VELIKI skandal na 13. Sarajevo film festivalu

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
VELIKI skandal na 13. Sarajevo film festivalu. Na jarbolima ispred Narodnog pozorišta u Sarajevu, gde su okačene zastave svih zemalja učesnica ove manifestacije, do juče nije bilo srpske zastave. Da ceo slučaj dobije epitet šokantnog jeste činjenica da se od prvog dana (17. avgusta) među zemljama učesnicama zavijorila "zastava Kosova".
Zbog ovog incidenta ambasada Srbije u Sarajevu protestovala je kod organizatora. Zato je brže-bolje u sredu oko podneva postavljena naša zastava, a srpske diplomate su zahtevale i skidanje zastave koju koriste Albanci u Pokrajini Kosovo i Metohija. Kako "Novosti" nezvanično saznaju, ukoliko organizatori ne sklone ovaj barjak, biće upućena protestna nota Ministarstvu spoljnih poslova BiH.
Možda bi činjenica da je zaboravljeno da se srpska zastava okači mogla da se okarakteriše kao nenamerna greška, ali postavljanje "kosovske zastave" nikako nije slučajnost. Pogotovo što je reč o zastavi koju su Albanci koristili do 1980. godine i koja se od zvanične zastave Albanije (crni orao na crvenoj podlozi) razlikuje tako što u levom gornjem uglu ima zlatnom bojom nacrtanu zvezdu petokraku.
Treba dodati da je i zvanični program u najmanju ruku provokativno napisan. U zvaničnim dokumentima se navodi da na festivalu učestvuje 15 zemalja, od kojih se kao jedna navodi UNMI Kosovo. Ako je i ovo slučajno - previše je.
U zavisnosti od toga kako će organizatori reagovati na proteste srpske ambasade zavisi da li će festival posetiti srpski ministar kulture Voja Brajović. Njegov dolazak je zakazan za večeras, jer je dan kasnije predviđeno da se u takmičarskom programu prikaže film "Hadersfild" Ivana Živkovića, kao i gala projekcija "Sutra ujutro" Olega Novkovića. Ukoliko se problem ne reši i ne ukloni "kosovska zastava", Brajović neće putovati u Sarajevo.
Iako je cela ova priča ostavila gorak ukus, utisak je popravila sarajevska publika, koja je gala projekciju našeg filma "Klopka" Srdana Golubovića pozdravila gromoglasnim ovacijama. Osim toga, naš reditelj će zajedno s pomenutim Ivanom Živkovićem održati predavanje mladim sineastama o svojim iskustvima prilikom pravljenja filmova. Na kraju, treba napomenuti da je Srbija na ovom festivalu predstavljena sa 11 ostvarenja i da je, zahvaljujući solidnom nastupu Filmskog centra Srbije, veoma dobro predstavljena na SFF.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=12&status=jedna&vest=107648&datum=2007-08-22
 
Jadno brate do bola....ja zivim u sa i ne pada mi napamet da idem na taj "festivaaal", ne zbog nacionalizma vec sto je izvikan, ocajan, "glamurozan" a filmovi 3 klase....ono, "gostuje jedan od najpoznatijih glumaca evrope.....(e sad pomisli Swartzeneger)........Emir HAdziHafI.....ic!" (ne znam mu prezime) 8-) 8) A IMA DVA SMAJLIJA SA CVIKAMA :-?
 
vlado_s:
Jadno brate do bola....ja zivim u sa i ne pada mi napamet da idem na taj "festivaaal", ne zbog nacionalizma vec sto je izvikan, ocajan, "glamurozan" a filmovi 3 klase....ono, "gostuje jedan od najpoznatijih glumaca evrope.....(e sad pomisli Swartzeneger)........Emir HAdziHafI.....ic!" (ne znam mu prezime) 8-) 8) A IMA DVA SMAJLIJA SA CVIKAMA :-?
Ooooooooooo!!!!

vidi ti naseg Vlade,

vidi guje u nasim njedrima.

pa mu cek nezna ni prezime.

cudno,i cudo!!!

sta ces Vlado,to je Bosna.

nije ni Zagreb ruzan,dobro je za promijeniti sredinu.
 
ca-mu47:
Ooooooooooo!!!!

vidi ti naseg Vlade,

vidi guje u nasim njedrima.

pa mu cek nezna ni prezime.

cudno,i cudo!!!

sta ces Vlado,to je Bosna.

nije ni Zagreb ruzan,dobro je za promijeniti sredinu.

Ja ne idem iz BiH. Nisam hrvat. Ne idem nigdje jer sam ovdje rodjen. Bil bilo ispravno da ti kazem "idi u Iran"?? Nebi....a preziva se Hadzihafizbegovic, provjerio sam. A jel istina to za filmove??? JESU OCAJ! Laku noc.....
 
instaliracemo mi njima par haubica i ovu zastavu na trebevicu opet i zapevati onu staru dobru od lepog mice

"kad udare s trebevica vuci , ko su srbi upamtice turci"

zastava_s_verom.jpg
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4795891&postcount=1

Није ми уопште јасно зашто се наши и појављују на једном трећеразредном фестивалу?!

Србија је на Балкану филмска велесила и тако треба и да се понаша, значи да одлази на

фестивале од прворазредног значаја, а то су Кански, Венецијански, Берлински,... и наравно

уколико нам неки филм буде номинован за Оскара, треба ићи у Холивуд.

А овај скандал са заставом нећу ни да коментаришем, након тога требали су да повуку наше

филмове са фестивала и да се од наших тамо нико не појави!
 
Ovo je stvarno skandal, mada i nije neko veliko iznenađenje s obzirom kakva tamo vlada klima u odnosu prema Srbima i Srbiji uopšte...i to generalno...ja vam ovde pišem i pričam, a niko mi ne veruje...pa vidite sad. :roll: :?

Slažem se sa Strelom, da bi u ovakvoj situaciji trebalo povui naše filmove i...pa doviđenja...nema više, a uzvratiti sa takođe. Ako neko tamo i napravi nešto, nema prikazivanja ovde i gotovo.
Nema svađe...nema ružnih reči ni zlih misli. Svako sebi. Eto, ja rekoh. :lol: :lol: :lol:

p.s. South...pa koome, 'de si ti, aaaa? :shock: I kome to ti stavljaš te neke krpare ovuda, aaaa? :roll: :?
:mrgreen:
 
SANDRINAbg:
Ovo je stvarno skandal, mada i nije neko veliko iznenađenje s obzirom kakva tamo vlada klima u odnosu prema Srbima i Srbiji uopšte...i to generalno...ja vam ovde pišem i pričam, a niko mi ne veruje...pa vidite sad. :roll: :?

Slažem se sa Strelom, da bi u ovakvoj situaciji trebalo povui naše filmove i...pa doviđenja...nema više, a uzvratiti sa takođe. Ako neko tamo i napravi nešto, nema prikazivanja ovde i gotovo.
Nema svađe...nema ružnih reči ni zlih misli. Svako sebi. Eto, ja rekoh. :lol: :lol: :lol:

p.s. South...pa koome, 'de si ti, aaaa? :shock: I kome to ti stavljaš te neke krpare ovuda, aaaa? :roll: :?
:mrgreen:
jedino Bosnjaci prave filove za Oskara,a drugi jedva cekaju da ih pogledaju.kakva je euforija bila u beogradu kad je prikazivan nas oskarovac.
 

Back
Top