1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: 1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik

Zainteresovan član N175 (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano 1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik

Kupio sam ruter i na ruter sam prikacio 2 PC-a i radi internet bez problema. Ali kada na jedan od ta dva PC-a prikljucim jos jedan PC (na LAN karticu) nemam vise interneta na tom kompjuteru. Prikazuje mi status na obe LAN kartice (jedna je prikljucena na ruter, druga na PC) da je konektovan ali interneta nema i kada iskljucim taj PC iz mog PC-a i ostane mi samo ruter prikljucen imam internet. Valjda Windows XP ne moze da vidi na kojoj konekciji je internet ili ne znam sta. Dali mi mozete pomoci da resim ovaj problem?

Za jednostavnije objasnjenje pogledati sliku.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: 1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik

Promeniš kablove , na mesto trećeg zakačiš broj dva na ruter i obrnuto
    Zezam se !

moraćeš jednostavno da praviš drugu mrežu za racunare 1 i 3 , a za 1 i 2 ostavis na automatsko
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 22.08.2007. u 20:16

Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: 1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik

Citat Original postavio dvr
    Da probamo ovako,a ti imaš sve....kablovski modem (KM) ruter (R) ili nešto drugo što će raditi NAT (mašina koja se ne gasi) i ako imaš više od dve(kao što je tvoj slučaj,tri) mašine switch (SW) ili hub(H)
    Šema povezivanja:
    Internet - KM - R - SW ili H - Mašina 1,2,3...
    Druga šema:
    Internet - KM - NAT - SW ili H - Mašina 1,2,3...

Kako je modem povezan sa mašinom USB ili UTP?
    Hocu da "PC 1" i "PC 3" budu povezani ali da "PC 3" nema internet. Modem je povezan preko UTP-a. Ja kad ukljucim UTP kabel koji sprovodi internet ja imam internet, ali kad ukljucim drugi UTP kabel koji me povezuje sa "PC 3" nemam vise interneta. Neznam zasto windows nece da prepozna na kojem LAN-u je internet. E sad kad sherujem internet konekciju onda ima interneta ali kad unsherujem interneta opet nema.

Citat Original postavio dvr
    I da još ovo me interesuje,taj treći PC ne vidi modem kada pinguješ default gateway ili vidi?
    i jesi li lepo dodelio adrese?
    Neznam.
    Lepo sam dodelio IP adrese.

Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Znam resenje posto mi ruter podrzava DHCP blokiracu MAC adresu "PC 3" a bicu povezan s njim.

Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Sve sam namestio lepo stavio sam ruteru da svakom kompjuteru dodeljuje staticku IP i MAC adresu i onda sam samo filterovao MAC adresu "PC 3" da nema internet i sve radi kako sam zamislio.

Učlanjen
    29.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Slične teme

1. Ruter za Kablovski-internet
    Autor just men u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.11.2011., 17:18
  2. konekcija za internet
    Autor Arman u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.04.2004., 22:51
  3. KONEKCIJA NA INTERNET
    Autor BIZMARK u forumu Softver
    Odgovora: 2