Laptop koji...

Santa Catalina

Početnik
Poruka
2
Prvi put kupujem laptop i potpuno sam u zbunu kako da izaberem, naravno znam otprilike sta hocu, cena do 600e(pozeljno 500e), tezina manja(valjalo bi do 2kg), dvd rezac, naravno da je ok pregled fotki, filmica, internet konekcija...ali ne znam u specifikacijama na sta da obratim paznju, recimo da li je 12inchni ekran premalen da li obavezno veci ekran, manji ekran obicno znaci i manju kilazu...onda kakvi su silni izrazi koji idu u obavestenju o laptopu, vecina tu stvari mi je totalno nepoznata tako ko da citam kineski, kako da odredim da li je ok baterija , mislim sta je bitno da obratim paznju pri kupovini te ni malo jeftine spravice a da mi na kraju bude funkcionalna.
Help sto pre :?:
ps. sto se tice obavestenja uz laptop-sta je sta otprilike.... :roll:
 
da zaboravih da zakacim ono pod ps.
*Cipset: Intel 915GM + ICH6-M
*Procesor: Intel Pentium M 725 (1.6GHz, FSB 400MHz, 2MB L2)
*Displej: 12.1" TFT WXGA Glare (1280 x 800)
*Audio: AC'97 2.2, SoundBlaster kompatibilan, integrisani stereo zvucnici
*Mreza: modem 56k, 10/100Mbps Ethernet LAN, 802.11b/g WLAN
*Integrisan 4-u-1 citac kartica (MMC/SD/MS/MS Pro)
*Dimenzije: 303 x 225 x 26-28 mm
*Tezina: 1.8 kg
*Racunar se isporucuje BEZ operativnog sistema
Tehnicke karakteristike
*Dijagonala ekrana 12,1 inch TFT WXGA Glare
*Rezolucija 1280x800
Integrisane ili prate?e komponente
*Procesor Intel Pentium M 725
*Brzina rada 1,6 GHz
*Takt 400 MHz
*Cache 2 2048 KB
*Graficka kartica Graficki kontroler integrisan u Intel 915GM ?ipsetu
*GPU Intel
*Mrezna kartica 10/100 Mbps Ethernet LAN
*Wireless Da 54 Mbps - 802.11 b/g WLAN
*Transfer rate 100 Mbps
*Card Reader: 4-in-1 Card Reader (MMC/SD/MS/MS Pro)
*DVD RW Dual Layer
*Hard disk kapacitet 80 GB
*Tip memorije DDR
*Kapacitet 512 MB
*Brzina rada 400 MHz
Raspolozivi konektori
*Analogni VGA 1 (D-Sub 15-pin)
*LAN (RJ 45) 1
*Modem (RJ 11) 1 Integrisan 56k modem
*USB 2.0 3
*Audio out 1 (line out / headphones)
*Mic in 1 (line in)
*Fire Wire (IEEE 1394) 1
*PC Card Slot Tip 2 1 (PCMCIA 2.1)

sta je sta otprilike ..
 
Ja se bas ne razumem ali dodajem komentar na ``Imas u casopisu Vidi od Jula uporedni test laptopova pa se tu mozes informisati.``
Znaci casopis je Vidi od Jula ili...
..mislim da si bas pomogao...
 
Pa vidi, Tutsy, ja sam video pitanje, procesljao Google, cak nasao na kiosku casopis Vidi br 136, i napisao odgovor. Ko sam ja da mu kazem da je Dell los a Amilo fenomenalan ili da nikako ne kupuje Toshibu jer se mnogo greje...momak ce sam naci odgovor. Uostalom kad si birao graficku da li si dooooobro promislio ili ti je tetka rekla da njenog zeta komsija pa njegov kum kupio odlicnu 9200 SE, igra sve igrice, cak i Solitaire?
 
Tutsy je samo hteo da nagovesti da nisi napisao naziv casopisa. Btw kada se kupuju stvari nekima je lakse da pitaju zive ljude sa iskustvom koji mogu nesto da mu preporuce nego da pretrazuju net u potrazi za testovima.
 
Klothius:
Tutsy je samo hteo da nagovesti da nisi napisao naziv casopisa. Btw kada se kupuju stvari nekima je lakse da pitaju zive ljude sa iskustvom koji mogu nesto da mu preporuce nego da pretrazuju net u potrazi za testovima.

Браво, не схватам зашто ови форуми служе ако не да помогну...а нешто ми се чини да никад нисам добила коректну информацију.
Ето на пример Ст. Каталина је рекла да нема појма, први пут се среће са том машиницом, па ок ил знаш да јој помогнеш или не, али откуд она под један да зна о ком часопису је реч кад он није наведен, можда се предпоставља да сви на овим форумима знамо све, е па да знам не бих била овде...
Разочаравајућа је понекад атмосфера, кад би се још знало ко је ко, пале би и које батине. Просто да се уплашишшшшшшшшшшш....
:x :cry: :roll:
 
Tema je jako obimna da bi sad neko u par redova objasnio sve. Gomila stvari sa onog spiska je relativno nebitna ili je ista kod svih laptopova. Inace, mali laptopovi su generalno skuplji od vecih (sa slicnim komponentama) pa je tesko naci dobar mali laptop za skromne pare. Kod kupivine su bitne tri stvari: Ekran, baterija i tastatura. Ako ne znate da razlikujete procesore onda vam verovatno njihova brzina i nije preterano bitna, narocito sa novim modelima. Na ovom sajtu http://www.laptoptestovi.com mozete naci nekoliko testova pa pogledajte na sta su oni obracali paznju prilikom testiranja. Tako cete najlakse steci sliku sta bi vi trebali da gledate.
Jos par stvari. Kod baterije se gleda broj celija i tako se okvirno moze odrediti koji model ima duzu autonomiju. Nikako ne treba uzimati model sa manje od 1 GB memorije, narocito ako planirate koristiti Vistu.
 
Nudim odgovore na pitanja, a to sto ti od celog odgovora izvlacis samo jedan detalj je druga stvar. Ne vidim da je iko spominjanje VIDI-ja shvatio kao reklamu. Uostalom, ako je zabranjeno stavljanje linkova slobodno izbrisite, nije problem.
 
Hmmm, a sta sam ja to lose rekao? Ako cu dobiti ban zbog iskrenog odgovora u kome nema ni mrznje ni prozivke ni vredjanja vec korisne informacije, onda i nisam za ovo cenjeno drustvo jer su moji pogledi na svet i kriterijumi drugaciji. U svakom slucaju hvala na upozorenju ;)
 
ok.. znamia me ovako...
naso sam neki.. al malo mi je skup...73000
nx6325 HPeov...

al cek sad.
imam 1 hpeov od 54000... samo me **** to sto ima nesto iIntel Media Graphics Accelerator 950..
trazio sam na netu.. i kaze da je to veliko njesra... sta vi kazete...

moze li da pokrene prince of persia ili gtasan andreas....

imaju po 1gb rama ...
 
GMA 950 je integrisana grafika, i to jos Intelova. Gora kombinacija za igrace tesko da postoji. Ako i pokrenes te igre, tesko da ces uzivati u igranju. Generalno, na nasem trzistu najjeftinije notebookove za igrace ima MSI. Ako dodas malo vise mozes kupiti neki Acer, a ako dodas jos onda upadaju Asus i Toshiba u izbor.
 
Nije da sam ja bas neki okoreli igrac koji redovno updateuje hardver zarad igrica... ali volim ponekad da pustim koju... znaci taj HP otpada...

e.. ajde pomozi jos oko ovog....

asus A6J... kosta 66000

sa ovim komponentama


* Čipset: Mobile Intel 945 PM Express
* Procesor: Intel Core Duo T2250 (1.73GHz, 2MB L2, 533MHz FSB)
* Ekran: 15.4" WXGA (1280 x 800)
* Grafika: nVidia 7300 Go / 128MB Video RAM / TurboCache tehnologija
* 4-u-1 čitač kartica (SD/MMC/MS/MS Pro)
* Mreža: 56K modem, Gigabit LAN, 802.11b/g WLAN
* Audio: Intel High Definition audio, SoundBlaster Pro kompatibilan, integrisani stereo zvučnici (1.5W)
* Dimenzije: 354 x 284 x 35.2 mm
* Težina: oko 2.8 kg
* Kensington brava
mogu li da igram igrice srednjeg kavaliteta (tipa gta SA ili prince of persia seriju), i da li moze da podrzi vistu
 
SPONLINE:
GMA 950 je integrisana grafika, i to jos Intelova. Gora kombinacija za igrace tesko da postoji. Ako i pokrenes te igre, tesko da ces uzivati u igranju. Generalno, na nasem trzistu najjeftinije notebookove za igrace ima MSI. Ako dodas malo vise mozes kupiti neki Acer, a ako dodas jos onda upadaju Asus i Toshiba u izbor.

[OFF TOPIC]Ali Intel GMA X3000 nije ni toliko losha kartica kad se uzme da je integrisana i kolika joj je cena....[/OFF TOPIC]
 

Back
Top