Da su sutra izbori,sta bi radikali da dobiju?

Naravno nisi za Radikale ali ih mnogo vishe gotivish od DSS-a i DS-a.
Nagradno pitanje:Koje stranke drug chlan/simpartizer je neko ko tako rezonuje?
A Radikali dobijaju provereno-sami nece moci da formiraju vladu ali onda ulaze u kolaiciju sa njihovim ideoloshkim istomishljenicima-LDP-om.
 
Derer:
Naravno nisi za Radikale ali ih mnogo vishe gotivish od DSS-a i DS-a.
Nagradno pitanje:Koje stranke drug chlan/simpartizer je neko ko tako rezonuje?
A Radikali dobijaju provereno-sami nece moci da formiraju vladu ali onda ulaze u kolaiciju sa njihovim ideoloshkim istomishljenicima-LDP-om.
Pa realno sam za DSS ali su i oni...... :-|
tako da nam ostaju radikali,posto bih pre njih na vlasti nego LDP.
 
Evo ja sam samostalni privrednik i mene se najvise tice ova tacka programa SRS pod brojem 2. Trenutno meni kao privatniku drzava Srbija UZME POLA OD ONOGA STO ZARADIM. SRS u svom programu kaze da ce SVE PRIVREDNIKE koji investiraju u proizvodnju i zaposljavaju nove radnike osloboditi poreza na profit NA PET GODINA:

2. Развој Србије и економски опоравак

Српска радикална странка ће истрајно радити на реализацији програма економског опоравка српске привреде и друштва, и то водећи домаћинску, скромну и штедљиву политику. Циљ нам је стварање нових предузећа и развојних банака које би подстицале развој целокупне српске привреде.

Српска радикална странка залаже се за активну државну улогу, којом ће се промовисати оснивање нових, посебно извозних сектора, али и вршити избор стратешких сектора који ће бити замајци привредног развоја и уједно и део решења проблема. Ови сектори морају остати у већинском власништву државе, која ће их помагати и штитити. То укључује делимични увозни протекционизам, субвенције за увоз капиталних добара, преференцијалне кредите, пореске олакшице и друге мере. Тиме би се подигла конкурентност домаћих производа и укупне домаће привреде на међународном тржишту.

Будућа српска влада помагаће секторе малих и средњих предузећа и предузетништва као и самозапошљавања, најефикаснијег оруђа у преласку са социјалне помоћи на развојну помоћ. Развојна помоћ биће предмет финансирања извозне развојне банке.

Грађевинарство је сектор који везује највише побочних сектора и због тога ћемо посебно подстицати тај део привреде.

Српска радикална странка се залаже за подстицање brownfield инвестиција, где ће услове за улазак на српско тржиште и градњу одређивати држава у складу са најбољим интересима домаће привреде и заједничких улагања. Тим инвестицијама морамо пре свега обезбедити нову опрему и технологију.

Српска радикална странка посебно ће радити на развоју туризма и угоститељства за које Србија има огромне а неискоришћене капацитете. Сектор услуга представља будућност Србије. Један од великих потенцијала српског туризма су бање. Да бисмо развили читаву бањску индустрију, створићемо инфраструктуру са одговарајуће обученим кадром, а то се најбрже може урадити кроз заједничко улагање са ино-партнерима.

Српска радикална странка оштро се противи политици дужничког ропства ове власти. Најгоре је то што задуживање није искоришћено за отварање нових или ревитализацију постојећих производних капацитета, већ је углавном отишло (ин)директно у потрошњу. Српски радикали ће повољне кредите улагати у повећање производње из месеца у месец, како би ревитализовали привреду и олакшали сервисирање нагомиланих дугова.

Пореска политика мора бити флексибилна и подстицајна. Залажемо се за ослобађење плаћања пореза на профит у првих 5 година за привреднике који инвестирају у производњу и запошљавају нове раднике. Окосница пореске политике биће порез на додату вредност.

--------

meni dosta!
 
Jerry Ropero:
nisi citala jer da si citala ne bi lupala:

http://www.srs.org.yu/onama/program.php

imas ovde program pa mi kazi sta ti nije jasno



Jarry, srce, taj tekst je dovoljno jednom pročitati, čak je i to previše. Reče neko pametno: spisak lepih želja. Stvarno ne mogu da čitam ponovo i ono čega se sećam je previše. Toliko je lepo, da odmah znaš da ne može da se ostvari.

A o njihovoj istorijskoj zasluzi i o tome šta bi se desilo, kad bi, daleko bilo, stvarno došli na vlast, ne želim ni da razmišljam.
 
Pa PRICAS NAPAMET. Ja pricam konkretno. Eto u svom programu SRS obecava da ce ukinuti porez na profit na 5 godina za sve privrednike koji investiraju u proizvodnju i zaposljavaju nove radnike, plus smanjice ostale poreze i doprinose, tako da meni kao privatniku nista lepse ne moze da se desi od dolaska SRS na vlast jer cu kroz smanjenja davanja drzavi, koja mi trenutno uzme 50% od onoga sto zaradim ziveti lepse i bolje nego sto zivim danas jer ce mi ostajati vise novca u dzepu od onoga sto sam zaradio.

U svakom slucaju to je bolje od ovoga sto rade DS+DSS!

Da li ti znas kolike su trenutno kazne za privatnike? MINIMALNO 100.000 DINARA . Nadam se da se secas slucaja onog malog privatnika iz Gornjeg Milanovca kojeg je drzava zajebala , pa mu preko toga urucila kaznu od 100.000 dinara, sto je poludeo i upao sa automatskom u opstinu i sve razbucao. E pa da nas ne bi bilo vise takvih, bolje da pobede radikali .
 
cek cek cek cek,sad meni tu nesto nije jasno,kao nekome ko je na budzetu i zivi od toga sto drzava tebi satro naplati,kazem satro jel vas uistinu deru,i za nase uslove to je mnogo...ali drzava ZIVI OD POREZA,ulaze u vojsku,policiju,zdravstvo i sta ja znam gde sve,one crne limuzine koje spartaju kroz kneza milosa i jos stosta verovatno...e sad,reci ti meni,od cega ce ta radikalska drzava da zivi?????
tebe oslobode poreza,jos gomilu drugih,koji fiktivno prijave neke ljude,daju plate 9-12 hiljada,prijave na minimalac,i sad,oslkobode ni vas na 5 god....od cega se puni budzet???
jel shvatas bre oliko oni lazu...ej bre veruj mi,nelogicno je
 

Back
Top