I posle se ljute sto ih smatramo narkomanima

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
NARKO POLITIKA!
Poslanici svih parlamentarnih stranaka osim LDP-a spremni da se, na inicijativu DSS-a, podvrgnu testu na narkotike

Omladina DSS-a pozvala je poslanike Skupštine Srbije da se, po ugledu na poslanike parlamenata drugih zemalja, podvrgnu testu na narkotike i tako se uključe u kampanju za borbu protiv upotrebe droga. Ova inicijativa u javnosti ostala je, međutim, bez ikakve zvanične reakcije.

Press je juče istražio ko bi se od srpskih poslanika podvrgao narko-testu. Naša telefonska anketa pokazala je da su predstavnici skoro svih parlamentarnih stranaka spremni da daju krv i urin na analizu.

„Gađaju" Čedu

Poslanik SRS-a Nemanja Šarović kaže da će se i on i svi poslanici SRS-a sigurno odazvati takvoj akciji, ako je uopšte bude.

- E, kada se DSS setio da inicira nešto, odazvaću se sigurno. Nemam nikakav problem sa tim, nego mi se čini da je čitava akcija napravljena po sistemu „drž’te lopova" i da njen cilj nije borba protiv narkomanije, nego ima politički prizvuk, da vidimo ko će se se odazvati a ko ne. Biće to veoma interesantno - ističe Šarović koji smatra da DSS ovakvom inicijativom zapravo „gađa" LDP i njenog lidera Čedomira Jovanovića.

- Javnosti će biti vrlo interesantno da čuje odgovor Čedomira Jovanovića na ovu inicijativu. Baš da vidim da li će se on odmah odazvati! - kaže Šarović.

U LDP-u nisu hteli da odgovaraju na naša pitanja. Nezvanično su nam rekli da im „ne pada na pamet da se odazivaju na poziv Koštuničinih omladinaca".

- Ne pokušavajte da nas uvučete u tu prljavu priču - bilo je sve što nam je rekao jedan od poslanika LDP-a.

Poslanik DS-a Srđan Milivojević kaže da nema ništa protiv javnog testiranja na drogu. On kaže da se veoma često podvrgava takvim testovima (?!).

- Često učestvujem u humanitarnim aktivnostima, kao što je dobrovoljno davanje krvi, pa samim tim i proveravam svoje zdravlje. A što se tiče inicijative omladine DSS-a, njima bih preporučio da organizuju testiranje na zavisnost od vlasti i fotelja, jer mislim da zbog te bolesti zavisnosti pojedinaca mnogo građana pati! - kaže Milivojević.

Potpredsednik Skupštine iz redova G17 Plus Miloljub Albijanić takođe navodi za Press da nema nikakav problem da se testira na drogu.

- Nemam ništa protiv takve akcije, ali mislim da to ne treba da bude u okviru jedne dnevnopolitičke akcije, već je državi potrebna celokupna strategija za borbu protiv narkomanije - navodi Albijanić.

A homoseksualci?!

Predsednik Izvršnog odbora SPS-a Branko Ružić smatra da je akcija omladine DSS-a „politički marketing".

- Narkomanija jeste pošast ovog društva, ali je veća pošast neznanje i nekompetencija većine poslanika vladajuće koalicije u parlamentu. Svi poslanici SPS-a testiraće se ako bude trebalo, jer mi svi živimo zdravim životom. Bojim se samo da će, ako se dozvoli ovo testiranje, sledeći korak biti insistiranje da i homoseksualci imaju svoje predstavnike u parlamentu - kaže Ružić.
 
6aevr6a.jpg
 
hahah. omladina DSS zahteva testiranje poslanika na drogu.... jaoooo... kako ti ljudi zamlacjuju narod.
kao ono nemamo pametnija i precha posla nego da znamo ko od poslanika shmrka. pa shta ako shmrkaju? shta mene zabole ko shmrka a ko ne? pa i da svi shmrkaju bilo bi manje rasulo nego shto je sad nasha skupshtina. ali ne, dajte narodu igara, da mi chitamo u novinama ko se odazvao a ko je narkoman, a za hleb, ko se snadje.
 
Biće to veoma interesantno - ističe Šarović
kao ono, ne propustite sledecju epizodu nashe skupshtinske telenovele. mislite o svakojakim glupostima, ko je narkoman, a ko nije, a o pravim problemima bash i nemojte.
i mislim, nemanja sharovicj. kako on ima obraza uopshte da se pojavljuje u javnosti posle svega? da ne pricham o tome kako mozhe da bude poslanik i dalje. i njegova stranka koja ga opet stavi... sve poshtenjachina do poshtenjachine.
 

Back
Top