Stop za Srbe!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: Stop za Srbe!

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Stop za Srbe!

BEOGRAD - Pobedi li na parlamentarnim izborima u Hrvatskoj SDP, stranka pokojnog Ivice Račana, srpski privrednici mogu slobodno da zaborave na bilo kakva ulaganja u tu državu, pogotovo u istočnoj Slavoniji. Naime, upravo je to poruka Ljube Jurčića, kandidata SDP za hrvatskog premijera, koju prenosi zagrebački Večernji list.
    - Zna se ko je činio zločine. Rane su još sveže. Ne treba stvarati nelagodu hrvatskim građanima - odgovor je Jurčić na pitanje da li bi kao premijer prodao, na primer, kombinat "Vupik" vlasniku "Delte" Miroslavu Miškoviću.

MIŠKOVIĆ PROBIJA LED

Dosad u Hrvatskoj nije registrovana nijedna investicija iz Srbije. Hrvatski mediji pišu da bi prvi posao Miroslava Miškovića u toj zemlji mogao biti otvaranje kafeterija poznatog britanskog brenda "Kosta kofi", u prvoj polovini sledeće godine. Kafeterije će, kako se navodi, otvarati "Delta sport", deo "Delta holdinga", koji je dobio franšizni ugovor s britanskom kompanijom za područje bivše Jugoslavije i Albaniju.

Jurčić je dalje objasnio da bi u nekom drugom delu Hrvatske prodao kompaniju privredniku iz Srbije, ali naglašavajući da "u Slavoniji sigurno ne", te da "politički ne bi bilo oportuno prodati kompaniju iz Slavonije Srbima".
    - Kolektivna osećanja građana postoje, sve što se događalo za vreme rata još je sveže - rekao je Jurčić i poručio da o pitanju ulaganja srpskog kapitala u Hrvatsku neće biti promene zvaničnih državnih stavova.

Jurčićeva izjava različito je protumačena među predstavnicima srpskih stranaka.
    Aleksandar Vučić, generalni sekretar SRS, kaže za Kurir da je čak i za njega neočekivana takva vrsta bezobrazluka.

- Nije to ništa novo u hrvatskoj politici. Računam da će Tadić otići da se izvini Hrvatima, zato što smo im dali sva moguća preduzeća, a oni nama nijedno. Srpska politika mora da se menja. Moramo jasno da stavimo do znanja da su oni počinili najteži zločin i za vreme Drugog svetskog rata i za vreme "Oluje". O kojim ranama oni govore? Rane koje su ondašnje i sadašnje ustaše nanele uvek ćemo pamtiti - kategoričan je Vučić.
    Sa druge strane, Srđan Milivojević, poslanik Demokratske stranke, partije koja je u dobrim odnosima sa SDP, smatra da je izjava Ljube Juričića ličnog karaktera.

- Njegovo obraćanje je očigledno deo kampanje okrenute potencijalnim domaćim biračima. Takva izjava ne približava Hrvatsku Evropi. U Hrvatskoj se poštuje zakon ponude i potražnje i bićemo svedoci promene stavova. Što se tiče ratnih zločina, za njih je zadužen Sud u Hagu, a i Srbi i Hrvati dobro znaju šta se događalo - objašnjava Milivojević.
    Nebojša Bakarec, funkcioner DSS, smatra da je Juričićeva poruka srpskim privrednicima "neinteligentna".

- S obzirom na to da Hrvatska hoće u Evropu, a zna se da je tamo tržište slobodno i kapital ne poznaje granice, kontradiktorno je davati takve izjave. Mislim da je to prvenstveno politički govor u funkciji izbora. Ono što zabrinjava su retrogradne pojave u Srbiji i Hrvatskoj. Pogotovo tamo. Glorifikacija domovinskog rata, priča o ustašama i četnicima, ko je koga više pobio, takvi stavovi ne vode u Evropu - smatra on.
    Kurir.
    Kao i uvek...oni kupuju sve kod nas i pričaju prazne priče...a naši nazovi političari koji im prodaju preduzeća će uzeti pare i nestati iz Srbije.

Aktivan član Saint Andrew (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Stop za Srbe!

A sta mislis,kojom izjavom tj. ''obecanjem'' bi SDP trebalo da otrgne HDZ-ove birace,kojih ima podosta? Propaganda,a videcemo koliko ce i oni koji sve ovo zaista misle u tom besmislenom distanciranju izdrzati.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Iskusan
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    360

'Ako naše tvrtke i poduzetnici ulažu i razvijaju se u Srbiji, onda to i mi moramo jamčiti i ne samo, pod navodnicima, srpskom nego i svakom drugom kapitalu', drži šef SDP-a.
    http://www.net.hr/vijesti/page/2007/08/21/0288006.html

svi su tog lika napali a pogotovu iz SDP-a što se i vidi iz prilozenog.
    i da upravu je Saint predizborno je vrijeme i vjerojatno ovako pokušavaju doći do nekog desničarskog glasa.

sve u svemu ovome nebih davao preveliku važnost 8-)

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto i posle mi onaj ustasa sto se raspravljao samnom pre mesec dana na ovu temu jede g*ovna.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Че Гевара
    Eto i posle mi onaj ustasa sto se raspravljao samnom pre mesec dana na ovu temu jede g*ovna.
    koji ustaša?

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tokyo
    Ma da...Šutn'o si vest u zapećak,i očekuješ da će da prođe nezapaženo!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

I posle nama prosipaju za Radikale....a SDP je kao fol njhov LDP....eee samo da dozivim da neki funkcioner LDP-a izvali tako neshto za Hrvate pa da im i poverujem.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Karlito Brigante
    Ma da...Šutn'o si vest u zapećak,i očekuješ da će da prođe nezapaženo!
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4228955&postcount=1

stoji i u prvom postu :shock:

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer
    I posle nama prosipaju za Radikale....a SDP je kao fol njhov LDP....eee samo da dozivim da neki funkcioner LDP-a izvali tako neshto za Hrvate pa da im i poverujem.
    Ma ovi naši su lokal-ekonomisti a ovi njihovi su baš preterali...
    Izbaciće ih iz UEFE...

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Račan se sada sigurno okreće u grobu od tog jurčića

a SDP ako se je htio dodvoriti desnom biračkom tijelu neka zna da će toliko ljevog odmah izgubiti

na moj glas mogu zaboraviti

on definitivno odlazi HNS-u
    oni su još jedina stranka u hrvatskoj koja se nije dodvorila desnom biračkom tjelu i tzvPatriotama

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Ako je ovo istina,uzvratiti istom merom i svi ˝srećni˝ .

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ta je vest od juče ili prekjuče
    ordinarna budalaština. Dokaz više koliko je hrvatsko društvo u nekom svom tripu i gluposti.
    Ali i korektan Jurčić koji je samo obnarodovao ono što se poteže već mesecima.
    Sada sa ove strane odmah kad počnu priče o "reciprocitetu"
    nije to gospodo moja ekonomija i slobodno tržište

ŽIVEO GOSPODIN

Iskusan
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    360

Sanader: SDP luta
    Jurčićeve izjave u Dubrovniku je komentirao i Sanader.

"Posljednje izjave čelnika SDP-a govore kako tu nema nikakvog koncepta i nikakve konstruktivnosti nego je riječ o lutanjima od jedne do druge teme. To što je Jurčić izjavio ne koristi hrvatskim kompanijama koje su akvizirale u Srbiji i u jugoistočnoj Europi, rekao je premijer.

Poručio je da svaka hrvatska vlada i svaka konstruktivna hrvatska politika mora podržavati hrvatske kompanije da postanu regionalni igrači odnosno da u svom djelovanju nadiđu hrvatske granice i budu aktivni i u drugim zemljama.

Od čelnika SDP-a u posljednje se vrijeme moglo čuti da je za Hrvatsku Tito važniji od Tuđmana, pa do izjava o ustaštvu i Thompsonu te se uskoro može očekivati i izjava da je Tito bio ustaša, zaključio je Sanader.
    __________________________________________________ ______________-

komunjare izgubile kormilo

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio fortes
    istina je veoma diskutabilan pojam

to što kaže Jurčić naišlo je na velike otpore unutar stranke

ipak kako bilo predsjednik stranke nije Jurčić već Milanović koji je titoističko-komunističke frakcije unutar SDPa

tako da će ova Jurčićeva desničarska floskula da se razbije

al svejedno čim su dotičnom dali prethodno zeleno svjetlo za fotelju premijera

moj glas neće dobiti

a vjerujem i dosta drugih

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Račan se sada sigurno okreće u grobu od tog jurčića

a SDP ako se je htio dodvoriti desnom biračkom tijelu neka zna da će toliko ljevog odmah izgubiti

na moj glas mogu zaboraviti

on definitivno odlazi HNS-u
    oni su još jedina stranka u hrvatskoj koja se nije dodvorila desnom biračkom tjelu i tzvPatriotama
    Ocigledno jesu rizikovali. Ipak mi se cini da bi u tom slucaju imali vecu dobit,jer ipak ima pozamasan broj glasaca koji ne bi voleo srpske firme da vidi u Hrvatskoj... Samo koliko su pristalice HDZ-a spremne na tako nesto... Jos ce ispasti da ce Sanader da brani srpsko trziste...

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio klikk
    Sanader: SDP luta
    Jurčićeve izjave u Dubrovniku je komentirao i Sanader.

"Posljednje izjave čelnika SDP-a govore kako tu nema nikakvog koncepta i nikakve konstruktivnosti nego je riječ o lutanjima od jedne do druge teme. To što je Jurčić izjavio ne koristi hrvatskim kompanijama koje su akvizirale u Srbiji i u jugoistočnoj Europi, rekao je premijer.

Poručio je da svaka hrvatska vlada i svaka konstruktivna hrvatska politika mora podržavati hrvatske kompanije da postanu regionalni igrači odnosno da u svom djelovanju nadiđu hrvatske granice i budu aktivni i u drugim zemljama.

Od čelnika SDP-a u posljednje se vrijeme moglo čuti da je za Hrvatsku Tito važniji od Tuđmana, pa do izjava o ustaštvu i Thompsonu te se uskoro može očekivati i izjava da je Tito bio ustaša, zaključio je Sanader.
    __________________________________________________ ______________-

komunjare izgubile kormilo
    ma Jurčića treba najuriti iz SDP i priči kraj :shock:

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio fortes
    Ako to i bude tacno,takva reakcija ce se spontano razviti i u Srbiji... I gde smo onda? Hiljadu milja od svugde i nigde...

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Saint Andrew
    Ocigledno jesu rizikovali. Ipak mi se cini da bi u tom slucaju imali vecu dobit,jer ipak ima pozamasan broj glasaca koji ne bi voleo srpske firme da vidi u Hrvatskoj... Samo koliko su pristalice HDZ-a spremne na tako nesto... Jos ce ispasti da ce Sanader da brani srpsko trziste...
    mislim da se vi ne trebate ništa uznemirivati u Srbiji

jer ovdje je izgleda već naveliko počela predizborna utrka za glasove
    i sve mi se manje i manje sviđaju te zakulisne igre na relaciji Sanader-Jurčić
    dok ovaj Milanović pozira sa strane ko Mona Liza

ma ima da i HDZ i SDP svedemo na ispod 5% i izbacimo iz Sabora i vlade

ima drugih normalnih stranaka i političara koji mogu povesti Hrvatrsku naprijed
    HNS recimo, IDS, HSLS, ... (koji su na vlasti u regijama Hrvatske koje su prosperitetne i napredne od ostatka

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

A zbog chega da dozvolimo Hrvatima da investiraju ovde kad je srpskoj privredi praktichno zabranjen ulazak na hrvatsko trzishte?
    Nije smak sveta,ima i drugih zemalja za ulaganje...ali ako se neko na jedan nachin odnosi prema tebi NORMALNO je da se i ti na isti nachin odnosish prema njemu,sve drugachije znachi da si budala.
    Ako se takve stvari obistine treba jednostavno najuriti ove shto su vec ushli kod nas..recimo Idea.Pa nek se Hrvati qurche za birachko telo,njihov problem,ali to ima onda i da im se oseti na kozi debelo jer je mnogo hrvatskih firmi vec ovde.

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

mislim da se vi ne trebate ništa uznemirivati u Srbiji

jer ovdje je izgleda već naveliko počela predizborna utrka za glasove
    i sve mi se manje i manje sviđaju te zakulisne igre na relaciji Sanader-Jurčić
    dok ovaj Milanović pozira sa strane ko Mona Liza

ma ima da i HDZ i SDP svedemo na ispod 5% i izbacimo iz Sabora i vlade

ima drugih normalnih stranaka i političara koji mogu povesti Hrvatrsku naprijed
    HNS recimo, IDS, HSLS, ... (koji su na vlasti u regijama Hrvatske koje su prosperitetne i napredne od ostatka
    Pozira k'o nas Velja Ilic na TV-u ... Ali stvarno,ipak verujem da su to predizborni trikovi... A ono obecavaju se i gore stvari...

HSLS i HNS cini mi se drzi vlast u Varazdinu, Cakovcu i Bjelovaru... Niko se odatle nije zalio,pisalo se o tome i u nasoj stampi,otuda znam...

Aktivan član Yopa (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

A zbog chega da dozvolimo Hrvatima da investiraju ovde kad je srpskoj privredi praktichno zabranjen ulazak na hrvatsko trzishte?
    Zato sto Hrvati, kao i svi investitori, imaju obavezu da zaposle vise ljudi u odredjenoj firmi ili fabrici nego sto je to bilo pre privatizacije. Sto automatski znaci smanjenje nezaposlenosti.

E sad, ne znam za ostale, ali meni hrvatska kinta ne smrdi.

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stvarno me nekad stid u kakvoj micmudanskoj zemlji živim :sad: , toliko mržnje,ccc jad i bijeda.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Saint Andrew
    Pozira k'o nas Velja Ilic na TV-u ... Ali stvarno,ipak verujem da su to predizborni trikovi... A ono obecavaju se i gore stvari...

HSLS i HNS cini mi se drzi vlast u Varazdinu, Cakovcu i Bjelovaru... Niko se odatle nije zalio,pisalo se o tome i u nasoj stampi,otuda znam...
    da i dođi pa vidi kako se živi u tim gradovima

pa odi malo u Slavoniju, Liku i Dalmatinsku zagoru pa vidi tamo

razlika je neusporediva

a zašto

zato jer HNS i HSLS i njihovi se gospodarski planovi i programi pokazali u mojoj regiji veoma dobrima
    i sad žele s time izaći na državnnu razinu
    kad li ono u ostalom djelu Hrvatske je još bitnije tko je veći Hrvat, a ne kolika je nezaposlenost i šta će da rade naša djeca

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

istina je veoma diskutabilan pojam

to što kaže Jurčić naišlo je na velike otpore unutar stranke

ipak kako bilo predsjednik stranke nije Jurčić već Milanović koji je titoističko-komunističke frakcije unutar SDPa

tako da će ova Jurčićeva desničarska floskula da se razbije

al svejedno čim su dotičnom dali prethodno zeleno svjetlo za fotelju premijera

moj glas neće dobiti

a vjerujem i dosta drugih
    Jedno je kampanja a druga stvar je ako se ovo u praksi provodi.Iako nisam pristalica politike ˝odmazde˝ na ovo se ne sme ostati nem.Ako je firma odbačena u startu zbog činjenice da ima srpskog kapitala(nije čak formalno ni srpska),ne vodeći računa o samoj ponudi,onda je to najgori oblik diskriminacije u oblasti gde to ne sme da postoji.Ovo direktno ide na štetu srpskoj privredi,na stranu uvreda koju nosi sa sobom,dok sa naše strane nema nikakve barijere za hrvatske firme(beopetrol,frikom,Idea...).U situaciji kad su obe privrede jako nekonkuretne na globalnom nivou,i kad smo osuđeni na na ovo naše mikrotržište,onda Srbija ne može da dozvoli sebi luksuz da prihvati ˝okreni drugi obraz˝
    politiku i da pređe preko ovoga.U sadašnjoj situaciji nema sumnje da Hrvatska ima bolju poziciju,tj. daleko veći broj cro-firmi ima uslove da prođe na našem nego mi na vašem tržištu,tako da bi našom odgovarajućom reakcijom iako ne bi dobili ništa,barem naterali da razmotrite tu (priznaćeš skandaloznu odluku),jer bi onda vaš gubitak bio ipak malo veći.
    Najgore je preći preko ovoga bez odgovora.

Slične teme

1. STOP B92
    Autor Владан u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 06.08.2007., 02:23
  2. SDU: Stop za SPS i SRS
    Autor ГЕНЕРАЛ НЕДИЋ u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.12.2006., 11:40
  3. Stop Snitchin Stop Lyin'
    Autor 2.DIE.4. u forumu Muzika
    Odgovora: 5