zastitnicki stav....

senoviti

Ističe se
Poruka
2.370
zanima me koliko cesto u svojoj vugli bajudze primenjuju onaj tkz.`zastitnicki stav` prema zeni ka kojoj im je usmerena paznja...i kakav mix osecanja iz takvog stava proizilazi: zelja za kontrolom,posedovanje,sazaljenje,...ljubav? izvolite .. :) :twisted:
 
senoviti:
zanima me koliko cesto u svojoj vugli bajudze primenjuju onaj tkz.`zastitnicki stav` prema zeni ka kojoj im je usmerena paznja...i kakav mix osecanja iz takvog stava proizilazi: zelja za kontrolom,posedovanje,sazaljenje,...ljubav? izvolite .. :) :twisted:
Kontrolisati je:Ne mogu!
Posedovati:Ne mogu! (ćud je ženska smiješna rabota,stotinu će promijeniti vjera da pronađe što joj srcu drago...)
Sažaljenje: Ako sam sa nekim iz saželjenja,onda bolje da nisam sa njom!
Ljubav: Da,jer bez hemije nema ništa od svega toga!
Zaštita: Da,gde god da se u gradu pojavi imaće full zaštitu sa moje strane i od strane mojih prijatelja,ako ja nisam tu!
Jesam li pogodio temu??? :roll:
 
Ja ne volim zashtitnichki stav... nekako me je uvek gushio... mogu sama da se chuvam, ako me shtiti, osecam se nekako nesposobno....
Kontrola, posedovanje, sazaljevanje: Bolje da mi se vishe nikada ne obrati jer su ovo stvari koje mrzim...
 
senoviti:
zanima me koliko cesto u svojoj vugli bajudze primenjuju onaj tkz.`zastitnicki stav` prema zeni ka kojoj im je usmerena paznja...i kakav mix osecanja iz takvog stava proizilazi: zelja za kontrolom,posedovanje,sazaljenje,...ljubav? izvolite .. :) :twisted:

koliko god da si sve to predstavio u losem svetlu, ja volim dozu toga. to ima i svoje pozitivne pokazatelje odnosa dveju osoba. svakako da i tu treba imati granice. ne zelim da se osetim zarobljenom, niti necijim vlasnistvom. ali jedna mala doza zastitnistva je svakako potrebna. i, nekako, moje konzervativno ja, oseca se pomalo vise zenom ukoliko je muskarac takav :oops:
 
Volim da se osecam zasticenom i sigurnom u svakom pogledu kraj muskarca..samim tim i opsuteno..Ima muskaraca koji su jednostavno takvi.Iz njih to zraci njihovim ponasanjem i odlukama.To su samosvesni i sigurni u sebe muskarci.Ostali se foliraju.
 
mislim da je dobra tema i da ima mnoooogo da se kaze. da ima razlicitih doziranja te "zastite" i da to lako moze da se pretvori u nesto drugo.
kad mislim na zastitu, mislim na jedan pozitivan i ljudski odnos dvoje ljudi. na jednu osnovnu ljudsku toplinu i brigu jedno za drugo. ja, kao zensko, tesko da mogu da budem zastitnik, ali mogu da, ako mu je lose, ponudim topli caj i da ga pokrijem kad bude zaspao. istovremeno,mislim d aje muska zastita nesto mnogo slozenije i da se to oseca iz mnogih malih gestova kao i u krupnim situacijama. to jeste pre svega odnos: stalo mi je, a pored toga i to da se osecam ususkanom, nekako bezbednom sa njim. zastitnistvo je pre svega imati toplu i razumevanja punu osobu pored sebe. umem ja da menjam gumu. umem i jos mnogo drugih stvari. ne sluzi muskarac niti njegova zastita u te svrhe. dovoljno je da znam da misli na mene, da mu je stalo da sam dobro. to je, nekako, bazicno, neka osnovna ljudska briga.
 
senoviti:
zanima me koliko cesto u svojoj vugli bajudze primenjuju onaj tkz.`zastitnicki stav` prema zeni ka kojoj im je usmerena paznja...i kakav mix osecanja iz takvog stava proizilazi: zelja za kontrolom,posedovanje,sazaljenje,...ljubav? izvolite .. :) :twisted:
Koliko god se pravila i ubedjivala sebe da to mrzim i da mi ne treba, znam da bi mi ipak to prijalo i da bih volela da uz mene bude neko "jaci", da ima malo kontrole nada mnom, bude odlucniji, i da bude uvek korak ispred mene na bilo koji nacin.
Mada, to nikad ne bih priznala nekom sa kim sam. :D
 
Posedovati:Ne mogu! (ćud je ženska smiješna rabota,stotinu će promijeniti vjera da pronađe što joj srcu drago...)
znas sta slavisa taj gorski vijenac ti nije doneo nikakvo dobro
ti si sovinista
ajd sad.
ja sam ta koja ima zastitnicki stav
i zene stite cak vise, na vise nivoa, sa vise paznje
nama je prirodno da stitimo jer smo po difoltu majke
njima je prirodno da budu nadrkani
nije isti poriv
 
imam taj stav... zastitnicki... ali, ne u smislu kontrole... pokusavam vise da joj ulijem sigurnost... da zna da moze da racuna na mene u bilo kom trenutku, sta god to bilo... bilo je teskih trenutaka kad sam joj pokazao da sam tu za nju... i lepih, naravno... i mislim da nas je to samo jos vise zblizilo... i mislim da vrlo dobro zna da, ako se nesto lose desi, da ce se to najvise i prvo pasti na moja pleca... pa tek, onda, ublazeno, doci do nje... ne umem bas dobro da objasnim... samo volim da se oseca kao dama... i da uziva sto je vise moguce... u svakom pogledu... a ja sam tu da joj priustim najbolje sto mogu... u stvari, mi smo tu da nama priustimo najbolje sto mozemo... ne znam... sad vidim da sam trebao da procitam vise knjiga...
 
rile_laki_oblak:
imam taj stav... zastitnicki... ali, ne u smislu kontrole... pokusavam vise da joj ulijem sigurnost... da zna da moze da racuna na mene u bilo kom trenutku, sta god to bilo... bilo je teskih trenutaka kad sam joj pokazao da sam tu za nju... i lepih, naravno... i mislim da nas je to samo jos vise zblizilo... i mislim da vrlo dobro zna da, ako se nesto lose desi, da ce se to najvise i prvo pasti na moja pleca... pa tek, onda, ublazeno, doci do nje... ne umem bas dobro da objasnim... samo volim da se oseca kao dama... i da uziva sto je vise moguce... u svakom pogledu... a ja sam tu da joj priustim najbolje sto mogu... u stvari, mi smo tu da nama priustimo najbolje sto mozemo... ne znam... sad vidim da sam trebao da procitam vise knjiga...
Jao, Rile... :)
 

Back
Top