TREBA LI PREMESTITI ZOO VRT?

Nije obavezno da si blesav za tako nešto.....
Uostalom bio sam u Vegasu kada je tigar iskasapio jednog od onih homića koji su izvodili šou sa njima, dakle dešava se to svuda.
Postavljajući temu mislio sam na dislokaciju vrta koja je predviđena Urbanističkim planom.
 
L.1:
Šta mislite o tome da se Zoološki vrt sa Kališa premesti u Surčin?

Definitivno, smrad iz Zoo Vrta je ekvivalentan smradu Deponije a nznm u kom gradu je deponija u centru gradu - niti Zoo Vrt.

Zoo vrt REALNO treba da se prebaci na neku teshku periferiju, tamo mu i mesto a ne da usmrdi centar i kalimegdan uz to.
 
MASTERMIND:
pa pazi.....pronadjen je rastrgnut les koji je bio go,a pored njega je pronadjena netaknuta garderoba i njegove licne stvari,mobilni i sl.,nemoguce da se skinuo go,pobacao stvari u kavez i onda skocio ili se okliznuo,kapiram da su ga neki idioti maltretirali-tukli,skinuli golog, i onda mislivsi da je mrtav ili na samrti bacili u kavez,ne bi li uklonili tragove...ma otkud znam


kakav uzas...stvarno tuzno.. :-(
 
Nisam za to da se Zoo vrt premesti! Neka se izmeste stanice tramvaja, ali Zoo bio, po mishljenju, trebalo da ostane u Centru.
Mozhda tamo jeste buka, ali Surchin!? Avioni.. Pa, samo za vreme bombardovanja, kada su bila chesta prelatanja nad centrom, zhivotinje su pochele da osetjaju napetost - tigar je izgrizao sebi shapu, a, ne setjam se tacno koja zhivotinjica, je napravila gomilu potomaka.
I uostalom, ne bi mi na pamet palo da se vuchem do Surchina kada se zazhelim slonova i nilskih konjitja. :?
 
Glasam za izmestanje ZOO iz centra grada. Da li u Surcin, ili na Ratno ostrvo, Borcu... svejedno, samo da je lako doci dotle (sto kolima sto gradskim prevozom) . Nisam pristalica vesele menanzerije u centru grada, ni zbog zivotinja ni zbog stanovnika. Ko zeli da ode, svakako ce naci nacina i vremena.
I glasam za promenu direktora ZOO vrta.
 
@Sanja

Zashto smeniti Bojovitja? Zbog nesretje?
Ne mogu da verujem.. Josh tje svi da ispadnu krivi,
samo ne oni koji su pochinili taj zlochin!

'Obzirom da zhivim u samom centru grada - nisam za to
da se premeshta Zoo vrt i glupe su mi te priche
kako im zhivotinje iz Zoo vrta smrde!

Stanovi u centru nisu nimalo jeftini, pa ako nekome
bash toliko smeta, nek' trazhi neku drugu gajbu.
Za iste pare, mogao bi da kupi chitavu tu livadu u Surchinu, na
koju zhele da smeste zhivotinje!
 
ne, ne slažem se sa promenom lokacije zoo.
pobogu tamo je od '36.
slažem se sa ulaganjem u nove bedeme, ograde...
a ne i za dislokaciju.
lično nevarim bojovića, slušala sam ga jednom u jednoj kafani kako lupeta sa drugarima...
dobacuje i balavi...i ogadio mi se...
ali, mislim da on ok radi svoj posao.
da je van grada, nikada ne bih otišla, onako u prolazu.
ako bude peticija, prva ću je potpisati.
 
ZOO vrt treba premestiti jer tu gde je sada nije mu mesto.Prostor koji sad zauzima je premali,skuchen,prostor koji bi zivotinje dobile na NBG je 5-10 puta veci.ZOO vrt nije za centar grada,i ne radi se o dislocoranju u naselje Surchin blizu aerodroma,nego na teritoriju opshtine surchin-konkretnije uz Savu iza zadnjih bloqova shto je faktichki periferija NBG.Po meni je to idealna lokacija,tu bi trebao da se gradi i mali atletski stadion za Univerzijadu a nakon izgradnje mosta preko ade i uz moguci produzetak tramvajskih shina u tom pravcu lokacija bi postala veoma pristupachna,ne neka vukoyebina Bogu iza nogu nego mesto na obodu urbane gradske sredine.Inache taj isti Bojovic koji se danas petim zilama bori za opstanak ZOO vrta na tvrdjavi svojevremeno je predlagao selidbu na Ratno ostrvo,s tim da se ZOO vrt pretvori u crkus uz izgradnju toboze neke replike tadz Mahala,Kineskih restorana..itd.,...toliko o njegovoj kompetentnosti,jer svako sa imalo mozga zna da bi nasipanje i uredjivanje ostrva koshtalo milijarde,a o Tadz Mahalu 2 je daplasirano davati bilo kakav ozbiljan komentar.
 
Uh, ja bih tako volela da ostane...
Ali što više o tome razmišljam, čini mi se da će preseljenje morati da se desi. Zoo vrt je prosto nadrastao svoj prostor na Kališu, a tamo ne smeš ništa da menjaš, pregrađuješ, rušiš i dograđuješ, jer je zaštićen spoenik, što naravno i treba da bude tako. I žao mi je životinja u skučenim kavezima... Koliko je to vredno nečijeg konformiteta ili vezanosti za Zoo na Kališu? :(
Ali ako se reši da to bude na nekoj šnj lokaciji, treba razvaliti nadležne samo tako :evil: !
 
inace, automobili JESU isli knez mihajlovom.. i kakve veze ima na sta su ljudi navikli.. van pameti.. misim i ja sam se na svasta u zivotu navikla, pa kad toga vise nije bilo i te kako sam se odvikla.. batalite te "argumente" licne prirode..
 
urb. planom je predvidjeno da zoo vrt boode u surčinu?
ne može zbog booke....kao prvo.........
bojović je predlagao i pokušavao da zoo prošili sve do nebojšine koole....pa je ispoošio.....a jel ste primetili da je on jedini preživeli upravnik svih vlada.....pre i post slobe.....možda još i u vreme kad su automobili išli knezom..............kaže da kavezi nisu menjani od 40 i neke.....pa šta koj **** on radi tamo......množi pitone i majmoone i medvede........... više pasa ima u vrtu nego divljih životinja.......smeniti ga treba ( : posle da se vidi šta će da boode sa vrtom ....ja ne bih preselio.......zbog dece ..........i toorista....
 
StoRmyGirl:
@Sanja

Zashto smeniti Bojovitja? Zbog nesretje?

Ni u jednoj recenici nisam rekla da bih ga smenila zbog nesrece. Covek se ponasa kao da je ZOO i prostor na Kalemegdanu njegovo vlasnistvo, ne dozvoljava ulazak ni vet inspekciji, ni Zavodu za zastitu spomenika, mozda opstaje kroz sve sisteme ali ne verujem u njegovu borbu za tu lokaciju zbog interesa zivotinja.
Mozda je taj prosotor nekada davno bio dovoljan za mali broj zivotinja, danas definitivno nije. Neadekvatno, skuceno, smrdljivo. Tuga za gledanje, jos jedino ekskurzije iz unutrasnjosti mogu da slusaju price da isto tako zive zivotinje u prirodi...

A automobili su ne tako davno itekako vozili kroz Knez Mihailovu, danas je i ona skucena od raznih majmuna sto bi da se lociraju bas tamo.
 
vook se ponaša kao despot.........a mooka mi kad vidim onaj bebi zoo vrt i tri jareta i mačeta i pit bula samog u kavezu..........to je zlost. životinja.......brooka je da jagodina ima bolji zoo vrt od beograda........nisam bio tamo, al strahujem da palma to može............... ( :
 
A šta je predviđeno da bude na tom mestu pošto zoo vrt premeste? Pošto ne verujem da se digla tolika prašina zbog toga što je neko humaniji od nekog drugog - čula sam da bi deo životinja ostao tamo, al verujem da je to prelazna faza do totalnog preuzimanja prostora... za šta majku mu :lol:

Jesam za to da se premesti, inače... Sam po sebi je ok ali u sred gradske džungle... ma jooook, može to i bolje, sve su toplija leta, Beograd sve zakrčeniji i veći iz dana u dan, širi se...
 

Back
Top