IP adresa- sta znaci u sledecem slucaju...?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: IP adresa- sta znaci u sledecem slucaju...?

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano IP adresa- sta znaci u sledecem slucaju...?

Imam jednu sumnjivu osobu na forumu koja je korisnik cable-neta (inostranog) i koja zivi u Kanadi.
    Posto sam juce odlucila da proverim tu njenu IP adresu, pretraga u adm.panelu koja mi to omogucava me je odvela na sajt http://www.ipgetinfo.com/ gde sad u opisu te IP adrese stoje razliciti podaci o lokaciji, znaci naziv grada, predgradja itd. Cak postoji i Google Map na kome vidim skicu tog kvarta sa sve nazivima ulica i tacno je oznacen objekat u odredjenoj ulici na koji se odnosi ta IP adresa.

Ono sto je meni sumnjivo i zbunjujuce je da navedeni grad koji sam dobila kao rezultat pretrage nema veze sa gradom u kom ta osoba stvarno zivi, sta vise medjusobno su udaljeni oko 2000km.

Pitanje je da li sam ja dobila tacnu lokaciju te osobe, ili lokaciju njenog kablovskog provajdera?
    Ne razumem se ja u pojam IP adrese ( sto se da i videti ), ali mi opet, ne znam zasto ne deluje logicno da je kablovski provajder udaljen od svog korisnika 2000km.....

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: IP adresa- sta znaci u sledecem slucaju...?

Hm, verovatno koristi proxy ili nešto slično... Znači, preko adrese drugog računara, koji može biti praktično bilo gde, kači se na net.
    Let the boy try

Zainteresovan član A.G! (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Bolje ti meni dash privremeno admin panel na tom tvom forumu pa ja to da sredim...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Citat Original postavio A.G!
    Bolje ti meni dash privremeno admin panel na tom tvom forumu pa ja to da sredim...
    e svasta cu cuti
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio maksvel
    Hm, verovatno koristi proxy ili nešto slično... Znači, preko adrese drugog računara, koji može biti praktično bilo gde, kači se na net.
    Znaci ako se kaci preko proxy-ja on moze uvek da izabere jednu istu IP adresu, jer se u porukama sumnjivog lica uvek pojavljuje samo ta adresa?

Ako sam razumela ti podaci koje sam ja dobila preko te web sluzbe za detektovanje lokacije korisnika po IP adresi ne mogu biti ono sto sam pretpostavljala- lokacija provajdera vec sam ja ipak dobila lokaciju "nekog korisnika"?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Problem je Ivanana što na netu ima mali milion tih proxy adresa koji služe baš zato da bi se zaštitila nečija privatnost. Međutim proxy adrese mogu da koriste i neveljalci radi sakrivanja svoje delatnosti. I na kraju jedna loša vest za sve , na net-u postoje da se kupe doživotni shell-ovi za 50 evra , na njega se instaliraju programi koji ti mogu dati na hiljade lažnih ip adresa , protiv takvih "loših" korisnika jedino je rešenje oduzeti im internet..

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio A.G!
    Biser ....ovo ću morati da počnem da zapisujem i da pravim kolekciju idiotskih izjava ovde

Učlanjen
    25.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks
    Biser ....ovo ću morati da počnem da zapisujem i da pravim kolekciju idiotskih izjava ovde
    A Krstarica samo po sebi nije kolekcija idiotski izjava? Ili mislish da sam ozbiljno mislio da tje riba da mi da Admin panel? Mislim mozhe i kljucheve od gajbe kad je vec tu...

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

[font=Verdana]'Ajde ovako da sumiramo stvar na meni razumljivom nivou kako bih znala da li tu osobu da banujem po IP adresi jos veceras ili ne.[/font]
    [font=Verdana][/font]
    [font=Verdana]Kao prvo odmah da vam kazem da prava osoba (koju ovaj sumnjivac ocigledno kopira) poznaje internet tek toliko da moze da se konektuje i malo surfuje, tako da nema sanse da je ona koristila proxy radi zastite sopstvene privatnosti, a da ne pominjem sto joj to makar na mom forumu nije potrebno. Opet ja je iz odredjenih razloga ni ne zelim na svom forumu pa ne mogu direktno da je pitam, nego sad smaram i sebe i vas.[/font]
    [font=Verdana]Znaci zastita sopstvene privatnosti uz pomoc proxy-ja nije.[/font]
    [font=Verdana][/font]
    [font=Verdana]Ostaje jedino mogucnost da je neko kopira koristeci proxy (i da je budala omasila grad za citavih 2000km). Jel' tako? Druge opcije nema?![/font]
    [font=Verdana][/font]

Učlanjen
    25.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne ostaje samo da je osoba lagala gde zhivi...mada mene opshte chudi kako su ti dali informacije o adresi te osobe - pre tje biti da su ti dali adresu provajdera?

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

E ovako obustavila sam potragu i dilemu oko te osobe.
    Greska je bila ocigledno u tom potpuno nepouzdanom sajtu za pretrazivanje i lociranje IP adresa, koji mi je postavljen po defaultu u mom administracionom panelu .

Znaci nije u pitanju laznjak, proverila sam na jos dva sajta koji se bave lociranjem IP adresa i oba pokazuju tacan grad u kom ta osoba inace zivi.
    Da li je njena lokacija ili od provajdera mene sad ni ne zanima, bitno je da se grad poklapa.

Hvala ucesnicima na temi.
    Poslednji put ažurirao/la Ivanana : 21.08.2007. u 22:22

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

to je lokacija provajdera 100%
    Pokusaj svoju IP adresu da pronadjes i gdje ce ti pokazati lokaciju?

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nije meni to ni bitno. Samo sam se vodila nekom logikom da provajder i korisnik ne mogu biti udaljeni 2000 km. Nazalost mi je prikazan pogresan grad pa sam samo izgubila vreme.....

Učlanjen
    25.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pa u srbiji ne mogu biti udaljeni 2000km, u americi mogu...

Slične teme

1. Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 15.12.2007., 21:02
  2. Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 04.04.2007., 13:33
  3. Bez Stojakovica na sledecem Svetskom prvenstvu
    Autor Marauder u forumu Košarka
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 28.05.2006., 14:03
  4. Kako zamisljate automobile u sledecem milenijumu?
    Autor Wolfbrother u forumu Književnost
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.01.2005., 17:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •