zavesice za kuhnju..kupila nove svece i mali ispremestala sitan namestaj...
Htela sam sve nekako da bude novo.Novi zivot,novi raspored nova ja... :)
Nije bilo bas uvek lako,padnes pa se dignes..ali taj mir koji sam nakon sedam dana recimo,osetila pijuci caj pred spavanje u svojoj kuci,u miru,bez tenzije,cutanja i lose atmosfere u vaduhu -nema cenu.
Ja sam zelela tu slobodu i dobila sam je-sada nosim drugi teret tog svog izbora(sama sa detetom,posao,racuni i sve drugo...)ali poznata je stvar da je svako zrtva svoje odluke.
I one pre razvoda i one posle razvoda! ;) :)
 
Moj post nije bio zlonameran, imam prijatelje sa kojima sam prolazila fazu posle razvoda i znam kako je. Ovo o sedenju i samosazaljenu je verovatno normalnoa pojava posle razvoda, ko je i zasto kriv, ali moja poenta je bila da se ne treba SAMO TOME predati i baviti se samo time. Zao mi je ako je pogresno shvaceno. Moj svekar je posle razvoda bio polupan covek, sastavljao se godinama, otkrio u sebi novu strast ka slikanju i nasao drugu, mnogo srodniju dusu sa kojom ima dobar brak. Danas je zadovoljan covek od koga puno ucim.
 
Imas 2 razvoda

Razvod broj 1. Imas decu iz tog propalog brak :(

Uzas, katastrofa...
Nema ti druge(ako si vec dala svoj maximum da do toga ne dodje i nije uspelo) nego da nadjes najbolje resenje za dete/decu a sa (ex)muzem ostanes prijatelj

Opcija broj 2. Razvod, a nemate decu

Izvini, gde je problem? Udahni duboko:) i kreni ka novim izazovima. ne znam kako to kod zena funkcionise, muskarci...duboko udahni, okreni se oko sebe, 3 milijarde zena na ovoj kugli...novi izazovi su pred tobom :)
 
sanjamm:
... Ljubav i dalje postoji. Bar u mom slucaju ... s' ovu stranu reke ... I kuda onda plovi brod . . .
:sad:
A s onu stranu reke?
Ako voliš ti njega, i on tebe, oterajte familiju u... peršun, a vi se volite i uživajte.
A ako nema dovoljno ljubavi (to osetiš ako su mame, tate, strine i ostala rodbina bitnija od vas dvoje) onda ne vredi ništa. Pored toga, zavisi i od toga šta se sve dešavalo, jer je poljuljano poverenje teško (a ponekad i nemoguće) povratiti.

Što se jednostrane ljubavi tiče - pa ja sam umirao za mojom bivšom. Danas se pitam gde mi je bila pamet, kako sam se uopšte spetljao sa njom.
 
sanjamm:
... ja licno imam jedan drugi problem ... Sve receno je ok ... i predpostavlja se da do razvoda ne bi ni doslo da nisu sve opcije prethodno dovoljno iscedjene, a onda i gorko ispijene ... A sta ako za svo to vreme jos uvek volis osobu od koje si se rastao? Ja, recimo, s tim ne mogu da izadjem na kraj ... Ok. Tumbacina po stanu ... dete, skola, posao, obaveze, racuni ... prijatelji, izlasci, duuugi telefonski razgovori ... citanje, pisanje ... tv ... ma sve to je u redu i ja sam sve to prosla ... A onda ... opet shvatim da me nista od svega nije ispunilo ... samo je popunilo vreme koje mora da (pro)tece ... Shvatim da, da mogu da biram, sve bih to opet menjala za ispijanje 'caja' pred spavanje, upravo sa njim. Razlog razdvajanja nije bio nedostatak ljubavi, vec citava familijarna peripetija ... Ljubav i dalje postoji. Bar u mom slucaju ... s' ovu stranu reke ... I kuda onda plovi brod . . .
:sad:


Психолози кажу да је за потпуну консолидацију после развода потребно бар 2 године... Значи, припреми се на то да ћеш још неко време махинално припремати две шоље за кафу (чај)...и тако то... Најгоре је када још увек постоји љубав.....али и то прође, веруј. И боље је да прође, треба пустити да прође, а не држати је у себи по сваку цену плашећи се емотивне празнине.

(Ја ово причам о свом искуству.)
 
Ja samo savetujem da ne zanemaris dete. Jer u komsiluku imam primer zene koja se razvela pre godinu dana, sada ima decka a dete koje ima 9 godina je stalno na ulici ili kod njene majke. Ceo raspust je provela sa tim deckom sto u inostranstvu sto na jednoj reci ovde. A i sad kad se vratila dete skoro ne vidja. Majka joj stalno govori da krene da se brine o njemu, ali dobija odgovor "Ja sam mlada, moram da se zabavljam. Pa skuvam mu rucak svaki dan".
 
Oh, Boze, pa ne mozes da joj pricas o onom sto je bilo i kako je onda trebalo???

Jest bolje ali ako ne moze?!?!?!
Uostalom nije nas niko pitamo sta je trebalo onda vec sta treba sada.


sanjamm:
A sta PRE razvoda? Nije li bolje o tome razmisljati na vreme? I onda kada je to moguce uciniti sve da do njega ni ne dodje.
 
marinamalena:
Po statistici gotovo nas XX% ima taj ''status'' ..
.
Nasmeja me.... GOTOVO XX%
Sjajna statistika, verujem da je bas dugo radjenja u saradnji nekoliko akreditovanih instituta :razz:
... i sta posle? Gge? Kako? Kuda? Kome? Cemu?
Bolje dobar razvod nego los brak!
Kako i sta... u zavisnosti jel' ima dece il' nema?
Ako nema dece... a imala si los brak... mogu samo da ti cestitam na novom pocetku :wink:
 
Treba vremena da da se preboli, nekome manje nekome vise. Prikupis svu svoju snagu, povratis svoje samopouzdanje i zivis svoj zivot. Ako imas dece onda jos pre moras da se saberes zbog njih jer si im potrebna. Malo je teze nekom novom muskarcu dozvoliti da zadobije poverenje ali sve dodje na svoje mesto vremenom. Nista ne treba forsirati i uletati odmah u nekakve kvazi vezice. I apsolutno ali apsolutno nikad ne dozvoliti da zbog nekog muskarca zapostavljas svoje dete. Nisu vredni toga. A onaj kome je stvarno stalo ce prihvatiti i tebe i tvoje dete i pruziti vam ljubav i paznju.
 
Vracash se na isto mesto gde si bila pre braka,samo zrelija i pametnija.Pocnesh od organizacije svog zivota,imash vremena za sebe, za kafu sa prijateljima u gradu,film,pozorishnu predstavu,dobru knjigu za laku noc,za neki hobi.
Vremenom se sve vraca u normalu.
 
Razbaruseno pile:
Vracash se na isto mesto gde si bila pre braka,samo zrelija i pametnija.Pocnesh od organizacije svog zivota,imash vremena za sebe, za kafu sa prijateljima u gradu,film,pozorishnu predstavu,dobru knjigu za laku noc,za neki hobi.
Vremenom se sve vraca u normalu.
Tacno.Imam iskustva u tome.Dete treba da ti uvek bude broj jedan u narednom zivotu ako ga imas,kao ja naprimer.Dete je dete da ga volite i razumete makar do njegove 18 a posle moze da bira.neko mi je davno dao dobar savet,glasi ovako:Za prosutim mlekom ne treba zaliti!Jedanput pred rastavom uvek mac nad glavom.Glavu gore i u nove zivotne pobede. :-P :wink:
 
I ja se slažem sa tim da je bolje dobar razvod nego loš brak!Loš brak utiče i loše na decu dokle gledaju kako mu se roditelji stalno svadjaju.Deca ostaju sa traumama ceo život posle,a kad se razvedeš bar imaju koliko toliko mirnu sredinu za odrastanje.
Meni je trebalo da se trgnem pola godine posle razvoda.
Da bi lakše prebrodila to sve jedna socijalna radnica me je samo kratko i jasno pitala ovo:
ŠTA BI VIŠE VOLELA KAD BI MOGLA DA BIRAM,DOBROG MUŽA I SREĆAN BRAK ILI ZDRAVU DECU?
Mislim da znate koji je moj odgovor bio.
Razvod je jedan veliki udarac u životu,ali moraš biti istrajna i jaka i pobedićeš .Tek te posle čekaju još veći problemi sa kojima moraš da se izboriš.
 
dragoslava:
Razvod je jedan veliki udarac u životu,ali moraš biti istrajna i jaka i pobedićeš .Tek te posle čekaju još veći problemi sa kojima moraš da se izboriš.
I žene i muškarci moraju biti jaki...

Sećam se jedne opaske:
- Živiš u lošem braku i nisi zadovoljan svojim životom. Drugim rečima, nisi zadovoljan sobom. Kako misliš onda da tvoja deca budu zadovoljna tobom?
 
I to treba gledati kao nov pochetak, i kao jedno dobro iskustvo. Trebalo je vremena navici se na zajednichki zivot, isto tako treba vremena navici se na samocu. Normalno je tugovati, ali kad se vec zavrsilo znaci da to nije bilo to, guras dalje i nadas se da si izvukla dobru pouku, koju ces primeniti sledeci put.
 
Velika se fama pravi oko razvoda ... ne razumem zašto. To je najbolje rešenje za nezdrave odnose. Jedino je teško prelomiti da moraš prekinuti nešto što si jednom prilikom započeo idealistički sa 250 ljudi u svadarskoj sali obećavajući ''i u dobru i u zlu'', ali i to je život. I period posle razvoda je težak. Treba se objasniti sa sobom samim, sa roditeljim, sa prijateljima, familijom ..... treba stati pred sve i reći ''Ja nisam zaodovljna / Ja više njega ne volim / On mene više ne voli / On me je prevario ...'' ili šta već.

Ali posle odredjenog vremena, shvatite kako je u stvari to bio dobar potez .... i kako vam je slobodna sladja nego kad ste imali 17.
 

Back
Top