Extremne temperature,hipo i hiper termija
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Extremne temperature,hipo i hiper termija

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Extremne temperature,hipo i hiper termija

Kažu da visoke temperature nemaju svoje ograničenje i da one mogu da budu neograničeno visoke,dok one niske imaju svoje ograničenje,ne znam sad koliko kelvina,ali nije ni bitno.Zbog čega je to tako,i dali je neko pokušao da probije tu granicu? A drugo pitanje,čuo sam da su se neki ljudi kao na primer Volt Dizni koji je znao da ima rak koji je neizlečiv zamrznuo,da bi ga odmrzli kada za rak bude pronađen lek.Da li je moguće da on na primer posle 20 godina ako se pronađe lek za rak bude opet među živima kada ga odmrznu?

Primećen član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Extremne temperature,hipo i hiper termija

ko bi ga znao.. ja sam bar gledala filmove u kojima je moguce zamrznuti ljude i onda ih, posle odredjenog vremena, odmrznuti i oni nastave da zive.. ma sve je moguce, i to je verovatno..

Ističe se proximo (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

ko bi ga znao.. ja sam bar gledala filmove u kojima je moguce zamrznuti ljude i onda ih, posle odredjenog vremena, odmrznuti i oni nastave da zive.. ma sve je moguce, i to je verovatno..
    Sa Stalonetom i Rodmanom??? Ili sa Tomislavom Kruzom?

Aktivan član dollar MC (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Pa sad.. kada bi doslo do trenutnog zamrzavanja svih celija u organizmu.. i trenutnog odmrzavanja..

Zainteresovan član Perverzomir (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Minimalna moguca temperatura je 0 kelvina ( 273,15 stepeni C ) . Zasto je ona minimalna mozes nauciti na fakultetima vezanim za fiziku i hemiju iz ( hemijske ) termodinamike . Da bi se objasnilo zasto je to minimalna temperatura potrebno je malo bolje poznavanje materije ( zakljucuje se iz 3. zakona termodinamike ( Nernstovih postulata )) .

Zainteresovan član Perverzomir (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

A , mislio si na telesnu temperaturu ! Nisam procitao ostatak pitanja , pa sam ispao glup .

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

moguce je zamrznuti coveka i odrzavati ga... malo je teze sa budjenjem, mada znam da su uspeli sa nekim majmunom posle nekog vremena... u stvari, vise ga uspore debelo, nego sto ga bas zamrznu, samo zamrzavanje je zeznuto jer unistava celije (voda se siri na hladnom)
    planetary displacement failed (still stuck here)

Primećen član rasa77 (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Temperatura je ogranicena "sa obe strane skale". kako postoji i najniza moguca, tako postoji i najvisa.
    Priroda se postarala da izgradi termostat

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio rasa77 Pogledaj poruku
    Temperatura je ogranicena "sa obe strane skale". kako postoji i najniza moguca, tako postoji i najvisa.
    Priroda se postarala da izgradi termostat
    Ako ne pričaš o ljudskom telu, koja je najviša moguća temperatura u prirodi ?

Primećen član Sentient (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio rasa77 Pogledaj poruku
    Ovo nije tacno, a posledica je definicije temperature: teoretski, temperatura ide do ∞ a zatim postaje negativna, sto treba shvatiti kao ekstenziju pozitvne Kelvinove skale.

Ako se temperatura posmatra u svojoj klasicnoj definicij, tada je maksimalna temperatura oko 1.4 x 10^32 Kelvina (opet teoretski). Najveca temperatura koja je ikad bila u prirodi je temperatura Univerzuma mladjeg od Planck-ovog vremena, ie < 10E-43 secs. Danas, maksimum pada na kosmicku radijaciju, koja moze da dostigne energiju od 1020 eV.

Citat Original postavio Че Гевара
    čuo sam da su se neki ljudi kao na primer Volt Dizni koji je znao da ima rak koji je neizlečiv zamrznuo,da bi ga odmrzli kada za rak bude pronađen lek.Da li je moguće da on na primer posle 20 godina ako se pronađe lek za rak bude opet među živima kada ga odmrznu?
    Ne, nije moguce i mislim da nikad nece biti moguce "odmrznuti" coveka. Takodje, iluzija je misliti da zamrzavanjem moze zaista da se sacuva kompleksan organizam kao sto je covek na dugo vreme. To je zbog toga sto i kada je nesto zamrznuto, ono nastavlja da se degradira - uglavnom zbog toga sto u sastavu svakog tkiva ulaze i radioaktivni atomi, koji nastavljaju da se raspaduju i na niskim temperaturama.

S druge strane, verujem da ce jednog dana biti moguce preneti kompletan ljudski um / svest i emulirati ga u kompjuterima. Tj, jednog dana ce verovatno biti moguce umove ovih zamrznutih ljudi "oziveti" u kompjuterima. Pitanje je, samo, koliko ce biti ti umovi osteceni kao posledica zamrzavanja i radioaktvinih raspada atoma...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

ne znam da li je zamrzavanje moguce....u stvari jeste , ali ne znam da li odmrzavanje....
    ali mi nije jasna jedna stvar, zasto se zamrzavaju kad umru kada ih odmrzu, svejdrno ce ostati mrtvaci...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Obersturmfuehrer Pogledaj poruku
    ali mi nije jasna jedna stvar, zasto se zamrzavaju kad umru kada ih odmrzu, svejdrno ce ostati mrtvaci...
    Pa, hvataju se za slamku... a imaju para...

Buduća legenda Mystic+ (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

... a , jel vi to pričate o hardveru... , ma hardver će se popraviti dali pregori ili se smrzne , nego šta će nam popravljeno hardver sa obrisanim softverom ... :wink:

Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Mystic_ Pogledaj poruku
    ... a , jel vi to pričate o hardveru... , ma hardver će se popraviti dali pregori ili se smrzne , nego šta će nam popravljeno hardver sa obrisanim softverom ... :wink:
    Postoji tacka stepena ostecenja hardware-a kada se vise ne isplati popravljati ga; a sto se tice software-a, problem je upravo u tome sto je software u hardware-u ... treba najpre da ga 'izvucemo' iz njega.

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

Citat Original postavio Sentient Pogledaj poruku
    Postoji tacka stepena ostecenja hardware-a kada se vise ne isplati popravljati ga; a sto se tice software-a, problem je upravo u tome sto je software u hardware-u ... treba najpre da ga 'izvucemo' iz njega.
    ... dobro, znači veruješ u neki backup ... ?

Učlanjen
    15.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Mystic_ Pogledaj poruku
    ... dobro, znači veruješ u neki backup ... ?
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4326481&postcount=35

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1390

... pročitao..., ali moraću najmanje još jednom ima tu nečega... iako nisam zaljubljenik naučne i tehnološke romantike...

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio Че Гевара Pogledaj poruku
    A drugo pitanje,čuo sam da su se neki ljudi kao na primer Volt Dizni koji je znao da ima rak koji je neizlečiv zamrznuo,da bi ga odmrzli kada za rak bude pronađen lek.Da li je moguće da on na primer posle 20 godina ako se pronađe lek za rak bude opet među živima kada ga odmrznu?
    Nije moguće..svako tkivo...ima različitu funkciju, pa i toleranciju na takve extremne uslove.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio Че Гевара Pogledaj poruku
    Kažu da visoke temperature nemaju svoje ograničenje i da one mogu da budu neograničeno visoke,dok one niske imaju svoje ograničenje,ne znam sad koliko kelvina,ali nije ni bitno.Zbog čega je to tako,i dali je neko pokušao da probije tu granicu? A drugo pitanje,čuo sam da su se neki ljudi kao na primer Volt Dizni koji je znao da ima rak koji je neizlečiv zamrznuo,da bi ga odmrzli kada za rak bude pronađen lek.Da li je moguće da on na primer posle 20 godina ako se pronađe lek za rak bude opet među živima kada ga odmrznu?
    Po definiciji temperatura je mera srednje kinetičke energije molekula i ta veza kod idealnog gasa je data izrazom Eksr=(3/2)kT (k-Bolcmanova konstanta, T-apsolutna temperatura). Pošto je kinetička energija jednaka poluproizvodu mase i kvadrata brzine, znači promenom temperature menja se brzina kretanja molekula. Hlađenje je dakle usporavanje molekula a usporavanje može ići do v=0 pa je Eksr=0 a po prikazanoj formuli tada je i T=0 (apsolutna nula ili -273.15C).
    Smatra se da je ova temperatura nedostižna i došlo se do blizu nje, dok je temperatura ispod apsolutne nule besmislena jer je nemoguće usporavati molekul koji miruje.
    Što se tiče zamrzavanja ljudi negde sam pročitao da je glavni problem što kristali leda razaraju ćeliju. Tako da će oni zamrznuti biti odmrznuti ali ne i živi.

Slične teme

1. HIPO-TEZA
    Autor Slonce u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 05.08.2007., 03:19
  2. Ubacivanje (hiper)linka
    Autor senfild u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.01.2007., 16:29
  3. Ovo je hiper-realizam
    Autor Glas Sauronov u forumu Arhiva
    Odgovora: 20