Da li je Srbija umorna od Kosova -

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
piše: Dragoljub Žarković

čemu služi najnovija ofanziva svih Koštuničinih ljudi i šta će biti posle

Pregrevanje retorike u novom kosovskom ciklusu može izazvati "fenomen Z-4", neprihvatanje racionalnog plana, što je u slučaju Srpske Krajine donelo oluju i učinilo da se zažmuri pred Olujom u kojoj je proterano preko 200.000 Srba iz Hrvatske......."

Da li ce najnovije kurchenje bez pokrica, dovesti do novog egzodusa Srba, ovaj puta sa Kosova.....???.....Ja mislim da hoce
A i pomalo mi se skurchilo sve to oko Kosova........"Usudio bih se da kažem da je Srbija umorna od Kosova. Konzerviranje ovog stanja možda je za političare u Srbiji najbolja solucija, ali, ruku na srce, valjalo bi da se neko rešenje pronađe i da se najzad pozabavimo malo i sami sobom. To je vrhunski patriotizam."
 
Srbija je umorna od mnogo čega, najviše od glupih i pogrešnih odluka naših političara.

Ali, to nam ne daje za pravo da odustanemo od svoje zemlje.

Koliko je sadašnja vlada sposobna da iznese ovaj teret, stvarno ne znam. Čini mi se da je sve otišlo predaleko, ali svejedno, ne možeš reći: "Izvolite Kosovo na tacni, pa neka vam je sa srećom". Malo je glupo, čini mi se.
 
Registra.:
Srbija je umorna od mnogo čega, najviše od glupih i pogrešnih odluka naših političara.

Ali, to nam ne daje za pravo da odustanemo od svoje zemlje.

Koliko je sadašnja vlada sposobna da iznese ovaj teret, stvarno ne znam. Čini mi se da je sve otišlo predaleko, ali svejedno, ne možeš reći: "Izvolite Kosovo na tacni, pa neka vam je sa srećom". Malo je glupo, čini mi se.


.........a sto ne mozes reci, da ti je pun Kosova, sa sve milion i po siptara??? :confused:
Zato sto tako kazu Radikali i dezurne patriJote????? :confused:

Kosovo je vec izgubljeno , davno.......ova zayebancija je samo gubljenje vremena.......
Najgore sto bi svet mogao da uradi Srbiji , je da kaze :" ma zezali smo se.....evo vam Kosovo, sa sve stanovnistvom......odosmo mi, a vi se sami dogovorite......"

Pa nije Srbija jedina zemlja , u istoriji covecanstva, ostala u nekom periodu i u odredjenim istorijskim okolnostima bez dela teritorije........to se desilo svim narodima sveta......i mnogo vecim od nas, pa i dalje zive, i ne nose kolektivno crninu :roll:

Pre nekoliko nedelja je UK pocela definitivno i potpuno povlacenje vojske iz S.Irske.....kao prvi ozbiljan korak ka osamostaljenju iste........I????

Nikom nista........Svima zajedno se smucilo da stotinu godina ratuju oko granice.....kao da je teritorija sve za sta treba ziveti, ili umreti......kao da je sesnaesti vek, a ne dvadeset i prvi.............
A UK je malo veca sila , i u malo je boljoj poziciji od Srbije.........
 
Derer:
Pogreshan ti naslov....trebalo je "LDP-ovci umorni od Kosova"...po njima je do sada odavno trebalo da bude nezavisno a nije,pa im krivo jer moraju i dalje da smaraju i sebe i druge sa ovakvom vrstom djubre-propagande.:lol:


upravo tako ovaj Dragoljub Zarkovic je bese novinar/urednik onog ustasko-sorosevog lista Vreme i on je placen da pise ovakve izdajnicke tekstove.

Niko nije umoran od Kosova, cak sta vise odmorni smo i jedva cekamo novi rat da im pokazemo sta znamo!
 
Jerry Ropero:
upravo tako ovaj Dragoljub Zarkovic je bese novinar/urednik onog ustasko-sorosevog lista Vreme i on je placen da pise ovakve izdajnicke tekstove.

Niko nije umoran od Kosova, cak sta vise odmorni smo i jedva cekamo novi rat da im pokazemo sta znamo!

Gde , bre, ti Dzeki, pricas stalno o ratu, a ni vojsku sluzio nisi..........to smo te davno provalili
Pa kada bi ti neko samar udario, ti bi se upiskio, i trcao kod mame, a vamo s*res li s*eres, o novim ratovima :D :D :D
 
inagadadavida:
[/B]

.........a sto ne mozes reci, da ti je pun Kosova, sa sve milion i po siptara??? :confused:
Zato sto tako kazu Radikali i dezurne patriJote????? :confused:


...


:confused: Ne mogu da kažem zato što ja pitanje Kosova ne doživljavam tako pojednostavljeno kao ti. Jel ti tako i u životu, kad naidješ na problem, kažeš, ma briga me, idem dalje, a problem ostaviš nerešen?

Znaš li koliko otvorenih problema ostaje na Kosovu? Prvo: šta sa ljudima - Srbima koji tamo žive?

Drugo, šta će biti sa našom imovinom na Kosovu?

Treće.... Četvrto... Ostaje sto nerešenih problema.

Sve je to za tebe, kako vidim, beznačajno pitanje. Sto puta sam čula komentar da ne bi trebalo da nas nekoliko miliona pati zbog stotinak hiljada Srba na Kosovu. A ja tvrdim da ćemo patiti i ovako i onako.

Meni je bilo žao što je toliki svet iz Knina propatio, žao mi je ovih nesrećnika na Kosovu, ali tebi očigledno nije, ti vodiš neku visoku politiku, koju ja, žao mi je, ali ne razumem.

Ja na Kosovu nemam m2 zemlje, nemam ništa i nikoga, ali svejedno, ne kažem, briga me, neka vide šta će.

Iskreno, ne verujem u snagu ove vlade da se izbori za Kosovo u najboljem interesu Srbije, ali to ne znači da verujem da deo teritorije treba nekome pokloniti.

Ako ništa drugo, makar se izboriti za neku pravednu podelu Kosova.
 
Jerry Ropero:
upravo tako ovaj Dragoljub Zarkovic je bese novinar/urednik onog ustasko-sorosevog lista Vreme i on je placen da pise ovakve izdajnicke tekstove.

Niko nije umoran od Kosova, cak sta vise odmorni smo i jedva cekamo novi rat da im pokazemo sta znamo!



Stvarno si zubobolja s tim tvojim idejama o ratovima. Lepo ti je neko rekao da se prijaviš negde - primera radi u Legiju stranaca, pa ratuj do mile volje.
 
Registra.:
:confused: Ne mogu da kažem zato što ja pitanje Kosova ne doživljavam tako pojednostavljeno kao ti. Jel ti tako i u životu, kad naidješ na problem, kažeš, ma briga me, idem dalje, a problem ostaviš nerešen?

Znaš li koliko otvorenih problema ostaje na Kosovu? Prvo: šta sa ljudima - Srbima koji tamo žive?

Drugo, šta će biti sa našom imovinom na Kosovu?

Treće.... Četvrto... Ostaje sto nerešenih problema.

Sve je to za tebe, kako vidim, beznačajno pitanje. Sto puta sam čula komentar da ne bi trebalo da nas nekoliko miliona pati zbog stotinak hiljada Srba na Kosovu. A ja tvrdim da ćemo patiti i ovako i onako.

Meni je bilo žao što je toliki svet iz Knina propatio, žao mi je ovih nesrećnika na Kosovu, ali tebi očigledno nije, ti vodiš neku visoku politiku, koju ja, žao mi je, ali ne razumem.

Ja na Kosovu nemam m2 zemlje, nemam ništa i nikoga, ali svejedno, ne kažem, briga me, neka vide šta će.

Iskreno, ne verujem u snagu ove vlade da se izbori za Kosovo u najboljem interesu Srbije, ali to ne znači da verujem da deo teritorije treba nekome pokloniti.

Ako ništa drugo, makar se izboriti za neku pravednu podelu Kosova.

Sve srpsko , sto je imalo gde da ode sa Kosova , je davno otislo........a prvi su odande zapalili, prodavsi imanja za pare kakve ne mozes da sanjas, upravo oni, kojima su danas puna usta Kosova, i Srba na Kosovu........

Ostala je samo najsiromasnija raja.......puka sirotinja, koja nije imala kod koga ni gde da ode u Srbiji........oni koji nisu bili snalazljivi, i nisu uspeli da unovce kucerke, po ceni vila na Dedinju.......

I sada oni pate, umiru, nemaju struje, vode, slobode, zivota, da bi vi ostali imali neki alibi da se preko njihove napacene grbace busate u patriotske grudi, i placete , navodno nad njihovom sudbinom........

Svaki od tih ljudi bi rado sutra promenio svoju robiju, za slobodu u Srbiji, i svoju njivu koju ne sme ni da obidje za kucu i posao u Srbiji.........da spase sebe, ili bar decu svoju......

Ali, ne sme i ne moze, jer ne daju mu patriote ...............treba im alibi,,,,,,,,,neko ko ce umesto njih da pati, a oni ce da mu daju "moralnu " podrsku..

Yebote, od tolikog licemerja, se stvarno coveku smuci......najveci deo vas, koji kukate nad vec prosutim mlekom, ne bi otisli ni na izlet na Kosovo, za milione.......ali vas to ne sprecava da drzite onaj jadni narod tamo , kao taoce.....da cuvaju Kosova za vas :twisted:
 
I po 100 put u textovima rudigudidudija dolazimo do poJente zashto je LDP fashistichka stranka-po njima je "demokratsko"reshenje da poshto su Shiptari divljaci,da se svi preostali Srbi isele sa Kosova jer eto..tako je kako je.
Znachi "loshi momci"su oni koji zele da pokushaju da spasu taj narod od proterivanja a "dobri" oni koji im unapred kazu da se pakuju jer je Kosovo izgubljeno.
Kakva genijalna logika.
 
inagadadavida:


Ne bih otišla na Kosovo, priznajem, zašto da idem tamo gde me ne žele?

Ja nisam licemer, ja sam samo iskrena i znam sigurno, imala sam u sopstvenoj kući izbeglice, da se ne zna gde bi im bilo gore: tamo gde su sada ili izbeglištvo u Srbiji. Veruj mi na reč.

Meni ni za šta ne treba alibi, ja se politikom bavim samo na ovom pdf, zato i kažem da bi trebalo izboriti makar kakvu - takvu podelu Kosova, da bi ti ljudi ostali u svojim kućama, a ne išli po Srbiji kao izbeglice, a znam kakva im je sudbina. Što se toga tiče, stvar nije ni najmanje jednostavna, kao što je ti vidiš.

Žalosno je to što nam je pregovaračka pozicija takva da nam ne ostavlja mnogo prostora za neki uspeh, ali bi trebalo pokušavati sve dok postoji i najmanja šansa.

A inače slažem se s tobom u onom delu gde kažeš da su silna srpska imanja prodata po Kosovu i da su ljudi uzeli milione maraka, upoznala sam neke, to je nepristojno koliko su bogati.

Tako da, da izvineš, 'bem li ga, šta raditi. Ja mislim da je podela jedino, kakvo-takvo rešenje za nas. Stvarno nam ne treba par miliona gradjana koji nas mrze iz dna duše, a to je trećina biračkog tela. To bi tek bila katastrofa.
 

Back
Top