Adapter za struju

cau-cau

Zainteresovan član
Poruka
222
Ne znam da li sam odabrao pravi podforum ali radi se o delu u vezi rada kompjutera.
Evo o cemu se radi, potreban mi je adapter ili ti ispravljac sa 110 V na nasu mrezu. Konkretno , dobio sam kao neku donaciju stampac iz Kanade i sada nemogu da ga prikljucim na struju. Okretao sam brdo telefona ( pocev od renomiranih distributera pa do raznih servisa ) i vecina kaze imali smo ali trenutno je nestalo nazovite za nedelju dve ( poznat odgovor srpskih prodavaca ).
Ako znate gde moze da se nabavi, pomagajte. Unapred hvala.
 
cau-cau:
Ne znam da li sam odabrao pravi podforum ali radi se o delu u vezi rada kompjutera.
Evo o cemu se radi, potreban mi je adapter ili ti ispravljac sa 110 W na nasu mrezu. Konkretno , dobio sam kao neku donaciju stampac iz Kanade i sada nemogu da ga prikljucim na struju. Okretao sam brdo telefona ( pocev od renomiranih distributera pa do raznih servisa ) i vecina kaze imali smo ali trenutno je nestalo nazovite za nedelju dve ( poznat odgovor srpskih prodavaca ).
Ako znate gde moze da se nabavi, pomagajte. Unapred hvala.

Sigurno si mislio da pretvoris sa 220 V na 110 V. Kupi negde adapter na sto se ukljucuje na 220V. I ubaci u stmpac. Na stampacu ti pise na koliko volti jednnosmerne struje radi.
Kod mene je na +15 i +32 V.
 
U pravu si , zajebo sam se u slovu volti su u pitanju a ne vati. Ispravio sam.
Znam i ja sta da kupim ali problem je utome sto nigde u Beogradu nisam mogao da nadjem, pa zato i pitam da li neko zna gde ima da se nadje.
 
Nije bitan ni ulazni napon ni frekvencija originala(jer ga nema), njemu je bitan podatak koliko mu treba V jednosmernog napona za stampac, a kupuje za nasu mrezu 220V(230V) 50Hz....

Usput mogao bi da das osnovne podatke tipa koliki napon ti treba, kakav je prikljucak na stampacu, slika eventualno, marka stampaca....

Najjednostavnije je da nadjes adapter koji na izlazu ima podreban napon, iseces konektor za stampac sa originala i zalemis ga na taj kupljeni i kraj!
 

Back
Top