Sistem vrednosti

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?

Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?

Ps. nadam se da ce odgovori biti u nekim realnim granicama...
 
Harizma. :-P
Volim zanimljive ljude, nebitno je sta su i ko su, malo "pomerene" u odnosu na stvarnost.
Sa pregrst mana, al' moraju da budu dobrichine, ma koliko izgledalo da nisu. :lol:
 
Butterflies And Hurricane:
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?
Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe?
postenje i inteligenciju.
one koji napreduju.
sa beskicmenjacima, pokvarenim ljudima, glupim ljudima.
prvi utisak - ono sto je najizrazenije kod nekoga... od nosa do harizme.
 
Šta reći,možda tema nije za ovde ali je ok.Pa ovako,ja cenim ono što se uglavnom teško nalazi a to je iskrenost koja će za koju godinu da izumre u Srbiji,a samim tim i cenim ljude koji se dokažu po tom pitanju jer je to preduslov da mi bude prijatelj,drug ili šta već.Imam dosta da kažem poznanika ali vrlo malo pravih prijatelja baš iz tog razloga.Skoro mi je trebala neka usluga pošto nisam bio ovde pa sam na prste mogao da odaberem ko bi to mogao da uradi a da sve bude ok.
Baš iz tog razloga ne mogu da se družim ni da sedim sa nekim ko će da me folira ,loži,prži itd.Imam dovoljno godina bar da to mogu da odaberem.Jeste da se neki put smorim i sa ovim ortacima al su bar pošteni i iskreni a to mnogo danas vredi bar meni.
Poz.
 
Prvi utisak
----------------
Stav, ponasanje. Ne volim nadmene i arogantne ljude.
Realno gledanje na zivot, ne volim naivnost (mozda zbog toga sto sam ja bio takav ranije, a i dalje sam prikriveni idealista, iako me je zivot naucio drugacije).

Osobine koje cenim
-------------------------------
Pa recimo da najvise cenim direktnost, da znam na cemu sam, da ne moram da tumacim sta mi neko govori. Ne mogu da podnesem zavist i ne mogu da podnesem podmuklost.

Ne bih se druzio sa
------------------------------
Hmm, pa recimo sa onom voditeljkom sa Pinka sto vodi Bravo Show :) Ona predstavlja sve sto ne odobravam.
Ne bih se druzio sa lazljivcima, ljudima koji vape za paznjom i koji od svega prave "Holivudsku Dramu", koji misle da se Sunce vrti oko njih itd.
 
Butterflies And Hurricane:
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?

Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?

Ps. nadam se da ce odgovcori biti u nekim realnim granicama...
Volim ovakva konkretna pitanja.... A ne da se mislim "šta je pesnik hteo da kaže"...
Dakle...mogla bih ja ovde da nabrajam do sutra šta volim a šta ne....kakve su osobe super...a kakve "fuj"....ali najpre moram poći od sebe.....Ko sam ja da drugima tražim mane...Moj odraz u ogledalu nije savršen...moj jezik je previše oštar...imam prgavu narav....i tvrdoglava sam ko magarence.....Ali kad god sam tužna, povređena...kada mi treba neko da me drži za ruku i ćuti...ili da mi da neki koristan savet (koji možda i neću poslušati)...tu je moj brat i moji prijatelji.... Oni koji vole mene onakvu kakva sam...sa svim vrlinama i manama....kao što ija volim njih na isti način. I zato se i ja radujem svadbi svoje drugarice...iako mislim da joj je verenik bilmez i da zaslužuje bolje....slušam po stoti put žalopojke najboljeg druga kako su sve žene ovakve ili onakve....plačem, radujem se...očajavam sa svima njima....i ma koliko me ponekad iznervirali ili čak i povredili.....oni su moji prijatelji....i nešto najbolje i najdragocenije što posedujem....
 
Ne volim napadne ljude koji me stalno zivkaju i kroje dredjuju mi vreme i zakazuju mi stalno vreme za vidjanje s njima. To odbijem odmah , koliko god kvalitetni bili.
Volim ljude koji su inteligentni , iskreni i posteni. I devojke koje ne spletkare. To nije lako naci naravno zato i imam dosta poznanika ali dosta uzak krug ljudi koji su mi prijatelji.
Takodje prvi utisak mi ne znaci nesto , volim da je osoba zabavna.
 
montekristo:
Prvi utisak
----------------
Stav, ponasanje. Ne volim nadmene i arogantne ljude.
Realno gledanje na zivot, ne volim naivnost (mozda zbog toga sto sam ja bio takav ranije, a i dalje sam prikriveni idealista, iako me je zivot naucio drugacije).

Osobine koje cenim
-------------------------------
Pa recimo da najvise cenim direktnost, da znam na cemu sam, da ne moram da tumacim sta mi neko govori. Ne mogu da podnesem zavist i ne mogu da podnesem podmuklost.

Ne bih se druzio sa
------------------------------
Hmm, pa recimo sa onom voditeljkom sa Pinka sto vodi Bravo Show :) Ona predstavlja sve sto ne odobravam.
Ne bih se druzio sa lazljivcima, ljudima koji vape za paznjom i koji od svega prave "Holivudsku Dramu", koji misle da se Sunce vrti oko njih itd.




Lepo rečeno,samo još kad bi mogli da ih zaobiđemo bilo bi extra!!!!
Poz.
 
Butterflies And Hurricane:
Al smo kratki i nejasni...Pa shta trece?
Butterflies And Hurricane:
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?
Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?
iskrenost
verujuće...pravednike
sa narkomanima...bilo bi previse heavy
duša
 
Butterflies And Hurricane:
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?

Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?

Ps. nadam se da ce odgovori biti u nekim realnim granicama...

ok. trazili ste. :)

Kada nekoga upoznam prvo sto uocim jeste nacin rukovanja. One koji mi ruku ne stegnu, vec ovlas dodirnu, odmah definisem kao totalne smarace. One koji mi slome saku definisem kao navalentne smarace. :) To vazi za oba pola.
Zatim gledam lice, oci. Tu mogu procitati mnoge stvari. Zatim stav, mislim na sve zajedno i polozaj tela, pokrete i utisak koji zeli osoba da ostavi. Slusam sta govori i kojim tonom, koliko slusa druge sta govore i koga slusa, a koga ne slusa. To sve, ako je dovoljno dugacko to upoznavanje, a ako je nesto na par minuta onda ono sto mogu da vidim od svega toga i tada ne donosim nikakav sud, posto nemam dovoljno elemenata. Kada imam vise minuta sanse, onda odlucim i uvek sam u pravu.
Ne volim egocentricne, navalentne ljude. Ne volim isfolirane "face". Ne volim tip ljudi koje zovem buntovnici bez razloga. To su oni koji bi po svaku cenu da budu drugaciji i nema veze sta rade i govore. To mi cak ni u pubertetu nije bilo zanimljivo. Ne volim ljude koji nemaju stila i ukusa, a guraju se svuda i brane se time da je bas kul iznositi svoje misljenje, jer zaboga oni su iskreni. Pih! (ovo se ne odnosi na forum, posto se tu ocekuje da ljudi daju svoja misljenja, vec na svakodnevne situacije, naravno).
Volim ljude koji znaju sta hoce i ne brinu previse sta ce ko da kaze zbog toga. Opet, treba znati meru, jer je neukusno iskakati nekakvim prostaklucima. Sve ima svoje mesto i vreme.
Tako nekako.
 
Ajde da se i ja izjasnim...

Koje karakterne crte kod ljudi cenite?

Odgovornost, ambicija, poshtenje, iskrenost, pamet...

Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?

Ljude koji znaju shta zele od zivota, i daju svoj maksimum da svoj cilj ostvare.

Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?


Narkomani, alkoholichari, lazovi, lopovi...

Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?

Harizma, stav, mimika tela...
 
Danas sam bash neshto razmishljala o tome koliko smo dosledni sopstvenom sistemu vrednosti, i koliko je on uopshte izgradjen.
Odushevili su me odgovori na temi...I javila su mi se nova pitanja...

Koje mane tolerishte kod svojih prijatelja ili partnera, a koje nikako ne mozete i zashto?
 
Butterflies And Hurricane:
Koje karakterne crte kod ljudi cenite?
Odgovornost za sopstvene postupke. Odlučnost. Objektivnost. Mirnoću. Veru.
Kakve ljude smatrate kvalitetnim i zashto?
One koji upravljaju sobom kroz sopstvenu volju. One koji veruju u svoj sistem vrednosti i čine ono u šta veruju. Koji ne čine kompromise pred preprekama.

Prvo i drugo pitanje su u nekakvoj korelaciji.
Ne znam da li je uopšte potrebno neko obrazloženje.

Sa kakvim ljudima nikad ne biste dozvolili sebi da se druzite i opet zashto?
Prvenstveno sa zlonamernim i zavidnim osobama. Ne tražim od ljudi da budu iskreni, niti da budu otvoreni, to mi je nevažno. Uostalom, ni ja nisam takav. Ali tražim da budu dobronamerni.
Potom sa onima koji misle da su najpametniji i da su uvek u pravu.
Dalje, ne bih mogao da imam ma kakve odnose sa ljudima sklonim osuđivanju.
Ne volim one kojima je bitan društveni status. Ako ga čovek stekne, neka ga ne kupujem poštenjem, prijateljstvom i odanošću.
Ne volim nametljive ljude.
A najviše bežim od posesivnih osoba.

Shta kod vas prednjachi prilikom prvog utiska kod neke osobe? Izgled, pricha, harizma, ili neshto trece?
Ljudi se pokazuju na različite načine, ili bolje reći, različitim sredstvima. Ja sam, čini mi se, imun na harizmu i lepu priču (mada me možeš obmanuti). Na lep izgled nisam imun, ali mi on ne govori mnogo o karakteru osobe. Ja utisak stičem više na osnovu nekog držanja - bilo da osoba priča, stoji, radi nešto u tom trenutku.
 
ja onima koje volim svasta tolerisem. cak i kada osetim izdaju na neki nacin. koga ne volim, vec mi je ok ne tolerisem sklonost laganju, nemar prema drugima. ne podnosim ljude koji nemaju svoj stav, vec stalno dok govore zamisljam osobu ciji stav su pokupili. dve drugarice sam, tako reci, otkacila zbog toga. nismo se posvadjale, vidjamo se, ali ne tako intenzivno. jednom, dvaput godisnje. mana je i nedostatak humora. ne volim kada moram da objasnjavam sale i govorim, salila sam se, posto ta osoba sve shvata ozbiljno. to me jako smara i ako nekoga ne volim onda ga otkacim ili ohladim odnos, a ako volim, onda se nerviram u sebi, ali... sta cu. kad mi se neko podvuce pod kozu, gotovo je sa stavovima. sve se prasta.
 
Butterflies And Hurricane:
Koje mane tolerishte kod svojih prijatelja ili partnera, a koje nikako ne mozete i zashto?
hm. mane prijatelja spadaju u grupu mana koje tolerisem... recimo tolerisem neiskrenost, ali nepostenje nikada.
verovatno ne bismo bili prijatelji da se ne slazemo po zbirkama nasih mana.
 
Butterflies And Hurricane:
Koje mane tolerishte kod svojih prijatelja ili partnera, a koje nikako ne mozete i zashto?

Pa ja baš i nisam tolerantna osoba...
Recimo da mogu da istolerišem neodgovornost u nekim stvarima...

...uh, krenuo sam da pišem šta sve ne tolerišem, i onda sam shvatio dobar deo takvih stvari i ja radim. Znao sam da sam loša osoba, ali ova pitanja baš umeju da osveste čoveka. Možda je bolje da ćutim.
 

Back
Top