Ko vam cuva decu?

Ja sam nekako pristalica one price... imam prijateljicu ili komsinicu, cija cerka tinejdzerka nije zadovoljna dzeparcem. Spojis lepo i korisno. Mada cisto sumnjam da bi bilo koja tinejdzerka pristala da cuva malo dete od 7 do 15, ni za koje pare.
 
Moj savet po ko zna koji put...
Bebi servis-tamo se devojke testiraju pre nego dobiju angazman.Vi na zahtev dobijete celu njenu biografiju a i preporuke ako zahtevate od porodica u kojima je radila.
Posalju vam tri devojke i onda birate.
Najpre naravno do tancina postavite zahtev kakva vam treba.
Preporuka prijatelja i poznanika jeste dobra varijanta ali ne znaci da ono sto je dogovaralo nima odgovara i vama.
Moja dobra drugarica je bila jako zadovoljna jednom devojkom,i kada je ta ista dosla kod moje kume na probni rad-tu je i zavrsila.Bila je surovi profesionalac,bez ikakvog ocitavanja emocija na licu,postovala u minut svoje radno vreme,osim dobro jutro i dovidjenja nije progovarala(osim sa detetom naravno!).
Ova prva je time bila odusevljenja a kuma je bila u fazonu:koji ce mi ovaj robot u kuci!?
Eto... :)
 
Pa ja opet mislim da mi je rano da dam dete u vrtic sa 11 meseci, a na posao moram da krenem najkasnije u 6 ujutro, a opet sta onim danima kada radim poslepodne?
Kako da kontaktiram bebi servis?
 
Sa 11 meseci je stvarno rano..mada znam decu koja su u jaslicama od 9og meseca..pa..
Ni jedan pedijatar to nece savetovati pre trece..kolektiv je ipak kolektiv..
Ja nisam ni za opciju baka servis,mislim da deci nije mesto sa bakama i dekama(jer kada bi oni mogli da ih cuvaju mogli bi i da ih radjaju!)Sva deca koja su prosla baka servis (iz moje okoline)tri puta su se teze adaptirala na kolektiv...
Slazem se da nekada ne postoji druga opcija :-?
Bebi servis je na Dorcolu,a podatke o njemu mozes naci na sajtu grada Beograda..
Postoji i privatni bebi servis(poznajem dve porodice koje imaju njihove devojke!)
BEBI SERVIS DECIJI OSMEH STUDENTSKA 43, na Novom Bgd.

A probaj i ovako:http://www.roditeljportal.com/oglasi.aspx?cat=4
 
a shto je do jaja ideal uklopiti se u kolektiv? masa i masa...
mislim ok ako ide ide... i sta se toliko pametno i korisno radi u vrticu? crtaju se neke gluposti i jedu kifle... mislim ne znam je l to apsolut da neko mora da boravi u vrticu i da je to preduslov da odraste u .... shta?
 
Ne bih se slozila da je vrtic ne koristan.Naprotiv.
U vrticu se uce razne stvari.Osim sto jedu kifle i crtaju,(a ne vidim nista lose i u tome,jer deca obicno ne vole skampe a za trigonometriju je rano ;))uce da se druze,da dele,da vole drugu decu,da pevaju recituju i razmisljaju.
U vrticu se takodje dobijaju i zauske i boginje a boga mi i eserihija coli :-? ali i to je deo odrastanja i zivota.
Hteo ne hteo kroz odrastanje i zivot uvek si deo nekog kolektiva(masa je drugo i po defeniciji i po znacenju uopste!)pa se istom treba i prilagodjavati.
Nisi sam i ne mozes sam...
Vrtic je dobra baza za sve ono sto ih dalje ceka -sa svim svojim manama.
U sta ce dete da izraste odredjuje vise faktora genetika na prvom mestu i kucno vaspitanje.A zatim i realna socijalizacija...Vrtici svakako jesu mesto gde se ona stice.
 
macka vracarka:
Ne bih se slozila da je vrtic ne koristan.Naprotiv.
U vrticu se uce razne stvari.Osim sto jedu kifle i crtaju,(a ne vidim nista lose i u tome,jer deca obicno ne vole skampe a za trigonometriju je rano ;))uce da se druze,da dele,da vole drugu decu,da pevaju recituju i razmisljaju.
U vrticu se takodje dobijaju i zauske i boginje a boga mi i eserihija coli :-? ali i to je deo odrastanja i zivota.
Hteo ne hteo kroz odrastanje i zivot uvek si deo nekog kolektiva(masa je drugo i po defeniciji i po znacenju uopste!)pa se istom treba i prilagodjavati.
Nisi sam i ne mozes sam...
Vrtic je dobra baza za sve ono sto ih dalje ceka -sa svim svojim manama.
U sta ce dete da izraste odredjuje vise faktora genetika na prvom mestu i kucno vaspitanje.A zatim i realna socijalizacija...Vrtici svakako jesu mesto gde se ona stice.
Svaka cast za konstataciju! Moja starija devojcica, koja ima 4,5 god, vec tri godine ide u vrtic, i bilo je gore pomenutih bolesti i neprijatnosti, ali se socijalizovala, naucila praviloa ponasanja u kolektivu, sto je odlicna priprema za skolu, i zaista mnogo napredovala u intelektualnom smislu. Decaci imaju 2 god, jedan od njih ima astmu koja nije sasvim stabilizovana, tako da mi pedijatri ne preporucuju vrtic, a posto su blizanci, necu ih razdvajati, pa ce ih cuvati zena dok se ne steknu zdravstveni uslovi za vrtic. Cim guzic ozdravi, odmah vrtic!
 
Pa do tada snalazenje.. :-?
Najbolje neka poverljiva osoba,mladja i moj savet bi jos bio da bude iz unutrasnjosti...Recju neko ko studira,nema back up od roditelja u ovom gradu i izdrzava se od "sitingovanja".Takvima je stalo da zadrze posao...
Takve su odgovornije,obicno patrijarhalnije vaspitane,(osim ako bas ne naletis na neku pustenu s lanca -dosla u metropolu pa izgubila kompas!)znaju prilicno i oko kuhinje i oko kuce.Imaju postovanja prema porodici u kojoj su.
Moja devojka je bila nesto slicno opisu stim sto su joj roditelji imucni,pa joj nije plata bila osnovni izvor prihoda,ali je bez obzira postovala svoje radno vreme i radila sto bi se reklo za sve pare...
Moj tadasnji muz je govorio u sali:"'ebes bebi siterku koja nosi cizme od 200 eura!"ali meni to ni najmanje nije smetalo posto je ono za sta je primljena besprekorno obavljala.

Inace,bila je vrlo zgodna devojka,atraktivan i mlada pa su me prijateljice sa cudjenjem gledale jesam li pri sebi da je drzim u kuci..a njihovi muzevi se stalno raspitivali kada ce joj kod nas isteci angazman pa da je prosledimo... :lol: :lol:
 
djumiiv:
He, he
Pa ta je bila idealna...mlada, bogata, lepa zgodna, pametna...a jos i zna da kuva!

Nije znala da kuva :-? ...ali ja to nisam od nje ni ocekivala.
Meni je bilo najvaznije da brine o detetu a za kucne poslove sam se snalazila nekako...
Kuvala je maloj supice i griz ili tako nesto petominutno :roll:,uvek iza sebe prala case i solje,vece komade redjala u masinu jer je vodila racuna o noktima :) koje isprljaju ali je umela da uskoci recimo pri pakovanju za more i ispegla gomilu vesa dok mala spava..
Ja sam to cenila...Dete uvek presvuceno,cisto,nikada musavo,upiskeno...Opominjala me je kada su pelene pri kraju,kada je krema na dnu ili tako nesto od nejnog materijala za rad.Mislim da veya iymedju malisana i devojaka koje"sitinguju" ostanu dugo jake ako se kockice sklope...
Moja drugarica je recimo svoju bebisiterku zvala da joj kumuje na vencanju i ona je i ako je tada imala i svoju porodicu i zivela u Londonu bez pogovora odusevljeno dosla rekavsi:"Pa kome cu ako tebi necu...menjala sam ti usrane pelene..."
 
To se zove sreca, kada nadjes nekoga takvog.
Mislim da je svet totalno poludeo i da je sve teze naci nekog normalnog, smirenog i odgovornog.
Ili ja mozda nisam normalna i pravi sam neverni toma?!
 
djumiiv:
To se zove sreca, kada nadjes nekoga takvog.
Mislim da je svet totalno poludeo i da je sve teze naci nekog normalnog, smirenog i odgovornog.
Ili ja mozda nisam normalna i pravi sam neverni toma?!

Pa moras da probas..ako si se odlucila za tu varijantu onda jasno postavi svoje kriterijume,zelim takvu i takvu...
Ja sam recimo insistirala da nadjemo devojku ne pusaca jer se u mojoj kuci i dan danas ne pusi...medjutim sve sve al to je nekako bio najtezi uslov...onda smo pravile kompromis...terasa i molim lepo...Jer ako moze moja majka moze i ona i svako drugi...
Pravilo je bilo da ti iz servisa posalju tri devojke i ti onda odlucis..imas one dane adaptacije,kada si i ti sa njima kod kuce pa ih onda ostavis na sat, dva,..tri...sve zavisi od deteta i naravno malo pravis prepad provere..to nije na odmet.
Mada po detetu ces jako brzo videti sve..moja je djipala oko vrata cim ustane jer je znala da u 10h dolazi Ada...i sva srecna joj se zalepi za noge...To je nabolji pokazatelj...
Ja ti zelim srecu i javi kako si se snasla... :)
 
macka vracarka:
Pa moras da probas..ako si se odlucila za tu varijantu onda jasno postavi svoje kriterijume,zelim takvu i takvu...
Ja sam recimo insistirala da nadjemo devojku ne pusaca jer se u mojoj kuci i dan danas ne pusi...medjutim sve sve al to je nekako bio najtezi uslov...onda smo pravile kompromis...terasa i molim lepo...Jer ako moze moja majka moze i ona i svako drugi...
Pravilo je bilo da ti iz servisa posalju tri devojke i ti onda odlucis..imas one dane adaptacije,kada si i ti sa njima kod kuce pa ih onda ostavis na sat, dva,..tri...sve zavisi od deteta i naravno malo pravis prepad provere..to nije na odmet.
Mada po detetu ces jako brzo videti sve..moja je djipala oko vrata cim ustane jer je znala da u 10h dolazi Ada...i sva srecna joj se zalepi za noge...To je nabolji pokazatelj...
Ja ti zelim srecu i javi kako si se snasla... :)


Hvala ti puno.
Trenutno razmisljam da mi je najbolje dati otkaz, ostati sa malim kod kuce i usput traziti posao u drzavnoj firmi. Tada bi radila samo prvu smenu i svakako bi bilo mnogo jednostavnije uskladiti sve obaveze.
Kuckamo se
 
Cao ljudi, e ovako..super vam je tema...bas mi se svidja!!!
Ja imam dete od 8 meseci, moja teorija pre porodjaja, pa i sad je ostla ista..NE ZELIM DA MI DETE CUVAJU BABE!!
Naravno, jos je ona mala da ide u jaslice, ali kad bih morala da je dam recimo sa godinu dana, dala bih je bez problema!!! Znaci vise sam za tu varijantu, nego da je cuvaju moja mama ili svekrva...Takve su okolnosti :( ,pa zivimo sa svekrvom i kad god joj spomenem da cu malu da dam u jaslice, njoj se digne kosa na glavi, jer je ona sama i sta ce sama da radi..Ali moje dete nije igracka i bolje da bude u drustvu svojih vrsnjaka...Mozda gresim, ali iskreno, ne bih volela ni moja mama da cuva moje dete!!! Takva sam...sta da radim!!
Ali ako ne moram da radim..dete bih dala sa 2 godine u jaslice, mislim da je to ok!
Pozdrav svima!!!
 

Back
Top